کشف ظروف شیشه ای خیره کننده در یکی از شهرهای فرانسه

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، کشف ظروف شیشه ای خیره کننده در یکی از شهرهای فرانسه صورت گرفت.

کشف ظروف شیشه ای خیره کننده در یکی از شهرهای فرانسه

باستان شناسان با کاوش در نیم شهری واقع در فرانسه مجموعه ای از سازه های باستانی از جمله چندین مقبره و سازه مخصوص سوزاندن اجساد را کشف کردند. قدمت این اکتشافات رومی به فاصله بین قرن دوم تا یکم پیش از میلاد و همچنین قرن دوم میلادی باز می شود.

انشنت اوریجینز نوشت، چندین مورد از این سازه های مخصوص سوزاندن اجساد با استفاده از تکه های سنگ آهک یا مجموعه ای از کاشی های سفالین ساخته شده اند و سایر موارد نیز با حفاری در زمین به وجود آمده اند. این بقایا در حقیقت در امتداد ویا دامیتیا یکی از جاده های مهم رومی یافته شده است.

ویا دامیتیا که نخستین جاده رومی ساخته شده در گال محسوب می شود، یک مسیر مهم در نیم است.

در جریان کاوش های اخیر، یک جاده مهم 15 متری نیز کشف شد. این جاده که شمال شرقی را به جنوب غربی متصل می کند، سنگ فرش نیز شده بود.

با توجه به شیارهای ایجاد شده در جاده و بازسازی گاه به گاه آنها میتوان دریافت که عبور و مرور زیاد از این جاده، سنگ ها را در طول قرنها استفاده فرسوده کرده است.

در مجموع 15 گور در این مسیر کشف شده است. تعداد زیادی از اشیاء ارزشمند مخصوص خاکسپاری نیز در کنار اجساد کشف شد که از میان آنها به ظرف های شیشه ای تزئینی، سرامیک و کوزه میتوان اشاره کرد.

همچنین استخوان های سوزانده شده بیشتری جمع آوری شده و به همراه اشیاء شخصی فرد متوفی در مقبره قرار داده شده بودند. سوزاندن اجساد یک سنت رایج در بین رومی ها بود.

ظرف های شیشه ای که در این مکان کشف شده اند به یک مراسم یادبود و آیینی مربوط هستند که در روز خاکسپاری انجام میشد.

این ظرف های شیشه بسیار سالم از جمله قابل توجه ترین اشیائی به شمار می روند که در جریان کاوش اخیر در نیم کشف شده اند. یافتن چنین ظروف شیشه ای زیبا و سالمی به ندرت اتفاق می افتد اما آنچه درباره این شیشه ها واقعا خیره کننده است، رنگ های آبی و طلایی خود شیشه است که باعث می شود این اشیاء به زیبایی باورنکردنی بدرخشند.

منبع: همگردی

به "کشف ظروف شیشه ای خیره کننده در یکی از شهرهای فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ظروف شیشه ای خیره کننده در یکی از شهرهای فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید