گرفتن مدرک b2 فرانسه چقدر زمان میبرد؟

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، یادگیری ، این زبان پرمخاطب و مجذوب کننده، کلیدی برای گشوده شدن درهای فرصت در بسیاری از کشورهای جهان است. افرادی که قصد مهاجرت، تحصیل و کار در این کشور را دارند نیاز به داشتن مدک b2 فرانسه است که به منزله گذرنامه ای برای ورود به آن کشور است.

گرفتن مدرک b2 فرانسه چقدر زمان میبرد؟

ارائه مدرک B2 زبان فرانسه، یکی از الزامات اخذ پذیرش تحصیلی و مجوز اقامت در بسیاری از کشورهای فرانسوی زبان است. اما سوالی که مطرح می شود این است که گرفتن مدرک b2 فرانسه چقدر زمان میبرد؟

این مدرک نشان دهنده تسلط شما بر مهارت های مختلف زبانی، از جمله درک مطلب، صحبت کردن، نوشتن و شنیداری در سطحی قابل قبول است. در این مطلب، به بررسی این مدرک، مواردی که با داشتن آن به دست می آید و مسیر رسیدن به آن می پردازیم.

در این مطلب می خوانید:

Toggle
 • مدت زمان لازم برای گرفتن مدرکb2 فرانسه
 • در سطحb2 زبان فرانسه چه چیزهایی بلدیم؟
 • سایر سطوح زبان فرانسه و مدت زمان رسیدن به هر سطح
  • سطح A1 زبان فرانسه (مبتدی)
  • سطح A2 زبان فرانسه (مبتدی)
  • سطح B1 زبان فرانسه (میانه)
  • سطح B2 زبان فرانسه (میانه)
  • سطح C1 زبان فرانسه (پیشرفته)
  • سطح C2 زبان فرانسه (پیشرفته)

مدت زمان لازم برای گرفتن مدرکb2 فرانسه

یادگیری زبان فرانسه برای گرفتن مدرک b2 نیازمند تلاش،پشتکار و عزمی استوار است. راز موفقیت افرادی که توانسته اند به مهم دست یابند، در یک کلام خلاصه می شود:

تلاش! شاید در نگاه اول دستیابی به این مدرک سخت و سخت به نظر برسد، اما با برنامه ریزی درست و اراده ای استوار رسیدن به این هدف دست نیافتنی نخواهد بود. از قلم نیاندازید که تسلط بر این زبان نیازمند صرف زمان و تلاش مستمر است. داشتن انتظارات واقعی از نتایج می تواند ما را برای رسیدن به هدف امیدوارتر کند.

به طور میانگین برای گرفتن مدرک b2 فرانسه نیاز به 490 ساعت مطالعه و تمرین دارید. با در نظر گرفتن این زمان ها، اگر روزانه 2 ساعت صرف یادگیری زبان فرانسه کنید، حدود 1 سال و نیم طول می کشد تا از سطح مبتدی به سطح مسلط برسید. البته اگر زمان کمتری در اختیار داشته باشید، مثلاً نیم ساعت در روز، این فرآیند حدود 5 سال به طول خواهد انجامید.

به یاد داشته باشید که این اعداد به صورت میانگین هستند و سرعت پیشرفت شما به عوامل مختلفی از جمله انگیزه، پشتکار و روش یادگیری شما بستگی دارد.

در سطحb2 زبان فرانسه چه چیزهایی بلدیم؟

گرفتن مدرک B2 زبان فرانسه، نشان از تسلط شما بر این زبان زیبا و گشودن دریچه ای به سوی فرصت های بی نظیر است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر فرانسه یا کبک کانادا، کار در شرکت های بین المللی یا سفر به سرزمین های فرانسوی زبان را دارید، دریافت این مدرک می تواند کلید موفقیت شما باشد. اهمیت مدرک B2 زبان فرانسه:

 • تسلط بر مهارت های زبانی: با دریافت این مدرک، به سطحی از مهارت های زبانی دست پیدا می کنید که به شما امکان می دهد در موقعیت های مختلف به راحتی و روان به زبان فرانسه صحبت کنید، بحث کنید و استدلال خود را به طور واضح بیان کنید.
 • درک مکالمات پیچیده: دیگر درک مکالمات فرانسوی، چه در محیط های روزمره و چه در برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی، برای شما چالش برانگیز نخواهد بود.
 • ارتقای سطح علمی و شغلی: مدرک B2 زبان فرانسه، رزومه شما را قوی تر کرده و فرصت های شغلی و تحصیلی شما را در سطح بین المللی به طور قابل توجهی افزایش می دهد.
 • اعتماد به نفس بیشتر: تسلط بر زبان فرانسه، اعتماد به نفس شما را در برقراری ارتباط با فرانسوی زبانان و غوطه ور شدن در فرهنگ این کشورها افزایش می دهد.

سایر سطوح زبان فرانسه و مدت زمان رسیدن به هر سطح

سازمان چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها (CEFR) برای سنجش میزان تسلط بر زبان فرانسه، سطوح مختلفی را تعریف کرده است. هر سطح، نشان دهنده مهارت ها و توانایی های خاصی در زبان فرانسه است و برای رسیدن به هر سطح، به تعداد مشخصی از ساعات آموزشی نیاز دارید. همچون زبان انگلیسی، تسلط بر زبان فرانسه نیز در 6 سطح آموزشی ارزیابی می شود:

سطح A1 زبان فرانسه (مبتدی)

در این سطح، شما به عنوان یک زبان آموز نوپا، قادر خواهید بود تا نیازهای اولیه و ابتدایی خود را در برقراری ارتباط به زبان فرانسه برآورده سازید. تصور کنید می توانید با جملات و کلمات ساده ای همچون سلام و احوال پرسی، معرفی خود، صحبت درباره آب و هوا، محل زندگی و تاریخ تولدتان، با افراد فرانسوی زبان تعامل برقرار کنید. به طور استاندارد، برای نیل به این سطح، حدود 100 ساعت مطالعه هدفمند و برنامه ریزی شده نیاز است.

سطح A2 زبان فرانسه (مبتدی)

در این سطح، شما با ارتقای مهارت های سطح A1، به دنیای گسترده تری از مکالمات روزمره قدم می گذارید. دایره واژگان شما وسیع تر شده و می توانید از کلمات پرکاربرد در ارتباط با موضوعات مشخص، استفاده کنید. افراد با سطح زبان A2، قادر به درک جملات و عبارات رایج در موضوعات متنوع تر (مانند جزئیات بیشتر درباره خود و خانواده، موضوعات مربوط به خرید، جغرافیای محل زندگی و کار) هستند و می توانند به صورت ساده در مورد موضوعات رایج با افراد دیگر به مصاحبه بپردازند. برای رسیدن به این سطح، حدود 200 ساعت مطالعه هدفمند و برنامه ریزی شده نیاز است.

سطح B1 زبان فرانسه (میانه)

در سطح B1، شما به عنوان یک زبان آموز نیمه مستقل شناخته می شوید. این بدان معناست که می توانید با اعتماد به نفس در مورد مسائل روزمره با افراد فرانسوی زبان تعامل برقرار کنید. در پایان سطح B1، شما قادر خواهید بود تا نکات اصلی را در مورد مسائل آشنا و روزمره درک کنید.

این امر در سفر به کشورهای فرانسوی زبان بسیار مفید خواهد بود، چرا که می توانید به طور موثر در موقعیت های مختلفی مانند رزرو هتل، خرید، مکالمه در فرودگاه و هواپیما تعامل برقرار کنید. برای رسیدن به سطح B1 یا اوایل میانه در زبان فرانسه، به حدود 350 تا 400 ساعت مطالعه هدفمند و هدایت شده نیاز است.

سطح B2 زبان فرانسه (میانه)

در این سطح، شما به عنوان یک زبان آموز، به سطحی از استقلال قابل قبول دست خواهید یافت که به شما امکان می دهد تا با اعتماد به نفس در موقعیت های مختلف تعامل برقرار کنید. در این سطح، شما قادر خواهید بود تا جملات پیچیده تر را به طور کامل و دقیق درک کنید، چه در گفتار و چه در نوشتار.

در سطح B2، شما می توانید به راحتی با افراد فرانسوی زبان در مورد موضوعات مختلف مصاحبه کنید. یکی از مهارت های کلیدی در سطح B2، توانایی مذاکره و تبادل نظر با دیگران است. برای رسیدن به سطح B2 زبان فرانسه، در حدود 490 تا 600 ساعت مطالعه هدفمند و هدایت شده نیاز است.

سطح C1 زبان فرانسه (پیشرفته)

در این سطح، شما به عنوان یک زبان آموز، به تسلط و تبحر فراوانی در زبان فرانسه دست خواهید یافت، به گونه ای که می توانید به راحتی در هر موقعیتی به طور روان و بدون درنگ به زبان فرانسه صحبت کنید.

در سطح C1، شما می توانید به طور کامل و دقیق متون طولانی و پیچیده را که شامل واژه های تخصصی و سطح بالا هستند، درک کنید. یکی از دستاوردهای شاخص C1، توانایی صحبت بدون هیچ آمادگی قبلی و به طور روان و بدون مکث است. برای رسیدن به سطح C1 زبان فرانسه، حدود 1000 ساعت مطالعه هدفمند و هدایت شده نیاز است.

سطح C2 زبان فرانسه (پیشرفته)

در این سطح، شما به عنوان یک زبان آموز، به تسلط کامل بر زبان فرانسه دست خواهید یافت و به گونه ای از مهارت های زبانی ارتقا خواهید یافت که به سختی می توان تفاوتی بین شما و یک فرد بومی زبان فرانسه قائل شد

در سطح C2، تسلط بر چهار مهارت اصلی زبان یعنی صحبت کردن، خواندن، نوشتن و شنیدن است. شما می توانید در هر یک از این مهارت ها به طور روان و بدون نقص عمل کنید. برای رسیدن به سطح C2 زبان فرانسه، حدود 1500 تا 2000 ساعت مطالعه هدفمند و هدایت شده نیاز است.

منبع: شبکه چی

به "گرفتن مدرک b2 فرانسه چقدر زمان میبرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرفتن مدرک b2 فرانسه چقدر زمان میبرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید