لذت سفر بدون دوربین عکاسی و تجربه ای نو و متفاوت

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، در سفر بدون دوربین عکاسی آمده که هنگام نگاه کردن به عکس های سفر متوجه جزئیاتی می شوید که قبل از آن مورد توجه شما قرار نگرفته بود. وقتی چشم انداز زیبایی می بینید اولین عکس العمل شما ثبت عکسی از آن چشم انداز است. اگر تمام مدت زمان خود را مشغول ثبت این لحظه ها باشید، در واقع شما تمام طول سفر به وسیله لنز دوربین و نه با چشم هایتان به این زیبایی ها نگاه نموده اید. در مقاله لذت سفر بدون دوربین عکاسی هر چه بیشتر با دانستنی هایی درباره سفر بدون دوربین عکاسی آشنا خواهید شد.

لذت سفر بدون دوربین عکاسی و تجربه ای نو و متفاوت

چرا زیاد عکس گرفتن در طول سفر بد است؟

طبق مطالعات اخیری که در دانشگاه فیرفیلد انجام گرفته، گرفتن عکس های بیشمار در طول سفر باعث کاهش توانایی فکر انسان در یادآوری جزئیات سفر می گردد. در این مطالعه درباره لذت سفر بدون دوربین عکاسی از گروهی که برای بازدید به یک موزه رفته بودند، خواسته شد تا از آنچه که می بینند و از آثار هنری موجود در موزه عکس بگیرند و گروهی تنها مشاهده گر باشند. روز بعد هنگامی که راجع به موزه از آن ها سوال شد، آن هایی که تنها مشاهده گر بودند جزئیات بیشتری را به یاد آوردند. طبق مطالعات لیندا هنکل پروفسور روانشناسی به این اتفاق به اصطلاح اثر ناتوانی عکاسی گفته می گردد. پروفسور هنکل می گوید: وقتی مردم به تکنولوژی تکیه می نمایند و تمام وقایع زندگی خود را بدون اینکه خودشان به طور مستقیم نظاره گر باشند، به وسیله لنزهای دوربین مشاهده و ثبت و ضبط می نمایند، این کار می تواند تاثیر منفی بر روی به یاد آوردن تجربیات زندگیشان داشته باشد. این مورد از دانستنی هایی درباره سفر بدون دوربین عکاسی می باشد. بر اساس تئوری تخلیه، عکاسی کردن به افراد این امکان را می دهد تا به جای تکیه بر حافظه خود به حافظه دوربین های دیجیتالی خود برای به یاد آوردن لحظات تکیه نمایند. آن ها زحمت به یادآوری را به خودشان نمی دهند و این اتفاق به مرور باعث ضعف و ناتوانی حافظه خواهد شد. ما به دوربین به عنوان یک حافظه خارجی نگاه می کنیم و از درگیر کردن و فعالیت فکری خودمان با چشم انداز ها، اجسام فاصله می گیریم. طبق تحقیقات هدف اولیه وجود دوربین و عکاسی از ثبت یادبودها و رویدادهای خاص خانوادگی و زندگی، تغییر نموده و تبدیل به راهی برای برقراری ارتباط با افراد مختلف، شکل دادن به هویت و تقویت پیوندهای اجتماعی شده است. در حالیکه بزرگترها از دوربین عکاسی به عنوان ابزاری برای ثبت لحظات مهم زندگی استفاده می نمایند جوان تر ها از عکاسی و عکس گرفتن به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط استفاده می نمایند. اغلب این افراد با اشتراک عکس هایشان با دیگران تنها می گویند ببینید، من الان اینجا هستم!

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

در سفر بعدیتان فراموش کنید که دوربین دارید و از سفر خود بدون ثبت هیچ عکسی لذت ببرید. روزها، ساعت ها، لحظاتی برای خودتان خلق کنید، از تماشا شنیدن و نفس کشیدن با ذره ذره وجودتان لذت ببرید. اگر اصرار زیادی بر روی عکس گرفتن دارید می توانید از یک هم گروهی در سفر بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

در عوض چه کار کنیم؟

1- یک کارت پستال زیبا انتخاب کنید و آن را برای خانواده و بعلاوه یک نسخه برای خودتان بفرستید و در آن از تجربه و احساستان بنویسید .

2- طرح اولیه چشم انداز ای را که شما را تحت تاثیر قرار داده در دفتر خود بکشید.

3- اگر شما در ایتالیا هستید برترین زمان برای آشنایی و یادگیری مفهموم dolce far niente است یعنی هیچ کاری نکردن لذت بخش و شیرین اما در حقیقت معنایی عمیق تر و پیچیده تر از ترجمه خود دارد و می توان گفت جز آن دسته اصطلاحات غیرقابل ترجمه است . به نوعی شاید می توان گفت مفهوم این اصلاح ایتالیایی زندگی کردن و لذت بردن در لحظه حال است. بدون استرس، بدون فشار و بدون اهمیت دادن به مساله ای به جز لحظه ای که در آن هستیم. یک راه و روش برای زندگی کردن وتحسین آن و لحظه ای که در آن قرار گرفته ایم.

4- میدیتشن و تمرین تمرکز فکر را از قلم نیاندازید.

5- این تمرین را در سفرهای بعدی خود انجام دهید و سعی کنید علاوه بر دوربین بطور کلی وسایل الکترونیکی را از خود دور کنید. این کار برای داشتن فکری سالم بسیار خوب و حیاتی است.

منبع: همگردی

به "لذت سفر بدون دوربین عکاسی و تجربه ای نو و متفاوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لذت سفر بدون دوربین عکاسی و تجربه ای نو و متفاوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید