افتتاح پنجمین بوستان بانوان با حضور شهردار تهران

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، خبرنگاران آنلاین:بوستان مرضیه حدیدچی به عنوان پنجمین بوستان مخصوص بانوان در پایتخت صبح دوشنبه 14 مهر با حضور شهردار تهران، افتتاح شد.

افتتاح پنجمین بوستان بانوان با حضور شهردار تهران

به گزارش شهرنوشت، بوستان مرضیه حدیدچی صبح امروز با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری افتتاح شد.

این بوستان پنجمین بوستان مخصوص بانوان در تهران است که در حاشیه بزرگراه بابایی قرار گرفته است.

زهرا صدراعظم نوری در حاشیه افتتاح بوستان مرضیه حدیدچی در جمع وبلاگ سطح دیتا، اعلام کرد: این بوستان در راستای ایجاد عدالت و برقراری امکانات برابر برای تمامی شهروندان، به منظور استفاده زنان و دختران از فضاهای عمومی احداث شده است. به علت ارزش هایی که باید در جامعه رعایت گردد، زنان با لحاظ شرایطی می توانند از فضاهای عمومی استفاده نمایند. این موضوع موجب بروز مسائل جسمی و تحت تأثیرقرار دادن سلامتی زنان ما می گردد. به همین علت در شهرداری تهران براساس سیاست های شورای اسلامی شهر تهران مقرر شده که بوستان های ویژه زنان در مناطق احداث گردد.

او با اشاره به این که زنان می توانند آزادانه در این بوستان ها به فعالیت ورزشی بپردازند و از نورخورشید برای سلامتی خود استفاده نمایند، گفت: با افزایش و توسعه این بوستان ها سلامت زنان افزایش پیدا خواهد نمود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اعلام نمود: درحال حاضر بوستان مرضیه حدیدچی هشتمین بوستان زنان موجود در تهران است.

به گفته صدراعظم نوری؛ بوستان مرضیه حدیدچی بزرگ ترین بوستان زنان به مساحت 35 هکتار مترمربع است که امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

او گفت: امروز 8 بوستان در 8 منطقه شهر وجود دارد، باید با توجه به شرایط مناطق، در هر منطقه یک بوستان مختص زنان احداث گردد تا تمامی زنان بتوانند از این بوستان ها بهره برداری نمایند.

صدراعظم نوری اضافه نمود: در بودجه سال 97 و 98 مصوب شده که کلیه عوارض و جرایمی که از قطع درختان به دست می آید، برای تملک باغات و فضاهایی که می تواند به کاربری باغات تبدیل پیدا کند تخصیص یابد.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر تهران بقرار است در مناطق مرکزی و کم برخوردار تهران فضاهایی برای تبدیل به باغ و فضای سبز تملک گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "افتتاح پنجمین بوستان بانوان با حضور شهردار تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح پنجمین بوستان بانوان با حضور شهردار تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید