100 سازه آبخیزداری در خراسان جنوبی وارد فاز اجرایی شد

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، به مناسبت روز ملی روستا و عشایر و با حضور مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی و معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور 100 سازه آبخیزداری و آبخوانداری در سطح 45 هزار هکتار از حوزه های آبخیز خراسان جنوبی وارد فاز اجرایی شد.

100 سازه آبخیزداری در خراسان جنوبی وارد فاز اجرایی شد

به گزارش خبرنگاران، علیرضا نصرآبادی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی، صبح امروز 15 مهر جاری در این آیین، با اشاره به اینکه این سازه ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و استانی اجرا می گردد، گفت: این 100 سازه با اعتبار 264 میلیارد ریال اجرایی و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا دهه فجر به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این سازه ها میزان آبگیری سازه های آبخیزداری استان به میزان یک میلیون و 800 هزار متر مکعب افزایش می یابد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهارکرد: سازه های جدید 130 منبع آبی را که بیشتر قنوات هستند تحت پوشش قرار می دهد که 91 روستا و آبادی با 20 هزار خانوار از آن بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه این سازه ها در تمام شهرستان های استان اجرایی می گردد، گفت: فاز دوم عملیات اجرایی سازه های آبخیزداری استان بعد از دهه فجر و تخصیص اعتبار حدود 300 میلیار ریال اجرایی خواهد شد.

نصرآبادی یادآورشد: در حال حاضر2300 سازه آبخیزداری منابع طبیعی اعم از سنگی، سنگی ملاتی و خاکی در خراسان جنوبی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "100 سازه آبخیزداری در خراسان جنوبی وارد فاز اجرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 سازه آبخیزداری در خراسان جنوبی وارد فاز اجرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید