چه افرادی نمی توانند از طرح مسکن ملی استفاده نمایند؟

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، خبرنگاران: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: تا زمانی که قوانین بالادستی اجازه ثبت نام مجردهای زیر 35 سال را در طرح مسکن ملی ندهد وزارت راه نیز به عنوان مجری مصوبات دولت نمی تواند برای خانه دارکردن جمیعت مجرد کشور برنامه داشته باشد.

چه افرادی نمی توانند از طرح مسکن ملی استفاده نمایند؟

به گزارش وبلاگ سطح دیتا به نقل از ایرنا؛ شروط ثبت نام در طرح مسکن ملی که اعلام شد مجردهای زیادی از شرکت در این طرح حذف شدند، چرا که برای ثبت نام مسکن ملی شرط متاهل و یا سرپرست خانواده بودن مطرح بود و در این طرح جایی برای 11 میلیون جمعیت در سن ازدواج کشور که مجرد هستند وجود نداشت.

در این طرح که برای ساکنان کلانشهرها در شهرهای جدید و برای ساکنان شهرهای کوچک در داخل اراضی شهری، خانه ساخته خواهد شد 400 هزار واحد مسکونی برای متاهل ها و یا زنان سرپرست خانواده ساخته خواهد شد و مجردهای زیر 35 سال نمی توانند در سامانه مسکن ملی ثبت نام نمایند.

تقاضای مجردهای زیر 35 سال برای مشارکت در طرح های خانه دار شدن که از سوی دولت ارائه شده است از نظر بعضی کارشناسان به جا و منطقی است،چرا که با وجود افزایش سن ازدواج، میل به تجرد و افزایش طلاق در کشور اکنون جمعیت جوان مجرد که از پس تامین هزینه های خرید خانه و حتی اجاره در شهرهای بزرگ برنمی آیند افزایش یافته است و باید در ردیف برنامه ریزی های مسکنی دولت ها قرار بگیرند.

از طرفی بعضی کارشناسان معتقد هستند که به دلیل عقب ماندن دولت ها از برنامه خانه دار کردن متاهل ها اولویت با افرادی است که 20 سال پیش ازدواج کردند اما هنوز صاحبخانه نشدند.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار مالی ایرنا، گفت: قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرصه مسکن رویکرد خود را خانه دار شدن خانواده ها قرار داده است و یکی از شروط آن را تاهل آورده است.

وی با اشاره به درخواست مجردهای زیر 35 سال برای مشارکت در طرح مسکن ملی، گفت: این موضوع در اختیار ما نیست، مصوبه ای از سوی دولت وجود دارد که خانم های سرپرست خانواده یعنی کسانی که ازدواج کردند اما ازدواج آنها به دلیل طلاق یا فوت همسر ادامه نیافته است و خودشان زندگی را اداره می نمایند مشمول ثبت نام در طرح های مسکنی می شوند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: اما کسانی که ازدواج نکردند و سن آنها از 35 سال گذشته است می توانند در طرح مسکن ملی صاحبخانه شوند.

محمودزاده گفت: موضوع سوم که به درخواست مجردهای زیر 35 سال مربوط می گردد این است که ثبت نام این افراد باید در قوانین بالادستی تصویب گردد تا وزارت راه بتواند به عنوان مجری، این قانون را اجرا کند. تا زمانی که قوانین بالادستی جایی برای این افراد نیست ما هم به عنوان مجری دستمان بسته است.

منبع: اقتصادنیوز

به "چه افرادی نمی توانند از طرح مسکن ملی استفاده نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه افرادی نمی توانند از طرح مسکن ملی استفاده نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید