منتظر بازگشت قهرمانان کشتی هستیم، بهترین مجموعه تمرینی را در دنیا داریم

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، سرپرست اردوهای تیم های ملی کشتی گفت: دعا می کنیم هر چه زودتر شرایط به گونه ای گردد که اردوهای تیم ملی مجدداً شروع گردد و در خدمت کشتی گیران باشیم.

منتظر بازگشت قهرمانان کشتی هستیم، بهترین مجموعه تمرینی را در دنیا داریم

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری وبلاگ سطح دیتا از فدراسیون کشتی، اصغر قیطاسی بعد از تغییرات در مدیریت فدراسیون کشتی پس از سال ها بار دیگر دعوت به همکاری شد و به عنوان سرپرست اردوهای تیم های ملی کشتی فعالیتش را از سر گرفت. قیطاسی که سابقه همکاری اش با فدراسیون کشتی به سال ها قبل و زمان محمدرضا طالقانی برمی گردد همچنان پرانگیزه و مثل دوران جوانی مسئولیت های محوله را پیگیری می نماید. او به سوالات مطرح شده پاسخ داد؛

نحوه ورود شما به ورزش و رشته کشتی به چه شکل بود؟

از دوران جوانی کشتی می گرفتم و بعد از سرانجام این دوران، سال ها در حوزه های مختلف مدیریتی و سرپرستی فعالیت داشته ام. زمانی هم که در نیروهای مسلح مشغول به خدمت بودم همیشه کوشش این بود که به کشتی نگاه ویژه ای داشته باشم و سعی می کردیم در بخش های مختلف تیمداری کنیم. بعد از آن هم، در مدتی که در ورزش شهرداری سمت داشتم سعی کردم این رشته را در مناطق مختلف با برگزاری مسابقات مطرح نگه دارم و حدود 28 سال است که در خدمت جامعه کشتی هستم.

بهترین خاطره شما از کشتی مربوط به چه زمانی است؟

خاطرات خوب که زیاد است اما یکی از بهترین خاطراتم به سال 1374 که ایران برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی میزبان مسابقات کشتی امیدهای جهان بود برمی گردد. آن سال من به عنوان سرپرست تیم های ملی فعالیت می کردم و تیم بسیار خوبی داشتیم و قهرمان شدیم. در آن موقع مرحوم هاشمی رفسنجانی، ریاست جمهوری را بر عهده داشت و قرار شد برای مدت کوتاهی به جهت اهدای جوایز به سالن 12 هزار نفری آزادی بیاید. ابتدا قرار بود این حضور در حدود 30 دقیقه باشد اما با توجه به جذابیت مسابقات این حضور نزدیک به 3 ساعت به طول انجامید و حتی بعد از مراسم اهدای مدال و جام نیز وی به رختکن کشتی گیران رفت و به آنها تبریک و خسته نباشید گفت.

در طول 4 روز برگزاری این مسابقات سالن 12 هزار نفری آزادی مملو از تماشاگر بود و برای نخستین بار رقابت ها به صورت زنده از تلویزیون پخش شد. از همانجا بود که نگاه ها به کشتی تغییر کرد و جوانان خوبی گام به عرصه قهرمانی گذاشتند و عملاً شاهد حضور نسل طلایی کشتی بودیم. 8 سال با مرحوم معزی پور همکار بودم، وی دید فنی بسیار خوب و عجیبی داشت و تقریباً تمام پیش بینی هایش درباره آینده کشتی گیران درست بود. باید در رده های پایه خیلی کار کنیم در گذشته چندین قهرمان خوب در هر وزن داشتیم اما الان دستمان خالی است و باید حسابی کار کنیم.

تلخ ترین خاطره شما در این دوران چه بوده است؟

هر زمان که کشتی گیران و قهرمانان ما پیروز به کسب پیروزی نمی شدند و شکست می خوردند واقعاً برای همه ما ناراحت نماینده بود.

بعد از سال ها خانه کشتی شهید هادی بازسازی شد، با توجه به اینکه شما در دوره اول بازگشایی و بازسازی این مجموعه در زمان ریاست حاج محمدرضا طالقانی، نیز مسئولیت داشتید چقدر این موضوع ضرورت داشت؟

واقع این اتفاق کاری جهادی بود، اقدامات خوبی در این مدت کوتاه صورت گرفت از جمله تدفین شهید گمنام در محوطه فدراسیون که روی تمام ما آثار مثبتی داشته است. با لطف خدا و ائمه این کار شروع شد و در کمترین زمان ممکن به سرانجام رسید بدون اینکه حتی فدراسیون یک ریال هزینه کند تمام هزینه ها را بخش خصوصی تقبل کرد. عمل خانه کشتی را از صفر شروع کردیم و به نوعی دوباره ساختیم. خیلی ها وقتی ما کار را شروع کردیم فکر نمی کردند در این مدت کوتاه تمام گردد و حتی می گفتند حداقل 2 سال زمان احتیاج دارد اما ظرف مدت 5 ماه یکی از بهترین مجموعه های ورزش کشتی در جهان را آماده کردیم، مجموعه ای که به اذعان بسیاری از کارشناسان در حد یک هتل 5 ستاره است. نه تنها بازسازی سخت افزاری صورت گرفت بلکه تمام امکانات و وسایل نیز به صورت کامل تجهیز و نوسازی شد. این مجموعه در تمام جهان بی نظیر است و بعید می دانم نمونه ای در این سطح در جهان داشته باشیم.

واکنش کشتی گیران و کادر فنی بعد از مشاهده بازسازی خانه کشتی چه بود؟

در اولین بازدید تیم جدید مدیریتی فدراسیون از محل تمرینات تیم های ملی چیزی که بسیار به چشم آمد شرایط نا به سامان این مجموعه ها بود به طوری که گفتیم چنین شرایطی شایسته قهرمانان ما نیست و حتی با حضور در اردوی تیم ملی نوجوانان از بچه ها عذرخواهی کردیم. به همین خاطر با یک برنامه ریزی مدون و حساب شده و یاری حامیان اقتصادی کار را شروع کردیم و در کوتاه ترین زمان ممکن و با کار جهادی شبانه روزی به اتمام رسید.

کوشش می کنیم با یاری تمام همکاران نگهداری خوبی هم از خانه های کشتی شهید هادی و شهید صدرزاده داشته باشیم تا شرایط را در سطح ایده آل نگه داریم. وقتی قهرمانان ما از خانه به اردو می آیند نباید احساس احتیاج نمایند و حتی باید از خانه شان هم راحت تر باشند. کوشش زیادی شد تا این حس در تمام کشتی گیران ایجاد گردد و از آن محیط خسته نماینده و تکراری دیگر خبری نیست و شرایط متفاوت شده است.

دل شما برای حضور کشتی گیران در تمرینات و اردوهای تیم ملی تنگ نشده است؟

بدون شک همینطور است، البته با بچه ها در ارتباط هستیم و دعا می کنیم هر چه زودتر شرایط به گونه ای گردد که اردوهای تیم ملی مجدداً شروع گردد و در خدمت این عزیزان باشیم مانند یک سرباز به تمام قهرمانان خدمت می کنیم و به این موضوع افتخار هم می کنیم. کشتی گیری که روی تشک می رود مانند رزمنده ای است که در جبهه جنگ به میدان می رود و همه ما وظیفه داریم بهترین امکانات را برای وی فراهم کنیم تا با خیالی راحت و فراغ بال افتخارآفرینی نمایند.

سعی کردیم شرایط در خانه کشتی به گونه ای باشد که از آن فضای تکراری و خسته نماینده در گذشته فاصله بگیرند و احساس راحتی داشته باشند. در قسمتی از خانه کشتی موزه ای تعبیه شده که جام های قهرمانی مختلف در آن قرار گرفته است و روی دیوارهای خانه کشتی نیز تصاویر قهرمانان افتخارآفرین کشتی نصب شده است که باعث انگیزه دریافت کشتی گیران جوان و تازه وارد می گردد. تمام برنامه ها به گونه ای بوده است تا کشتی گیران با ورود به اردو سرشار از انگیزه و انرژی باشند و به چیزی جز تمرین کردن فکر ننمایند ما هم کوشش می کنیم تا حد امکان شرایط را برای آنها فراهم کنیم.

4057/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "منتظر بازگشت قهرمانان کشتی هستیم، بهترین مجموعه تمرینی را در دنیا داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر بازگشت قهرمانان کشتی هستیم، بهترین مجموعه تمرینی را در دنیا داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید