عکس ، بازسازی چهره واقعی شاعر مشهور پس از 700 سال

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، دانشمندان برای اولین بار پس از بیش از 700 سال توانستند از روی جمجمه دانته آلیگیری، خالق سه گانه کمدی الهی چهره او را بازسازی نمایند.

عکس ، بازسازی چهره واقعی شاعر مشهور پس از 700 سال

به گزارش وبلاگ سطح دیتا ، دانته، شاعر و فیلسوف مشهور ایتالیایی، با شاهکار خود، کمدی الهی، سفر به بهشت، دوزخ و برزخ را توصیف کرد و با آثار خود به نماد ادبیات غرب تبدیل شد.

به نقل از روزیاتو، با وجود میراث ماندگار او، چهره واقعی این هنرمند همیشه در هاله ای از ابهام بوده و معروف ترین نقاشی ها از چهره و ظاهر او، مدت ها پس از مرگش خلق شده است.

با این حال اکنون یک مطالعه نو با استفاده از جمجمه دانته، ظاهر این نماد ادبی را به صورت دیجیتالی بازسازی نموده است.

سیسرو مورائس، کارشناس گرافیک برزیلی، نویسنده اصلی این مطالعه، شرح داد: تصویرهای متداول از این شاعر بیشتر بر اساس اطلاعات موجود در زندگی نامه دانته به قلم جووانی بوکاچیو به دست آمده است. یعنی فردی با قد میانه، تا حدودی خمیده، با صورت کشیده، بینی عقابی و چشمانی تقریباً بزرگ. با این حال بوکاچیو شخصاً دانته را نمی شناخت و این تصویر را از گزارش هایی از افراد نزدیک به این شاعر یا کسانی که با او زندگی می کردند جمع آوری نموده بود. به نظر می رسد تمامی برآوردها نیز از توصیفات بوکاچیو پیروی می نمایند. اما ما در پی چیزی بودیم که استخوان ها به ما نشان می دهند.

محققان کار را با بازسازی دیجیتالی جمجمه شاعر ایتالیایی شروع کردند. آنها این کار را با استفاده از تجزیه و تحلیل استخوان های او که در سال 1921 انجام شد و داده های مقاله ای در سال 2007 درباره چهره او انجام دادند. و سپس به مدل سازی صورت ادامه دادند.

آقای مورائس شرح داد: این کار شامل مجموعه ای از برآوردها بر اساس داده های آماری استخراج شده از توموگرافی (برش نگاری)، بررسی فراصوت و تلاقی آنها با تغییر شکل کالبدشناختی است.

تغییر شکل کالبدشناختی زمانی است که صورت دیجیتالی شده تا زمانی که با جمجمه مورد نظر منطبق گردد حرکت می نماید و در نهایت صورتی سازگار با چهره شاعر را آشکار کند.

او ادامه داد: دو مجموعه تصویر فراوری شد، یکی با رویکرد عینی و در مقیاس خاکستری، بدون مو و با چشمان بسته. و دیگری رنگی و با عناصر انتزاعی مانند رنگ چشم، پوست و لباس مطابق با معروف ترین تصاویر موجود.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، بازسازی چهره واقعی شاعر مشهور پس از 700 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، بازسازی چهره واقعی شاعر مشهور پس از 700 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید