حمایت از زیرساخت های آموزش آنلاین، شناسایی ظرفیت های استارت آپی

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، برگزاری آنلاین کلاس های درس در ایران یکی از تجربیات جدید و شاید مورد نیازی است که این روزها در شرایط بحرانی کرونا مورد استفاده قرار گرفته است. آموزشی که در سال های تحصیلی آینده و در تعطیلات ناخواسته ای که پیش می آید، به کار خواهد آمد و از ایجاد وقفه در یادگیری و آموزش پیشگیری می نماید.

حمایت از زیرساخت های آموزش آنلاین، شناسایی ظرفیت های استارت آپی

هم اکنون وزارت آموزش و پرورش با راه اندازی شبکه ای همه گیر و سراسری در کشور به این سیستم جدید آموزشی، ساختاری منطقی و یک شکل داد و همه دانش آموزان سراسر کشور با معلمان و مدیران مدرسه در ارتباط هستند و آموزش های درسی را بی وقفه دریافت می نمایند.

از این رو ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بیان کرد که به دنبال توسعه زیرساخت های فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور، این روزها دست به کار شده تا با حمایت از زیرساخت های آموزش آنلاین و شرکت های دانش بنیان توانمند، به توسعه آموزش مجازی در کشور شتاب دهد.

آموزش آنلاین چیست؟

در یک تعریف ساده می توان یادگیری یا آموزش آنلاین را یک آموزش برنامه ریزی شده دانست که افراد در محیط هایی جدا از هم اما زیر یک سقف متحد آموزشی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات، آموزش می بینند. به همین دلیل آموزش آنلاین، به فناوری های ارتباطی و نهادی برای طراحی و برنامه ریزی آموزش احتیاجمند است. آموزش آنلاین باید شامل دو طرف ارتباط، یعنی مدرس و یاد گیرنده باشد.

قرن بیست و یک که دیگر اینترنت و ابزار ارتباطی به یک وسیله ضروری برای همه تبدیل شده و در دورترین نقاط کشور هم رخنه نموده، شرایط توسعه خدمات آنلاین هم فراهم شده است که باید از این فرصت ناب در کنار خانه نشینی دانش آموزان و دانشجویان برای توسعه این خدمات بهره برد.

سیستم پیاده سازی یادگیری مجازی با یاری مجموعه ای از نرم افزارهای آموزشی امکاندپذیر است. سامانه مدیریت آکادمی که بنا به اهداف مدیریت آموزشی در آکادمی های حضوری پیاده سازی می گردد و سایر ابزارهای مدیریت آموزش الکترونیکی بنا به نوع درخواست مخاطبان، به صورت جداگانه و یا همگی با هم می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

توسعه زیرساخت های آموزش آنلاین

در شرایط فعلی بحران کرونا، پویش کرونا پلاس نیز توسط ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان در کشور ایجاد شده است و کوشش دارد با یاری به تسریع مجوزها و اقدامات در خلاق یا دانش بنیان شدن استارت آپ ها، ارائه حمایت های اقتصادی، یاری به برطرف موانع قانونی برای اخذ مجوز، یاری به تبلیغ و معرفی آنها و تامین زیرساخت ها، شبکه سازی بین استارت آپ های مختلف، از خدمات آنلاین مورد احتیاج مردم در روزهای قرنطینه حمایت کند.

با راه اندازی این پویش، حوزه های تاثیرگذار در فضای مجازی تقویت می گردد و به وسیله آن ظرفیت های استارت آپی آنلاین شناسایی و مورد حمایت قرار می گیرد. پس از ارزیابی ظرفیت های آنلاین، ارتقای آنها و پایدار سازی و یاری به ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر انجام می گردد.

آموزش آنلاین، حمل و نقل آنلاین، سلامت آنلاین، ورزش آنلاین، سرگرمی و توریسم آنلاین، فراوری محتوای آنلاین، نوآوری اجتماعی، فروشگاه های آنلاین و ایده و ابتکارات از جمله حوزه های مدنظر در این پویش است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمایت از زیرساخت های آموزش آنلاین، شناسایی ظرفیت های استارت آپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از زیرساخت های آموزش آنلاین، شناسایی ظرفیت های استارت آپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید