حریرچی: وارد موج چهارم کرونا شده ایم ، منتظر سیر صعودی مبتلایان هستیم خبرنگاران

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، معاون کل وزیر بهداشت از ورود به موج چهارم ویروس کرونا اطلاع داد.

حریرچی: وارد موج چهارم کرونا شده ایم ، منتظر سیر صعودی مبتلایان هستیم خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ سطح دیتا، ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت درباره شرایط ویروس کرونا اظهار کرد: قطعا وارد موج چهارم کرونا شده ایم.

او اضافه نمود: در چند هفته آینده ویروس کرونا از نظر سرپایی، بستری و مرگ و میر مبتلایان صعودی خواهد بود.

حریرچی توضیح داد: در حال حاضر پیش بینی می گردد که باتوجه به افزایش فرایند سرپایی و بستری بیماران کرونایی تا 3 الی 4 هفته آینده فرایند صعودی را به خصوص برای مرگ ومیر افراد داشته باشیم.

معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی تنها راه چاره جلوگیری از ابتلا به ویروس کروناست و باید تماس و روبرو با دیگران در داخل یا بیرون منزل به صورت تفریح، مسافرت، نزدیکی با همکاران در محل کار، در منزل آشنایان و ... را به عنوان یک وظیفه عمومی کاهش دهیم.

حریرچی گفت: برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا باید از ماسک استفاده کنیم و به صورت مرتب دستان خود را با آب و صابون بشوییم و حتما حفظ فاصله گذاری اجتماعی به میزان 2 متر را رعایت کنیم، همچنین استفاده از دو ماسک متفاوت برای افراد بهتر است، اما یک ماسک هم کفایت می نماید.

او اضافه نمود: افرادی که تا به امروز شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نموده اند بیشتر در معرض آسیب کرونا هستند چرا که دیگران به علت های گوناگون به این بیماری مبتلا شده اند و جان خود را از دست داده اند، اما در حال حاضر بدن آن ها ایمنی لازم را دارد و به احتمال بسیار کم مجدد به کرونا مبتلا شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حریرچی: وارد موج چهارم کرونا شده ایم ، منتظر سیر صعودی مبتلایان هستیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: وارد موج چهارم کرونا شده ایم ، منتظر سیر صعودی مبتلایان هستیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید