گوشی سامسونگ قدیمی دارید؟ حتما باتری آن را چک کنید!

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، اگر یک گوشی سامسونگ قدیمی در خانه دارید که خیلی از آن استفاده نمی کنید حتما باتری آن را چک کنید چون ظاهرا باتری گوشی های این شرکت بعد از مدتی متورم می گردد.

گوشی سامسونگ قدیمی دارید؟ حتما باتری آن را چک کنید!

اینطور که به نظر می رسد، ظاهرا باتری گوشی های قدیمی سامسونگ (قبل از سری گلکسی S20) یک مشکل جدی دارد؛ به گزارش وب سایت SamMobile، اگر مدت زمانی طولانی از گوشی های سامسونگ استفاده نکنید به احتمال زیاد باتری آن ها متورم می گردد. نرخ متورم شدن باتری گوشی های سامسونگ هم طبق خبری که به تازگی در این رابطه منتشر شده به مراتب بیشتر از نرخ خرابی در گوشی های سایر شرکت هاست.

یکی از کاربران یوتیوب با نام Mrwhosetheboss اخیرا ویدیویی را به اشتراک گذاشته و در آن به یک سری جزئیات مهم پیرامون این موضوع پرداخته است. این شخص کلکسیونی از گوشی های قدیمی سامسونگ دارد اما متوجه شده بسیاری از این گوشی ها بعد از مدت زمان زیادی استفاده نشدن، با مشکل عجیبی در بخش باتری روبرو می شوند. او می گوید باتری این گوشی ها بعد از مدتی متورم می گردد به گونه ای که حتی پنل پشتی گوشی را هم به سمت بیرون هل می دهند و آن را جدا می نمایند.

البته فقط این شخص نیست که با مشکل متورم شدن باتری روبرو شده است. ظاهرا کاربران بسیار زیادی با همین مشکل مشابه دست و پنجه نرم می نمایند. یکی از افرادی که او هم کلکسیونی از گوشی های سامسونگ دارد در رابطه با این موضوع گفته که تقریبا تمام گوشی های قدیمی این شرکت که قبل از سری گلکسی S20 راهی بازار شدند، با مشکل متورم شدن باتری روبرو شده اند. او مدعی شده که باتری یکی از این گوشی ها حتی درون جعبه پلمپ خود شرکت متورم شده است در حالی که اصلا از آن استفاده هم نشده بود.

اینطور که به نظر می رسد، ظاهرا این مشکل برای گوشی های سایر شرکت ها به وجود نمی آید. بسیاری از افرادی که کلکسیونی از گوشی های برندهای مختلف دارند هیچ گزارشی مبنی بر این مشکل منتشر ننموده اند؛ یکی از کاربران که با نام کاربری MKBDH در توییتر فعالیت می نماید هم گفته که از گوشی های زیادی استفاده نموده اما تا به امروز هیچ یک از آن ها با مشکل متورم شدن باتری روبرو نشده اند در حالی که او این مشکل را تقریبا با تمام گوشی های سامسونگی که داشته تجربه نموده است.

سامسونگ هنوز بیانیه ای در این رابطه منتشر ننموده است؛ انتظار می رود این شرکت شرح دهد چرا نرخ خرابی باتری در گوشی های این شرکت تا این مقدار بیشتر از گوشی های برندهای دیگر است. اینطور که به نظر می رسد یک مشکل در گوشی های این شرکت وجود دارد که باعث می گردد بعد از مدت زمان نسبتا طولانی باتری متورم گردد.

اگرچه ممکن است چنین چیزی را تا به امروز تجربه ننموده باشید اما محض اطمینان اگر یک گوشی سامسونگ قدیمی در خانه دارید که کار خاصی هم با آن انجام نمی دهید، حتما شرایط باتری آن را مرتبا چک کنید. اگر هم باتری متورم شده بود حتما به مراکز خدماتی سامسونگ یا تعمیرات گوشی شخص ثالث بروید و باتری گوشی را تعویض کنید. چون در غیر این صورت احتمال انفجار هم وجود دارد.

آیا تا به امروز با مشکل مشابهی روبرو شده اید؟

منبع: SamMobile

منبع: دیجیکالا مگ

به "گوشی سامسونگ قدیمی دارید؟ حتما باتری آن را چک کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی سامسونگ قدیمی دارید؟ حتما باتری آن را چک کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید