برای مادرت آیفون بخر؛ صحبت مدیرعامل اپل دردسرساز شد!

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، صحبت کنایه آمیز تیم کوک در سال 2022، بار دیگر به دلیل پرونده وزارت دادگستری آمریکا در مرکز توجه قرار گرفته است.

برای مادرت آیفون بخر؛ صحبت مدیرعامل اپل دردسرساز شد!

به گزارش خبرگزاری وبلاگ سطح دیتا و براساس گزارش زومیت، یکی از صحبت های تیم کوک، مدیرعامل اپل، در پرونده شکایت 88 صفحه ای وزارت دادگستری آمریکا بازتاب داده شده است. کوک در جریان کنفرانس Code 2022 پاسخ یکی از وبلاگ سطح دیتا را با کنایه داده بود.

لی کوان هانت، خبرنگار VOX، از تیم کوک در مورد پشتیبانی از RCS و بهبود پیام رسانی بین گوشی آیفون و گوشی های اندرویدی پرسید. در ابتدا تیم کوک به وضوح مخالفت خود را با چنین فرایندی گفت و گفت: من نمی شنوم که کاربران از ما بخواهند در این مرحله انرژی زیادی روی آن بگذاریم،

هانت در ادامه به کوک گفت که نمی تواند برای مادرش ویدیو بفرستد یا ویدیو دریافت کند. کوک در پاسخ گفت: برای مادرت آیفون بخر.

در متن شکایت وزارت دادگستری آمریکا، سخن تیم کوک مصداقی برای انحصارگرایی و محدود کردن رقبا در بازار گوشی های هوشمند عنوان شده است: اپل از انحصار گوشی های هوشمند خود با تحقیر و تضعیف برنامه های پیام رسان بین پلتفرمی و گوشی های رقیب محافظت می کند.

اپل یک سال و نیم پس از سخنان کوک، تحت فشار مقامات دولت، گفت پشتیبانی از RCS را به آیفون اضافه می کند. بااین حال اپل از پیاده سازی سیستم رمزنگاری حداقل یک توسعه دهنده بین اپل مسیجز و گوشی های اندرویدی جلوگیری کرده است؛ اقدامی که باعث شده امنیت آیفون کاهش یابد.

اپل به بیزنس اینسایدر می گوید که پرونده نو در صورت موفقیت، توانایی این شرکت را برای ایجاد فناوری های نو محدود خواهد کرد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "برای مادرت آیفون بخر؛ صحبت مدیرعامل اپل دردسرساز شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای مادرت آیفون بخر؛ صحبت مدیرعامل اپل دردسرساز شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید