چگونه میوه و سبزیجات را انگل زدایی و سم زدایی کنیم؟

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، خوردن میوه و سبزیجات به علت اینکه منبعی غنی از انواع ویتامین ها هستند برای افراد در طول روز لازم است، اما بسیاری از خانواده ها به علت وجود سم های آفت کش روی پوست بعضی میوه ها و وجود انگل در بعضی سبزی ها از خوردن آن امتناع نموده یا کمتر در سبد غذایی خود قرارشان می دهند.

چگونه میوه و سبزیجات را انگل زدایی و سم زدایی کنیم؟

به گزارش اعتمادآنلاین، با توجه به اینکه در فصل بهار بیماری های گوارشی با نام های شبه وبا بسیار افزایش پیدا می نماید نحوه شست و شوی میوه و سبزیجات بسیار اهمیت خواهد داشت، بنابراین در این مقاله سعی می کنیم برترین روش ها برای ضدعفونی کردن و انگل زدایی میوه و سبزیجات را به شما آموزش بدهیم.

بسیاری از مردم خیال می نمایند با استفاده از نمک می توانند میوه و سبزیجات خود را عاری از انگل ها نمایند، در حالی که نمک به هیچ عنوان کار انگل زدایی را برای میوه و سبزیجات انجام نمی دهد بلکه تنها باعث از بین رفتن سموم آفت کش روی پوست میوه ها خواهد شد؛ بنابراین اگر می خواهید میوه و صیفی جات خود را طوری بشویید که آثاری از سموم آفت کش که کشاورزان در باغ های خود استفاده می نمایند روی آن ها باقی نماند کافی است سینک ظرفشویی خود را پر از آب کنید و دو قاشق غذاخوری پرنمک داخل آن بریزید و میوه و صیفی جات را داخل آن بخیسانید. بعد از شست وشو کلیه سموم از روی پوست میوه ها از بین خواهد رفت.

بسیاری از افراد خیال می نمایند با خیساندن میوه و سبزیجات خود در آب و نمک و سرکه کار انگل زدایی را انجام داده اند این در حالی است که محلول آب و نمک و سرکه به هیچ عنوان انگل زدایی نمی نماید بلکه تنها به پاکسازی سموم روی پوست میوه ها یاری می نماید؛ بنابراین برای انگل زدایی باید راه چاره دیگری پیدا کرد. نکته قابل توجه اینکه برای شستن میوه ها نیازی به انگل زدایی نیست، همین محلول آب و نمک و سرکه برای پاک کردن سموم روی میوه ها کافی است. اما سبزیجات حتماً باید انگل زدایی شوند.

برای انگل زدایی سبزیجات باید سبزیجات خود را درون ظرف آبی که یکی دو قطره مایع ظرفشویی در آن حل شده است بریزید و سبزیجات را درون آب جابه جا کنید تا کمی کف کند. کافی است سبزیجات 3:05 در این آب و کف بماند تا تمام انگل ها و تخم آن از سبزیجات جدا گردد و به آرامی سبزیجات را از داخل آب خارج کنید، داخل یک آبکش بریزید، از ریختن دوباره سبزیجات به داخل آب و مایع ظرفشویی خودداری کنید چراکه انگل و تخم انگل های جداشده در پرتاب به جای مانده اند و احتمال اینکه دوباره به سبزیجات منتقل شوند زیاد است.

سپس سبزیجات را در آب معمولی بخیسانید و بعد از چند دقیقه به خوبی آبکشی کنید و خیال تان راحت باشد که به هیچ عنوان سبزیجات تان انگل یا میکروب ندارند. راهکار ساده تر برای کسانی که دوست ندارند از مایع ظرفشویی برای شست وشوی میوه و سبزیجات خود استفاده نمایند، تهیه محلول های آماده انگل زدایی موجود در فروشگاه ها و داروخانه هاست.

منبع: فرارو

به "چگونه میوه و سبزیجات را انگل زدایی و سم زدایی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه میوه و سبزیجات را انگل زدایی و سم زدایی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید