عکس ، طراحی عجیب و سینمایی سریع ترین جنگنده شناسایی جهان !

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، گجت نیوز نوشت: آیا هواپیمای ساختگی دارک استار در فیلم تاپ گان: ماوریک، نسل بعدی جنگنده SR-71 است؟ توییت اخیر لاکهید مارتین این شایعه را تقویت می نماید.

عکس ، طراحی عجیب و سینمایی سریع ترین جنگنده شناسایی جهان !

لاکهید مارتین، شرکت شناخته شده فعال در حوزه دفاعی و هوافضا، اخیرا با ارسال توییتی، دریافت جایزه اسکار در بخش رجحانن صدا را به عوامل فیلم تاپ گان: ماوریک تبریک گفت. این شرکت سپس با انتشار پستی دیگر، از هواپیمای شناسایی استراتژیک SR-71 Blackbird خود به نام سریع ترین جنگنده شناسایی دنیا یاد کرد.

این توییت باعث سردرگمی قابل توجهی در میان مخاطبان شد، به ویژه با توجه آنکه جت خیالی موسوم به دارک استار که در فیلم Top Gun: Maverick به نمایش در آمده، شباهت های زیادی به هواپیمای مافوق صوت بدون سرنشین SR-7

جت دارک استار تاپ گان: ماوریک، جنگنده SR-72 بود؟

حتی پیش از انتشار تاپ گان: ماوریک نیز تعیین بود که در این فیلم از یک هواپیمای مرموز تازه استفاده خواهد شد که با SR-72 بی شباهت نیست. یکی از مقامات اسبق این شرکت نیز تایید نموده بود که در این فیلم چشم اندازی زیرکانه به نسل بعدی جنگنده SR-71 ارائه خواهد شد. اما کانسپت SR-72 تا چه حد در طراحی دارک استار به کار رفته است؟

اگرچه نمی توان پاسخ قطعی داد، اما ظاهرا جنبه هایی از طراحی SR-72 لاکهید و نمونه قبلی آن در تاپ گان به نمایش درآمده است. لاکهید پیش تر در سال 2016 از احتمال توسعه یک هواپیمای نمایشی با ابعاد F-22 رپتور خبر داده بود، تا از این طریق بتواند فناوری های آینده در نسل بعدی جنگنده SR-71 را نمایش دهد. بدین ترتیب، می توان حدس زد که طراحی هواپیمای نمایشی دارک استار تا حدی بر پایه قابلیت های واقعی است که رجحان آن نسبت به SR-71 را نشان می دهد.

توییت اخیر این شرکت، اگرچه بحث های مختلفی را به وجود آورده، اما کوشش های لاکهید مارتین برای جابجایی مرزهای پرواز با سرعت بالا و به چالش کشیدن درک ما از تاریخچه پرواز را نیز برجسته نموده است. باید در آینده دید لاکهید چه رازهای دیگری را پنهان نموده، اما فعلا یک چیز واضح است؛ آینده هوانوردی هیجان انگیزتر و مرموزتر از همواره به نظر می رسد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، طراحی عجیب و سینمایی سریع ترین جنگنده شناسایی جهان !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، طراحی عجیب و سینمایی سریع ترین جنگنده شناسایی جهان !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید