روسیه: تاسیسات نفتی در شمال شرق سوریه باید تحت کنترل دمشق باشد

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه با تاکید بر اینکه تاسیسات نفتی در مناطق شمال شرق سوریه باید تحت کنترل دولت قانونی این کشور باشد، ابراز امیدواری کرد: کردها خروج از منطقه گشت زنی مشترک روسیه-سوریه را تضمین نمایند.

روسیه: تاسیسات نفتی در شمال شرق سوریه باید تحت کنترل دمشق باشد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سطح دیتا به نقل از خبرگزاری نووستی، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی، امروز در حاشیه نشست سران روسیه-آفریقا در بندر سوچی در جمع وبلاگ سطح دیتا اعلام نمود که مقامات مسکو امیدوارند که شبه نظامیان کرد خروج از منطقه گشت زنی مشترک روسیه-سوریه در مناطق شمال شرق سوریه را تضمین نمایند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا نمودهای سوری در مذاکرات با دولت سوریه درباره خارج شدن از مناطق معین شده برای گشت زنی مشترک روسیه-سوریه تضمین داده اند، گفت: مسلماً ما به این مسئله امیدواریم. ما تماس هایی در این رابطه با آنها برقرار نموده ایم.

بوگدانوف همچنین تاکید نمود که تاسیسات نفتی در مناطق شمال شرق سوریه باید تحت کنترل دولت قانونی این کشور قرار داشته باشد.

وی اضافه نمود: روند حل و فصل سیاسی اوضاع، اصلاح قانون اساسی، مذاکرات و قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت هم تغییری در این مسئله نخواهد داد. در تمامی این اسناد و در تمامی اظهارات رسمی تاکید شده که همه طرفین درگیر باید به استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارند.

این دیپلمات بلندپایه روس همچنین یادآور شد که نمایندگان کشورهای ضامن صلح در سوریه در چارچوب مذاکرات آستانه،ممکن است در نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو شرکت نمایند. بوگدانوف تاکید نمود که سه کشور روسیه-ایران-ترکیه، نقش اصلی در شکل گیری کمیته قانون اساسی سوریه را برعهده داشته و شروع به کار این کمیته در سایه کوشش این سه کشور تحقق یافته است.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد که سند نهایی کنوانسیون مربوط به تامین امنیت منطقه خلیج فارس تا خاتمه امسال (میلادی) به تصویب برسد. وی در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: ما تاریخ مشخصی برای این منظور در نظر نگرفتیم. ولی کوشش خود را خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه: تاسیسات نفتی در شمال شرق سوریه باید تحت کنترل دمشق باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تاسیسات نفتی در شمال شرق سوریه باید تحت کنترل دمشق باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید