قلعه های معروف و دیدنی ژاپن

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، اگر می خواهید با جاهای دیدنی ژاپن آشنا شوید بهتر است از قلعه های این کشور زیبا شروع کنید.

قلعه های معروف و دیدنی ژاپن

قلعه ها در ژاپن ممکن است با مفهوم غربی از یک ارگ باستانی متناسب نباشند. اگرچه آن ها با سایر قلعه های موجود در اروپا کاملا فرق دارند اما به خاطر دلایل مشابه یکسانی ساخته شده اند.

ساخت این نوع قلعه ها در طول قرن پانزدهم در سرزمین طلوع خورشید زمانی که کشور در حال بازسازی آثار بازمانده جنگ بود آغاز شد. بعدها، این قلعه ها به نام مکانی برای حکومت پادشاهان و خانه لردها ساخته شدند.

زمانی بیش از 5 هزار قلعه در ژاپن وجود داشت اما امروزه تنها 100 مورد از این قلعه ها به جای مانده است. این سازه های چوبی و سنگی به بازدید کنندگان اجازه می دهد نگاه اجمالی به دوران فئودالی ژاپن داشته باشند.

  1. قلعه هیروساکی (Hirosaki Castle):

این قلعه بر بالای یک تپه در شمال ژاپن ساخته شده است. قلعه هیروساکی به خاطر وجود 5 دروازه اصلی اش شناخته شده و مشهور است. این قلعه در سال 1611 تکمیل شد و در سال 1627 سیاه چال پنج طبقه ای آن از طریق آتش تخریب شد. یک برج نگهبانی سه طبقه هم دوباره ساخته شد تا به نام محل حفظ و نگهداری از قلعه مورد استفاده قرار گیرد.

زمین های احاطه کننده اطراف، دروازه ها و خندق ها توجه بیشتر افراد را به خود جلب می کند. این چشم انداز ها زیبا محیطی آرام و دلنواز را در اختیار بازدید کننده قرار می دهد. در اطراف این قلعه بیش از 2500 باغ آلبالو وجود دارد و زمین های اطراف آن میزبان یکی از بزرگترین فستیوال های شکوفه آلبالو در ژاپن است.

  1. قلعه هیکونه (Hikone Castle):

قلعه هیکونه به بازدیدکنندگان بینش واقعی در مورد ظاهر قلعه ها در دوران اوج این کشور را می دهد. باغ ها، دروازه ها و خانه های اصلی به خوبی حفظ شده است. مجتمع هیکونه حاوی ساختارها و موادی است که از سایر قلعه های کشور برای ساخت آن جمع آوری شده است.

بعد از 20 سال ساخت و ساز، این قلعه در سال 1622 بر روی یک تپه تکمیل شد. تا زمان 1868 کنترل قلعه هیکونه در دست لرد دایمیو فئودال بود. در نزدیکی این قلعه موزه ای قرار گرفته است که گنجینه سلسله Ii را به خوبی نمایش می دهد. این موزه حاوی زره و آلات موسیقی است.

  1. قلعه ماتسوئه (Matsue Castle):

تنها قلعه به جای مانده در منطقه Sanin در ساحل جنوب غربی جزیره اصلی ژاپن قلعه ماتسوئه است که بسیار منحصر به فرد و زیبا ساخته شده است. اگرچه این قلعه در سبک نظامی ساخته شده اما هرگز فعالیت نظامی به خود ندیده است. قلعه ماتسوئه در سال 1611 ساخته شد. این قلعه تپه ای بعد از آخرین جنگ فئودال بزرگ تکمیل شد.

بیشتر قسمت های مجتمع در سال 1875 برچیده شد و تنها بخش اصلی و دیوارهای سنگی آن باقی ماند. در طول سال 1950 ، ساخت دوباره این قلعه از ابتدا آغاز شد. نام مستعار این قلعه برج سیاه است و نشان دهنده رنگ آبنوس بی نظیر آن است. بازدید کنندگان می توانند از باغ ها و قسمت های به جای مانده این قلعه بازدید کنند. در این قلعه قایقی برای گردش وجود دارد که افراد می توانند از آن به خوبی استفاده کنند.

  1. قلعه ماتسوموتو(Matsumoto Castle):

نقشه گردشگری ژاپن

قلعه ماتسوموتو در یک ناحیه کوهستانی در شمال غربی توکیو واقع شده و بر اساس ساختار سنگ احاطه شده از طریق یک خندق بزرگ تنظیم شده است. این قلعه در سال 1590 ساخته شد و یک قلعه چند طبقه ای محسوب می شود.

نام مستعار آن قلعه کلاغ هاست. به خاطر رنگ سیاه کمرنگی که قلعه ماتسوموتو دارد این نام را به آن داده اند. قسمت به جای مانده اصلی این قلعه سیاه چال قدیمی آن است. اگر چه این قلعه یک قلعه مسطح است امابه خاطر سنگربندی و استحکامات نظامی ساخته شد.

  1. قلعه هیمجی(Himeji Castle):

قلعه هیمجی به نام چشمگیرترین آثار به جای مانده از دوران فئودال در نظر گرفته می شود و در غرب کوبه واقع شده است. این قلعه معمولا با نام قلعه ماهیخوار سفید خوانده می شود زیرا برج های ساخته شده از گچ سفید آن شبیه یک مرغ ماهیخوار در حال پرواز است.

قلعه هیمجی در سال 1601 در مکان یک قلعه دیگر ساخته شد. این قلعه بر روی تپه ای زیبا واقع شده و حاوی 83 ساختار مرکزی بر روی تنشو است. تنشو مجتمعی از ساختمان های پیچیده و به هم متصل می باشد.

ساختمان اصلی و اولیه این قلعه یک ساختار شش طبقه ای است که از تمامی مکان ها و موقعیت های موجود در شهر هیمجی قابل مشاهده است. این قلعه در فیلم های مختلفی همچون فیلم جیمز باند همچون آخرین سامورایی به تصویر کشیده شده است.

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای دیدنی توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 دلیل برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

منبع: آلامتو

به "قلعه های معروف و دیدنی ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه های معروف و دیدنی ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید