شرایط کنسلی پروازهای داخلی پس از شیوع ویروس کرونا چگونه است؟

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، شرایط کنسلی پروازهای داخلی پس از شیوع ویروس کرونا

برخی از ایرلاین های داخلی پس از شیوع بیماری کرونا در ایران بخشنامه هایی را در خصوص شرایط کنسلی پروازهای داخلی صادر کرده اند که به شرح زیر اعلام خواهیم کرد.

شرایط کنسلی پروازهای داخلی پس از شیوع ویروس کرونا چگونه است؟

* آخرین به روز رسانی 8 اسفند 98

شرایط کنسلی هواپیمایی کیش در جهتهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی کیش در تاریخ 7/12/98 پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد وجه کامل بلیط های کنسلی، مسافرانی که تاریخ پرواز آن ها از تاریخ 5/12/98 بوده و بلیط خود را تا قبل از تاریخ 5/12/98 رزرو نموده اند، می توانند اقدام به استرداد بلیط بدون پرداخت جریمه نمایند. اما جریمه کنسلی تمامی بلیط هایی که پس از این تاریخ خریداری شده اند مطابق با دستور العمل جاری شرکت هواپیمایی کیش خواهد بود.

شرایط کنسلی هواپیمایی ماهان در جهتهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ماهان مورخ 6/12/98 در خصوص ابطال بلیط جهتهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد وجه کامل بلیط های کنسلی، تمامی پروازهای داخلی هواپیمایی ماهان که منتهی به تاریخ 15/1/99 می شوند و صدور بلیت آن ها در تاریخ 5/12/98 و پس از آن بوده است بدون پرداخت جریمه کنسلی قابل استرداد خواهد بود.

شرایط کنسلی هواپیمایی معراج در جهتهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی معراج مورخ 6/12/98 در خصوص ابطال بلیط جهتهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، کلیه آژانس های طرف قرارداد با این ایرلاین موظف خواهند بود در خصوص استرداد وجه کامل بلیط های کنسلی بدون پرداخت جریمه کنسلی تا 24 ساعت پیش از پرواز همکاری لازم را مبذول نمایند.

شرایط کنسلی هواپیمایی آسمان در جهتهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی اسمان مورخ 6/12/98 در خصوص ابطال بلیط جهتهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، ابطال و استرداد بلیط هایی که قبل از تاریخ 6/12/98 صادر شده اند و شروع مسافرت آن ها در بازه زمانی 6/12/98 تا 9/1/99 می باشد، بنا به درخواست مسافر بدون دریافت جریمه کنسلی مسترد خواهند شد.

لازم به ذکر است تمامی بلیط های خریداری شده پس از این تاریخ مشمول پرداخت جریمه کنسلی خواهند بود.

شرایط کنسلی هواپیمایی ایران ایر در جهتهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ایران ایر مورخ 6/12/98 در خصوص ابطال بلیط جهتهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، لغو و استرداد وجه کلیه بلیط های صادره داخلی تا تاریخ 5/12/98 که تاریخ سفر آن ها در بازه زمانی 6/12/98 تا تاریخ 12/1/99 می باشد قبل از شرع سفر بدون هزینه (استرداد/ No-show) و پس از شروع سفر نیز با کسر 1/2RT (در پروازهای دو طرفه) کلاس پروازی استفاده شده به علاوه مالیات های جهت مربوطه و بدون کسر هزینه (استرداد/ No-show) مجاز می باشد.

لازم به ذکر است کلیه بلیط های صادره که تاریخ سفر آن ها بعد از تاریخ 8/12/98 می باشند، میبایست قبل از زمان مقرر (پروازهای داخلی تا قبل از ساعت 12 روز قبل از پرواز و در پروازهای خارجی تا قبل از محدوده 24 ساعت مانده به پرواز) نسبت به ابطال و استرداد آن ها اقدام گردد، در غیر این صورت (ابطال در محدوده No-Show) شامل هزینه مربوطه خواهد شد.

شرایط کنسلی هواپیمایی قشم ایر در جهتهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی قشم ایر مورخ 6/12/98 در خصوص ابطال بلیط جهتهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، کنسلی بلیط هواپیما بدون پرداخت جریمه مشمول بلیط هایی خواهد شد که تا این تاریخ خریداری شده اند.

شرایط کنسلی هواپیمایی کاسپین در جهتهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی کاسپین مورخ 6/12/98 در خصوص ابطال بلیط جهتهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد بلیط بدون جریمه، تمامی بلیط های صادر شده قبل از تاریخ 1/12/98 برای استفاده به تاریخ های آینده مشمول این قانون شده و به بلیط های صادر شده بعد از تاریخ مذکور در صورت استرداد طبق همان قوانین کنسلی CRCN هواپیمایی کاسپین ترتیب اثر داده خواهد شد و بلیط های کنسلی مشمول جریمه خواهند شد.

شرایط کنسلی هواپیمایی آتا در جهتهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی آتا مورخ 6/12/98 در خصوص ابطال بلیط جهتهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، استرداد بدون جریمه بلیط مسافران در صورتی که تاریخ پرواز آن ها در بازه زمانی 6/12/98 الی 15/1/99 باشد و تاریخ خرید بلیط قبل از 6/12/98 باشد، امکان پذیر است.

لازم به ذکر است ابطال بدون جریمه برای بلیط های خریداری شده از مورخ 6/12/98 مقدور نمی باشد.

شرایط کنسلی هواپیمایی ایران ایر تور در جهتهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ایران ایر تور مورخ 6/12/98 در خصوص ابطال بلیط جهتهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، ابطال بلیط مسافران پروازهای داخلی که قبل از تاریخ 6/12/98 اقدام به رزرو نموده اند و شروع مسافرت آن ها از تاریخ مذکور به بعد می باشد بدون جریمه خواهد بود و مسافرینی که بعذ از تاریخ صدور این بخشنامه اقدام به خرید بلیط نمایند طبق رویه و مقررات شرکت هواپیمایی ایران ایر تور مشمول جریمه استرداد بلیط خواهند بود. لازم به ذکر است این رویه تا تاریخ 25/12/98 اجرایی بوده و شامل پروازهای نوروزی نمی باشد.

همچنین مسافرین پروازهای داخلی که به هر دلیل قبل از تاریخ صدور این بخشنامه اقدام به ابطال بلیط جهتهای داخلی نموده و مشمول جریمه استرداد بلیط شده اند، هیچ وجه مازادی بابت جریمه پرداختی به آن ها مسترد نخواهد شد.

منبع: فلای تودی

به "شرایط کنسلی پروازهای داخلی پس از شیوع ویروس کرونا چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کنسلی پروازهای داخلی پس از شیوع ویروس کرونا چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید