چگونه اتاق های کوچک را لوکس و گران نشان دهیم؟

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، در این مطلب، روش هایی را معرفی می کنیم که به یاری آن ها می توانید از یک اتاق کوچک حداکثر استفاده را ببرید و با هزینه ای کم، جلوه ای تجملی به آن ها ببخشید.

چگونه اتاق های کوچک را لوکس و گران نشان دهیم؟

وبلاگ سطح دیتا | شاید قبول نداشته باشید، اما طراحی و تزیین کوچک ترین اتاق ها معمولاً از هر جای دیگر خانه لذت بخش تر است. طراحی داخلی اتاق های کوچک چالش های خاص خودش را دارد، اما زندگی در فضای کوچک مزایای زیادی هم دارد. اتاقی که خوب طراحی شده باشد به مقدار یک فضای بزرگ راحت است و تمام راحتی و آسایش اتاق های بزرگ را دارد.

به گزارش وبلاگ سطح دیتا ؛ طراحی یک اتاق کوچک لوکس یک تجربه چندحسی است، یک شاهکار بصری کاربردی، درست مثل هر اتاق دیگری در خانه. اما پیش از سرمایه گذاری روی نوسازی کامل یک اتاق کوچک، باید منتقدانه فکر کنید، چون صرف مبلغ اندکی برای لوازم، اثاثیه و رنگ همواره ضامن یک ظاهر درخور نخواهد بود. تغییر کلی یک اتاق کوچک لزوماً مستلزم صرف مبالغ هنگفت نیست.

1. طراحی یک فضای آرام برای نوشیدن قهوه

بزرگ نمایی و زیباسازی یک فضای کوچک گاهی اوقات با تبدیل فضا های استفاده نشده به فضا های زیبا و کاربردی ممکن می گردد. برای قرار دادن یک میز کوچک در یک اتاق کوچک دو قانون وجود دارد: نخست اینکه باید گرد باشد تا با زوایای قائمه کنج اتاق کنتراست ایجاد کند و هم جلوی برخورد افراد با گوشه های میز گرفته گردد، دوم اینکه صندلی آن از نوع نیمکتی باشد.

2. طراحی برای فضای ذخیره سازی

اگر آشپزخانه تان کوچک است، روی دیوارهایش تاقچه طراحی کنید و یا بالای کابینت ها را تزیین کنید. وقتی صحبت از ذخیره سازی می گردد، احتیاج نیست همه چیز را از دید پنهان کنید. در واقع، ایده ها و راه چاره های تزیینی برای ذخیره سازی در آشپزخانه های کوچک، حس و حال و ظاهر آنها را به شدت تغییر می دهد. تاقچه هم کاربردی است و هم از نظر زیباشناسی، دلپسند است. علاوه بر این، نسبت به یک کمد یا ویترین بسته، انتخاب ارزان ای است.

3. مبارزه نکردن با کوچکی فضا

نباید کوچکی اتاق شما را کلافه کند. به جای این کار، از یک رنگ تند و پررنگ برای تزیین آن بهره ببرید تا گیرایی آن را بیشتر کنید. رنگ های روشن یک فضای تاریک را روشن نمی نمایند، اما رنگ های خوب آن را گیرا و مجذوب کننده می نمایند. پس، از چوب و رنگ تیره بهره ببرید و آن را با نور ها و لامپ های روی سقف روشن کنید. رنگ های تیره نه تنها جسورانه و چشمگیر هستند بلکه سایه رنگ ها و ته رنگ های بسیار مختلفی دارند که به آن ها شخصیت و جاذبه می دهد.

4. طراحی برای بیشترین اثرگذاری

اتاق کوچک مکان ایده آلی برای آزمودن است. از اینکه فضا های کوچک نظیر رختکن یا توالت زنانه را با رنگ ها، الگو ها و بافت های تیره طراحی کنید، نترسید. افزودن چنین جاذبه هایی میان نواحی درون خانه تحول ایجاد می نماید. از هر سوراخ سنبه ای بهره ببرید، اما هنگام فکر کردن به طراحی آن، کاربردی بودن را در نظر بگیرید.

5. طراحی کنج اتاق برای دفتر کار

همه خانه ها از فضای کافی برای اختصاص دادن یک اتاق به دفتر کار برخوردار نیستند، اما در اتاق های کوچک هم می توان کنجی را به این کار اختصاص داد. برای اینکه فضای دفتر کار واقعاً آرام به نظر برسد، قراردادن فضای ذخیره سازی در پس زمینه برای حفظ ظاهر آرام آن ضروریست. هنگام فکر کردن به طرح یک اتاق کار کوچک، عملکرد باید کانون توجه شما باشد، اما لزومی ندارد به لحاظ بصری بر فضا غالب و مسلط باشد. انتخاب عنصری برای کانون توجه، چیزی مانند یک صندلی خاص و متفاوت یا حتی یک اثر هنری، حواس را از مقدار کوچک اتاق پرت نموده و آن را مانند یک فضای نشیمن دلپذیر و آرام نشان می دهد. در فضا های کوچک، یک لامپ یا صندلی قدیمی ممکن است تمام احتیاج شما برای ایجاد چنین فضای کاری باشد. در فضا های کمی بزرگ تر، به نمایش گذاشتن مجموعه کتب در کتابخانه، شخصیت شما را با فضا درمی آمیزد.

6. افزودن ارتفاع عمودی با تخته پوشی

قاب بندی چوبی و تخته پوشی یکی از چشمگیرترین ویژگی های بسیاری از خانه ها در ایالات متحده است. قاب سازی دیوار، تخته پوشی و روکوب چوبی، به یک اتاق نشیمن باریک و دراز توهم ارتفاع می دهند و علاوه بر این، از دیوار در برابر فرسودگی محافظت مینمایند. راه دیگر تضمین لوکس شدن اتاق کوچک، پُر کردن فضاست. شاید این گزینه متناقض به نظر برسد، اما علت دارد! مردم فکر می نمایند برای اتاق کوچک باید اثاثیه کوچک تهیه نمایند، اما این انتخاب در واقع اتاق را کوچک تر نشان می دهد. از پر کردن اتاق نترسید. قالیچه ای تهیه کنید که زیر تمام اثاثیه را کامل بپوشاند. نه تنها انتخاب وسایل بزرگ ظاهر بهتری به اتاق می دهد، بلکه تجربه شما از حضور در چنین فضایی بسیار راحت تر خواهد بود.

7. طراحی با نورپردازی هوشمندانه و اثاثیه جزئی

در اتاق خواب های کوچک، استفاده از چراغ دیواری بسیار بهتر از چراغ رومیزی در کنار تختخواب است. اتاق های کوچک طبعاً میز کنار تخت شان هم کوچک است، اما بهتر است سطح روی میز را با چراغ رومیزی پر نکنید. چراغ دیواری، فضای موجود برای خرت وپرت های دیگر روی میز را به حداکثر می رساند.

راه دیگر زیباسازی یک اتاق کوچک، یاری گرفتن از الگو ها و جزئیات چشمگیر است. الگو های لایه دار با مقیاس و رنگ یکسان تضمین گیرایی و دنج بودن فضا هستند و حواس را از کوچکی آن پرت می نمایند.

مترجم: زهرا ذوالقدر

منبع: فرادید

به "چگونه اتاق های کوچک را لوکس و گران نشان دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه اتاق های کوچک را لوکس و گران نشان دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید