هیجان انگیز ترین شهر های دنیا

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، زندگی امروز/ در نظرسنجی که از طریق Tapestry Research اجرا شده است، 15 هزار نفر از مردم در 20 شهر مختلف، خوش ترین و هیجان انگیزترین شهرهای دنیا را انتخاب کرده اند.

هیجان انگیز ترین شهر های دنیا

به گزارش زندگی امروز به نقل از بیزنس اسنایدر، در این نظرسنجی از ساکنان این شهرها درباره جنبه های مختلف زندگی سوال شده است که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد: غذا، نوشیدنی، فرهنگ، دوستی، مقرون به صرفه بودن، شادی و شور زندگی. همچنین از فاکتورهای کلیدی که معیار مردم برای هیجان انگیز نامیدن شهر آنها محسوب می شود می توان از مواقعی که بیرون از خانه غذا می خورند تا افتخار کردن به شهری که از آن می آیند نام برد. با این 20 شهر که در این نظرسنجی رتبه بندی شده اند آشنا شوید.

20. زوریخ (115.3)

مردم این شهر سوپرفعال هستند! شهفرایندان زوریخ بیش از مردمان هر شهر دیگری ورزش می کنند.

19. لس آنجلس (116.8)

لس آنجلس یک صحنه فرهنگی پررونق و البته مملو از رستوران های تاکو است اما شهفرایندان لس آنجلسی می گویند این شهر یکی از سخت ترین ها برای دوستیابی محسوب می شود.

18. توکیو (117.7)

مردم توکیو عاشق غذاهایشان هستند. آنها بیشتر از مردمان هر شهر دیگری در این لیست به رستوران می فرایند.

17. برلین (119.2)

83 درصد از مردم برلین همسایه کناری خود را به نام می شناسند، یک عدد بزرگ در مقایسه با میانگین 55 درصد دنیای که توضیح می دهد و نشان می دهد چرا کمتر از باقی مردم اروپا احساس تنهایی می کنند. شهفرایندان برلین دوست دارند اوقات خود را در خانه بگذرانند. به این ترتیب برلین از جمله شهرهایی است که مردمان آن کمترین میزان حضور و غذاخوردن در رستوران را در دنیا به نام خود ثبت کرده اند.

16. سان فرانسیسکو (119.4)

شهری مملو از رستوران های شلوغ و پرهیاهو با وعده صبحانه و شهفرایندانی که می گویند احساس می کنند آزاد هستند تا خودشان باشند. اگر سان فرانسیسکو در این رتبه قرار گرفته به دلیل نمره ضعیف در امنیت و مقرون به صرفه بودن این شهر است.

15. شانگهای (119.5)

شاید شهر مقرون به صرفهی نباشد اما کارهای زیادی وجود دارد که می توان در شانگهای انجام داد. مردم شانگهای معتقدند پیدا کردن عشق در این شهر سخت است اما 79 درصد آنها می گویند معاشرت ها و ملاقات های ساده و بی دغدغه در این شهر آسان است.

14. مکزیکوسیتی (121.2)

مردم مکزیکوسیتی بیش از شهفرایندان دیگر شهرها در فرهنگ غرق شده اند. آنها 76 مرتبه در سال به تئاتر، گالری، سینما، موزه و جشنواره ها می فرایند.

12. پاریس (124.9)

پاریس، شهر عشاق یکی از شهرهای این لیست است که مردمان آن حسابی با فعالیت های فرهنگی زندگی می کنند.

12. آستین (125.3)

شهر شماره یک در موزیک زنده و یکی از بهترین ها در رستوران. آستین یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری جشنواره هاست. رفت و آمد و البته ترافیک در آستین بسیار کوتاه است. رفت و آمد در آستین به طور میانگین 22 دقیقه زمان می برد.

11. ادینبورگ (128.2)

شهفرایندان شهر ادینبورگ خوب می دانند چطور باید خودشان را سرگرم کنند و از اوقاتشان استفاده کرده و لذت ببرند.

10. بارسلونا (128.4)

مردم شهر بارسلون به طور میانگین 71 روز در سال را مشغول فعالیت های فرنگی هستند. بارسلون همچنین یکی از شهرهایی در دنیاست که شهفرایندانش بیشتر حضور در رستوران ها را به نام خود ثبت کرده اند.

9. فیلادلفیا (129.9)

مردم فیلادلفیا شهر خود را به نام مقرون به صرفه ترین شهر در دنیا معرفی می کنند. در عین حال آنها از فیلادلفیا به نام یکی از لذت بخش ترین شهرها برای زندگی نام می برند. یکی از کوتاه ترین زمان های رفت و آمد در این لیست به فیلادلفیا اختصاص دارد؛ فقط 24 دقیقه.

8. لیسبون (130.2)

مردم لیسبون خیلی زیاد بیرون از خانه غذا می خورند، با خانواده وقت می گذرانند و معتقدند دوستیابی و پیداکردن عشق در این شهر آسان است. یک گردش شبانه در لیسبون به طور میانگین 46 دلار هزینه دارد.

7. منچستر (130.9)

معاشرت اجتماعی همراه نوشیدن چای یکی از عادت های مردم منچستر است. آنها از این لحاظ در صدر قرار می گیرند که نمی توانند 24 ساعت را بدون چای سپری کنند!

6. مادرید (131.1)

یکی از بهترین شهرها به لحاظ فرهنگی محسوب می شود. رستوران های مادرید پر از جمعیت است چرا که شهفرایندان مادریدی بیش از مردمان دیگر شهرها برای صرف غذا به رستوران می فرایند.

5. لندن (131.4)

به جز رستوران ها، تئاترها و کافه ها، مردم لندن می گویند همیشه در این شهر کاری برای انجام دادن یا جایی برای دیدن وجود دارد. مردم لندن بیشترین گردش (در قالب بیرون رفتن از خانه) را با عدد هشت بار در ماه به خود اختصاص داده اند. لندن البته در صدر قرار نمی گیرد چون شهفرایندان مرکز بریتانیا معتقدند دوست پیدا کردن در شهر آنها سخت است، استرس دارند و شهرشان مقرون به صرفه نیست.

4. ملبورن (132.3)

این شهر در بین صدرنشینان این لیست قرار می گیرد چون مردم ملبورن احساس خوشبختی می کنند. از هر 10 شهفرایند ملبورنی 9 نفر گفته اند 24 ساعت گذشته را با شادی سپری کرده اند. مردم ملبورن همچنین دوستیابی را در این شهر آسان می دانند و خصیصه غذایی ملبورن را یکی از بهترین ها نام می کنند.

3. نیویورک (134.6)

این شهر در رده سوم این گروه قرار می گیرد چون شب های زنده ای دارد و به لحاظ فرهنگی در دومین رتبه است. نیویورک همچنین از شهرهایی بود که امسال بر اساس آمار بیشتر افراد خواهان بازدید آن بودند هر چند شاید مردمی که به این شهر سفر می کنند در پیدا کردن دوست با مشکل روبرو شوند. نیویورک همچنین به نام یکی از پراسترس ترین شهرها با واشنگتن ارتباط نزدیکی دارد.

2. پورتو (137.9)

یک شهر با فضایی محبت آمیز که شهفرایندانش به زندگی کردن در آن افتخار می کنند چون معتقدند در پورتو آزاد هستند تا خود واقعی شان باشند. شب گردی در پورتو برای مردم این شهر با میانگین 37 دلار مقرون به صرفه محسوب می شود.

1. شیکاگو (138.2)

با بالاترین نمره، شیکاگو در صدر این لیست قرار می گیرد که البته این موقعیت را مدیون غذا، شادی، فرهنگ، مقرون به صرفه بودن و افتخار به شهر است. تنها نقطه ضعف شیکاگو که در آن نمره ضعیفی به دست آورده است امنیت این شهر محسوب می شود.

منبع: زندگی روز

به "هیجان انگیز ترین شهر های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیجان انگیز ترین شهر های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید