اعلام جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 تهران

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، تهران (پانا) - مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 را تشریح کرد.

اعلام جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 تهران

به گزارش معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران با بیان اینکه قیمت پایه مجوز طرح ترافیک 35 هزار تومان است، گفت: فردی که دارای معاینه فنی برتر باشد و ساعت غیر اوج در محدوده طرح ترافیک تردد کند، 20 هزار و 580 تومان پرداخت می نماید و فردی که دارای معاینه فنی عادی است و در ساعت شلوغ وارد طرح گردد باید 63 هزار تومان بپردازد.

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران اضافه کرد: با توجه به مصوبه شورای شهر بسته های یک ماهه، سه ماهه و 6 ماهه را برای شهروندان با کمی تخفیف در نظر گرفته ایم.

وی گفت: وبلاگ سطح دیتا، بیماران خاص و معلولان، ایثارگران، آژانس ها و تاکسی های تلفنی تا زمانی که سهمیه 1400 را دریافت ننمایند، مجوزهای سال 99 آن ها اعتبار دارد.

سعیدیان فر درباره ساکنان محدوده طرح ترافیک، گفت: اگر فردی در محدوده طرح ترافیک مستأجر باشد و قرارداد اجاره آن ها به زمان پایانی نزدیک است باید به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کند و اجاره نامه تمدید شده جدید را ارائه دهند. مالکان ساکن در این محدوده نیازی به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ندارند و فقط باید عوارض خودرو، نوسازی و پسماند را به صورت غیرحضوری پرداخت نمایند.

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران ادامه داد: برای این افراد در سال 1400 تخفیف 50 درصدی مانند سال گذشته اعمال می گردد و یک خروج از محدوده قبل از ساعت 9 و یک ورود بعد از ساعت 16 برای آن ها به صورت رایگان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تعداد سهمیه ها تغییری نکرده و مطابق سال گذشته است، گفت: اگر یک فرد بدون رزرو مجوز وارد طرح ترافیک گردد ما بدون محاسبه اینکه معاینه فنی دارد یا خیر، ساعت اوج ترافیک آمده یا خیر بیشترین مبلغ ورود به طرح را اخذ می کنیم و مهلتی برای پرداخت در نظر نمی گیریم.

به گفته مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی، شهروندان با رزرو طرح متناسب با شرایط خودرو و زمان تردد، تعرفه کمتری پرداخت خواهند کرد.

سعیدیان فر اضافه کرد: درباره ساعت اجرای طرح ترافیک تابع شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی کرونا هستیم و پنجشنبه ها مانند سال های گذشته طرح ترافیک اجرا نمی گردد و تنها طرح کاهش آلودگی هوا برقرار است یعنی اگر افراد در محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش تردد نمایند از سهمیه فصلی آن ها کسر می گردد.

وی با بیان اینکه محدوده طرح ترافیک هیچ تغییری نکرده است، گفت: در سال آینده نخستین روزی که طرح ترافیک را اجرا کنیم تعرفه های 1400 در همه مجوزها و سهمیه ها اعمال خواهد شد. مثلاً سهمیه وبلاگ سطح دیتا 90 درصد تخفیف دارد و باقی رقمی که به عنوان هزینه مجوز طرح می پردازند از سال 1400 مشمول افزایش نرخ خواهد بود: این امر درباره همه تعرفه های افراد سهمیه بگیر و عادی اعمال خواهد شد، اما اعتبار سهمیه ها تا زمان تخصیص سهمیه جدید، برقرار است.

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران بیان نمود: درآمد شهرداری تهران از محل طرح ترافیک در امسال تا یک ماه گذشته حدود 50 تا 60 درصد کاهش داشته است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اعلام جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید