خودروهای گذر موقت تسهیلات تازه گرفتند ، 5 ماه تردد برای یک خودرو گذر موقت

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، گمرک ایران در بخشنامه مهمی تسهیلات تازه گمرک برای ورود خودروهای گذر موقت سواری به کشور را خاطرنشان کرد. این اقدام موجب شفافیت و انحصارزدایی می گردد.

خودروهای گذر موقت تسهیلات تازه گرفتند ، 5 ماه تردد برای یک خودرو گذر موقت

بیت ران - بخشنامه نو گمرک با هدف حمایت از گردشگران و سرمایه گذاران خارجی، ایرانیان مقیم خارج از کشور، مسافران غیر مقیم ایران و ساکنان منطقه ها آزاد به گمرکات کشور ابلاغ شد. بر این اساس، تسهیلات نوی برای ورود خودروهای گذر موقت سواری گردشگران و سرمایه گذاران خارجی ارائه خواهد شد.

طبق این بخشنامه متقاضیان مشمول این تسهیلات می توانند به مدت پنج ماه خودروی سواری را به شیوه ورود موقت (خودروهای گذر موقت) وارد کشور نمایند. پیش از این مدت زمان قانونی فقط دو ماه بود. در صورت امکان و موافقت گمرک، سه ماه دیگر نیز تمدید می شد.

اما با مشخص سقف زمان قانونی مشخص شده از ابتدا ضمن از بین رفتن حاشیه فساد احتمالی، هم اکنون متقاضیان در بدو ورود به کشور می توانند از تسهیلات 5 ماهه ورود خودروهای گذر موقت به کشور استفاده نمایند. بعلاوه با ابلاغ این بخشنامه محدودیت کشورها نیز که قبلاً شامل کشورهای خاصی می شد، برداشته شد.

جزئیات بخشنامه نو گمرک درباره خودروهای گذر موقت

عکس: پیمان جهانی

بر اساس بخشنامه اعلامی، در راستای تکریم هموطنان مقیم خارج از کشور، حمایت از صنعت گردشگری، تمرکز زدایی، تسهیل در تشریفات گمرک و صرفه جویی در وقت خدمت گیرندگان گمرک، اختیارات صدور مجوز ورود موقت تردد و یا تمدید مهلت تردد خودروهای گذر موقت تحت صحابت پروانه گمرکی، کارنه دو پاساژ تریپتیک و دیپتیک، با رعایت کامل مفاد مندرجات مواد 50 و 78 قانون امور گمرکی و 72، 80، 142 و 144 آئین نامه اجرایی به توضیح جدول پیوست جهت اقدام به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.

در این بخشنامه ذکر شد، مهلت های قانونی اعطایی به خودروهای گذر موقت غیر قابل تمدید خواهد بود. این امر از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری می نماید.

شاهین پلاس سایپا فعلاً به بازار خودرو ایران نمی آید / اولویت با روس هاست

هیوندای Ioniq 5 N با 641 اسب بخار قدرت معرفی گردید / نخستین خودرو برقی N هیوندای

قیمت کادیلا پارس خودرو چقدر محاسبه خواهد شد؟

جوابیه گروه خودروسازی سایپا در مورد شرایط فراوری موتور ME16

اختلاف قیمت دنا پلاس با مردم محاسبه می گردد / شورای رقابت دست به کار شد

موتور سه سیلندر تیوان چرا فراوری نشد؟ / بودجه میلیاردی به کجا رفت؟

قیمت سهند پارس خودرو چقدر خواهد بود؟ / قیمت گذاری سهند در مراحل پایانی

نیسان زامیاد به کنیا می رود / نیسان آبی تبدیل به Kifaru شد

منبع: بیت ران

به "خودروهای گذر موقت تسهیلات تازه گرفتند ، 5 ماه تردد برای یک خودرو گذر موقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای گذر موقت تسهیلات تازه گرفتند ، 5 ماه تردد برای یک خودرو گذر موقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید