طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا با نمونه

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، ویلا دوبلکس به معنای ساختمانی مسکونی است که در دو طبقه ساخته شده است و تنها یک اتاق غذاخوری به همراه یک آشپزخانه دارد. این نوع ویلاها هواداران زیادی در دنیا دارند. علت این امر، زیبایی و امکانات بیشتر آن ها نسبت به ویلاهای معمولی است. برای طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. این موارد شامل طراحی پلان تا طراحی داخلی می گردد.

طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا با نمونه

پلان خانه دوبلکس

معانی مختلفی برای خانه های دوبلکس در سراسر دنیا وجود دارند. به طور کلی، هر خانه ای که دارای دو طبقه باشد که با یک راه پله به هم متصل شده اند، خانه دوبلکس نامیده می گردد. پلان طبقات می تواند متفاوت باشد، اما باید دو واحد به هم پیوسته وجود داشته باشد؛ نه بیشتر و نه کمتر. از این رو، آن ها با خانه های دو طبقه عادی متفاوت هستند، زیرا خانه های دو طبقه به طور کلی مجزا و مستقل از یکدیگر هستند. پلان ویلا دوبلکس انواع مختلفی دارد که با آن ها آشنا می شویم.

ویلا دوبلکس کم ارتفاع

این نوع ویلا شامل بالکن های بزرگ و یک اتاق جادار در طبقه دوم است. در مقایسه با سایر طرح های دوبلکس، این دوبلکس ها مساحت کوچک تری دارند.

ویلا دوبلکس همکف

در این طرح های دوبلکس، ویلا در طبقات همکف ساخته شده است. طبقه پایین رو به باغ واقع شده است و بعلاوه شامل اتاق خواب است. فقط اتاق نشیمن و آشپزخانه در طبقه دوم قرار گرفته اند. کسانی که به باغ و بعلاوه حیوانات خانگی علاقه دارند، این نوع ویلاهای دوبلکس را ترجیح می دهند.

ویلا دوبلکس استاندارد

در این نوع از ویلاهای دوبلکس، بنا شامل یک طرح مشترک است که طبقه اول از داخل خانه به طبقه دوم متصل می گردد. به طور کلی، اتاق نشیمن و آشپزخانه در طبقه پایین قرار می گیرند و طبقه بالا، اتاق خواب و اتاق کودک را در خود جای می دهد.

طراحی ویلا دوبلکس مدرن

در طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبای مدرن باید از هر گوشه خانه هوشمندانه استفاده گردد و فضای کافی برای کارهای مختلف وجود داشته باشد. از میان طرح های مختلف موجود در بازار، سه طرح پیشنهاد شده است که با طراحی خانه های مدرن دوبلکس مطابقت دارد:

طراحی سلطنتی

در نوع طراحی می توانید اتاق نشیمن خانه خود را با رنگ های گرم ادغام کنید و فضای داخلی بهتری را برای فضای سلطنتی طراحی کنید. وقتی مساحتی معادل 200 مترمربع در اختیار دارید، می توانید این تم سلطنتی را امتحان کنید. می توانید رنگ های آبی و خاکستری را نیز برای اتاق غذاخوری خود به کار ببرید. آبی، رنگی بسیار سلطنتی را به خانه اضافه می نماید.

قرمز غالب

با حفظ کلیت تمام جزئیات، می توانید سعی کنید بعضی از قسمت های خانه را با رنگ قرمز برجسته کنید تا بر رنگ پایه دیگر غالب گردد. قسمت نشیمن، بالکن و 2 اتاق خواب باید با رنگ قرمز برجسته شوند.

درخشش مرمرین

در طراحی خانه های دوبلکس، می توانید سعی کنید کف را با کاشی بپوشانید. این کار به روشن تر شدن فضا یاری می نماید و آن را جادارتر نشان می دهد.

طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا با هزینه کم

اگر قصد دارید ویلا دوبلکس خود را به روشی شیک طراحی کنید اما محدودیت بودجه دارید، باید به شکل هوشمندانه ای امکانات خود را به کار بگیرید. می توانید از عناصر ساده ای استفاده کنید که جلوه ای نوستالژیک به خانه شما می دهند. یک ویلا را می توان به راحتی به خانه دوبلکس همراه با بالکن و اتاق نشیمن بزرگ تبدیل کرد.

طرح های ویلا دوبلکس کوچک

هنگامی که قصد دارید یک ویلا دوبلکس کوچک طراحی کنید، بهتر است فضای بیشتری به اتاق خواب ها اختصاص دهید. اتاق خواب ها باید به عنوان مکان استراحت ساکنین، جادار باشند. با این حال، پیشنهاد می گردد در هیچ یک از اتاق ها از رنگ تیره استفاده نکنید؛ زیرا باعث کوچک تر به نظر رسیدن آن ها می گردد. فضای داخلی شما باید دارای پنجره هایی در جهت مناسب برای وارد شدن حداکثر نور خورشید و گردش هوا باشد.

طراحی ویلا دوبلکس ساده

بسیاری از مردم به طرح های ساده و در عین حال دلنشین برای خانه های خود اعتقاد دارند. شما می توانید با رنگ های زنده به فضای داخلی ویلای خود روح ببخشید. برای فضای بیشتر می توانید عناصری مانند کمد را به خانه خود اضافه کنید. آشپزخانه شما باید کمی جادار باشد تا بتوانید وسایل مختلف را در آن ذخیره کنید.

در یک ویلا ساده، محدودیت فضا وجود دارد، از این رو، برای این کار، می توانید کمدها را با قابلیت استفاده دوگانه طراحی کنید تا در فضا صرفه جویی گردد.

ایده هایی برای طراحی داخلی ویلاهای دوبلکس

تا این جا با نکات مختلفی در خصوص طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا آشنا شدیم. در زمینه طراحی داخلی ویلاهای دوبلکس نیز موارد مختلفی وجود دارند که چند نمونه از آن ها را باهم آنالیز می کنیم.

از دیوارهای بلند استفاده کنید

در طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا اغلب دیواری تعبیه می گردد که ارتفاع آن دو برابر دیوارهای معمولی است زیرا هر دو طبقه را در برمی گیرد. چنین دیوارهای فوق العاده بلندی، در صورت خالی ماندن می توانند کسل نماینده به نظر برسند. آن ها می توانند به عنوان یک بوم عالی برای نمایش آثار هنری عمل نمایند.

برای فضای داخلی ویلا دوبلکس خود علاوه بر مبلمان از تابلوهای چاپی بزرگ نیز استفاده کنید. اگر به نقاشی علاقه ندارید، در پی کاغذدیواری های جالب یا رنگ های بافت دار باشید. بعلاوه می توانید طرح های کمد لباس منحصربه فرد را با نمای بیرونی متنوع ترکیب کنید.

یک فضای صمیمی ایجاد کنید

در ویلاهای دوبلکس، منطقه ها مشترک گاهی اوقات می توانند بیش از حد بزرگ باشند. برای ایجاد یک فضای صمیمی، یک منطقه را با یک فرش تعیین کنید. سپس می توانید طرح های اتاق نشیمن را با میز ناهارخوری رسمی یا چیدمان های معمولی تر روی فرش هماهنگ کنید. میزهای کناری و میزهای عسلی می توانند طراحی را تکمیل نمایند.

حتی می توانید رنگ دیوار متفاوتی را در این قسمت اضافه کنید تا آن را از بقیه طراحی داخلی ویلا دوبلکس متمایز سازید. فضایی مجذوب کننده ایجاد کنید که چشم ها را به خود جلب کند.

آشپزخانه و اتاق غذاخوری با پلان باز

یک روش آسان برای ایجاد احساس آرامش در طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا انتخاب طرح های آشپزخانه مدولار با فضای آشپزی باز و اتاق غذاخوری است. این طرح، دو اتاق را به هم متصل می نماید و منطقه وسیع تری پدید می آورد. چنین طرحی، به مهمانان ویلا اجازه می دهد به راحتی از فضای ناهارخوری به آشپزخانه حرکت نمایند. این طرح برای افرادی که در حال آشپزی هستند نیز مفید، زیرا آن ها می توانند در حین آشپزی با دیگر فضاها در ارتباط باشند. حتی می توانید جزیره آشپزخانه خود را به یک مکان ناهارخوری تبدیل کنید.

بازی با لوستر

به علت ارتفاع بیشتر سقف های ویلاهای دوبلکس، افزودن چراغ های آویز یا لوسترها جلوه خیره نماینده ای به آن ها می دهد. با توجه به تم ویلای خود، طرح های مدرن یا قدیمی را انتخاب کنید.

می توانید لوسترها را به عنوان بخشی از دکوراسیون اتاق نشیمن یا طراحی اتاق خواب نصب کنید. اگر لوستر برای شما چندان خوشایند نیست، لامپ های آویز را انتخاب کنید. چراغ های آویزان عظمت سقف بلند را افزایش می دهند.

فضای داخلی را به فضای باز متصل کنید

اگر طبقه پایین ویلا دوبلکس شما در سطح همکف واقع شده است، منطقی است که فضای سالن به سمت ایوان باز باشد. به این ترتیب، می توانید برای مهمانان خود امکان نشستن در فضای داخلی یا خارجی را فراهم کنید.

جمع بندی

ویلاهای دوبلکس حسی لوکس و آرامش بخش به ساکنین خود می دهند. برای طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا نکته مهم، مراجعه به افراد متخصص و باتجربه است. شرکت معماری آرل به عنوان یکی از شرکت های برتر در این زمینه، از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما خواهد بود.

منبع: دکوبوم

منبع: اتاق

به "طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا با نمونه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلا دوبلکس شیک و زیبا با نمونه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید