روایت هولناک ملی پوش ایرانی که از زلزله ترکیه نجات یافت!

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، محسن بیگدلی عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر که در زمان وقوع زلزله در شهر اسکندرون ترکیه حضور داشت، در مصاحبه با ایسنا اظهار کرد: در زمان وقوع زلزله بیدار بودم و هم اتاقی ام طلوعی خوابیده بود، وقتی زلزله شد از تخت پایین آمدم و تنها فرصت پیدا کردم تا هم اتاقی خود را از خواب بیدار کنم، چون در طبقه 14 بودیم و آسانسور نیز قطع شده بود.

روایت هولناک ملی پوش ایرانی که از زلزله ترکیه نجات یافت!

ساختمان ما به وسیله ژاپنی ها ساخته شده بود و فرو نریخت

او ادامه داد: امکان خروج از ساختمان را نداشتیم، بنابراین با همان لحافی که دستمان بود بدون ویلچر خودمان را به سمت چارچوب اتاق کشاندیم و همان جا نشستیم تا زلزله تمام گردد انگار فیلم وحشتناک می دیدم، کمد در فاصله دو، سه سانتیمتری نزدیکم افتاد و شانس آوردم که به من نخورد. من و دوستم هول نموده بودیم و فقط به فکر مان رسید که زیر لحاف بمانیم، زلزله بیش از یک دقیقه طول کشید، تکان های آن به حدی زیاد بود که هر زمان آن شب را به یاد می آورم از ترس خوابم نمی برد. چون ساختمان محل سکونتمان به وسیله ژاپنی ها ساخته شده بود فرو نریخت؛ به صورت ریلی و مقاوم در برابر زلزله بود. البته در همان لحظه صدای افتادن یکی از دیوار های خانه را شنیدیم که خوشبختانه آسیبی به ما وارد نکرد.

13 طبقه را به صورت نشسته لیز خوردیم و پایین آمدیم

وی اضافه کرد:، چون آسانسور کار نمی کرد 13 طبقه را به صورت نشسته لیز خوردیم و پایین آمدیم تا خودمان را به بیرون ساختمان برسانیم، اگر ساختمان ضدزلزله نبود امکان نداشت زنده بمانیم و واقعا فکر می کنم زنده ماندن ما چیزی شبیه معجزه بود.

هر کجا نگاه می کردیم جنازه روی زمین بود

بازیکن لژیونر تیم ملی بسکتبال باویلچر اظهار داشت: وقتی از ساختمان بیرون رفتیم، خانه های بسیار زیادی ویران شده بود، هوا بسیار سرد و باران در حال باریدن بود، هر کجا نگاه می کردیم جنازه روی زمین بود و واقعا نمی دانستیم در آن شرایط چه کار کنیم، تنها چیزی که توانسته بودیم با خود بیاوریم تلفن همراه بود، شانسی که آوردیم این بود که یکی از دوستانم تماس گرفت تا ما را به جای امنی ببرد، اگر او نبود واقعا نمی دانم در آن شرایط زنده می ماندیم یا خیر؟

هنوز هم احساس ترس دارم

بیگدلی اضافه کرد: او ما را به یک روستایی برد که بعد از چند روز به وسیله کنسولگری توانستیم ویلچر و مدارک خود را از ساختمان محل سکونت برداریم و به ایران برگردیم، با وجود این که مدت زیادی از این اتفاق می گذرد، اما هنوز هم احساس ترس دارم، تیک عصبی گرفتم و هر لحظه احساس می کنم زلزله می آید.

وی درباره زمان بازگشت دوباره خود به ترکیه، اظهار کرد: بعد از وقوع زلزله تیم ما از لیگ انصراف داد و در حال حاضر به عنوان بازیکن آزاد می توانم در سایر لیگ های ترکیه به عنوان لژیونر بازی کنم، البته هنوز زمان بازگشتم به ترکیه تعیین نیست و منتطر تصمیم فدراسیون ترکیه هستیم تا ببینم چه زمانی شرایط بازگشتم فراهم خواهد شد.

عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر در سرانجام درباره حضورش در تیم ملی و این که آیا در مسابقات جهانی امارات شرکت خواهد نمود یا خیر؟ توضیح داد: از 16 اسفند که اردوی تیم ملی در کهریزک شروع می گردد همراه تیم ملی تمریناتم را پیگیری خواهم کرد تا ببینم در فهرست نفرات اعزامی به مسابقات جهانی امارات قرار خواهم گرفت یا خیر؟

منبع: فرارو

به "روایت هولناک ملی پوش ایرانی که از زلزله ترکیه نجات یافت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت هولناک ملی پوش ایرانی که از زلزله ترکیه نجات یافت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید