8 مدل محبوب از میان انواع مدل های کاپشن بهاره

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، در اوایل بهار، هنوز هوا کمی مانند زمستان سرد است اما این سرما به مقدار سرمای استخوان سوز زمستان ها نیست. به همین دلیل، پوشیدن لباس هایی مثل انواع مدل های کاپشن بهاره که سبک تر هستند و در عین حال می توانند از شما در برابر سرمای اندک محافظت نمایند، رواج بسیاری می یابد. بااین حال، انتخاب کاپشن بهاره گاهی با دشواری هایی همراه می گردد. برای اینکه دچار این چالش ها نشوید، باید مدل های کاپشن بهاره را بشناسید و روش انتخاب آن ها را بدانید.

8 مدل محبوب از میان انواع مدل های کاپشن بهاره

در فصل بهار چگونه لباس بپوشیم؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم، چالش های انتخاب لباس در فصل بهار عمدتا به نوسانات آب و هوایی مربوط می شوند. در روزهای بهاری، یک لحظه نور خورشید مستقیم به صورت شما می تابد. کمی پس از آن، باد می وزد یا فقط چند دقیقه بعد، زمین از بارش باران های شدید بهاری خیس می گردد. برخلاف زمستان، گرمای خورشید در فصل بهار معمولا بیشتر است و پوشیدن کاپشن های ضخیم یا لباس های بیش از حد می تواند شما را عرق ریزان کند. به هرحال، برای محافظت از خود در برابر باران، باید کاپشنی مناسب بر تن داشته باشید اما کاپشن بهاره چه نوع کاپشنی است؟ در این فصل چگونه لباس بپوشیم؟

به طور کلی، لباس های بهاره از 3 بخش اصلی تشکیل می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

1. لایه زیرین لباس ها

اگرچه موضوع اصلی این مقاله مدل های کاپشن بهاره است اما هنگام لباس پوشیدن برای گردش های بهاری در کوهستان یا جنگل های انبوه باید لایه زیرین لباس هایتان خوب انتخاب شده باشند. بدون داشتن لایه زیرین مناسب، حتی برترین مدل کاپشن بهاره نیز نمی تواند هدف اصلی خود را صددرصد تضمین کند. در واقع، شما به لایه ای از لباس احتیاج دارید که به طرزی مؤثر عرق و رطوبت را از بدن شما دور کند و به بیرون راهنمایی کند تا بدنتان خشک باقی بماند. به این ترتیب، بهتر از قبل می توانید روی پیاده روی و گردش تمرکز کنید.

تی شرت هایی از جنس نخ مرینو در مقایسه با سایر انواع تی شرت بهتر هستند. به لطف خواص ضدباکتریایی این نوع نخ، می توانید چنین تی شرت هایی را برای چند روز متوالی بپوشید. تنها کاری که باید بکنید این است که پس از استفاده طولانی مدت از این تی شرت ها، آن ها را در مجاورت هوای تازه خشک کنید.

تی شرت هایی از جنس پارچه تنسل نیز برای گردش های بهاری مناسب هستند. این نوع پارچه خاصیت تنفسی عالی دارد. ممکن است با خود فکر کنید که تی شرت های پنبه ای ارگانیک هم انتخاب خوبی محسوب می شوند چون پوشیدن چنین تی شرت هایی بسیار خوشایند است. بااین حال، از آنجایی که پنبه آب را به خود جذب می نماید، رطوبت ناشی از عرق یا باران های بهاری از بدن دور نمی شوند. به همین دلیل، اگر به پوشیدن تی شرت زیر کاپشن بهاره پاییزه فکر می کنید، بهتر است سراغ تی شرت های پنبه ای ارگانیک نروید.

2. لایه میانی لباس ها

وقتی نوبت به لایه میانی لباس ها برای گردش های بهاری می رسد، همه چیز پیچیده تر می گردد. نقش این لایه از لباس ها این است که عایق کافی برای سرما باشد و مانند لایه زیرین لباس ها، عرق و رطوبت را به بیرون راهنمایی کند.

برای آب و هوای بهاری، دو گزینه ایده آل دارید؛ کاپشن های پشمی و سافت شل.

کاپشن های پشمی بهاری

یک کاپشن پشمی سبک برای آب و هوای خشک مناسب است. در بهار، دمای هوا هنوز به مقدار کافی گرم نیست و باید لباس ها کمی گرم و در عین حال قابل تنفس باشند. به این ترتیب، عرق و رطوبت ناشی از فعالیت های بدنی شدیدتر را از بین می برند. کاپشن های پشمی سبک این ویژگی را دارند. علاوه براین، بسیار همه کاره هستند و به عنوان یک لایه بیرونی در هوای گرم و دلپذیر یا یک لایه میانی در هوای سردتر پوشیده می شوند.

به علاوه، کاپشن های پشمی بهاره قیمتی نسبتا ارزان دارند و از آنجایی که اغلب از پشم مصنوعی فراوری می شوند، می توان آن ها را با پارچه های پشمی بازیافتی فراوری کرد. بااین حال، در شرایط آب و هوایی ناپایدار بهاری، انتخاب این مدل کاپشن های بهاره چندان ساده نیست. پارچه های پشمی آب و رطوبت زیادی را به خود جذب نمی نمایند اما خاصیت ضد بادی یا ضد آب بودن ندارند. بنابراین، باید موقع سفرهای بهاری به منطقه ها سردتر یک لایه لباس اضافی به عنوان مانعی در برابر باد و باران همراه خود داشته باشید.

کاپشن های سافت شل

کاپشن سافت شل به کاپشنی گفته می گردد که از پارچه هایی با جنس مواد مصنوعی و قابل تنفس ساخته می شوند. این مدل کاپشن بهاری نسبت به کاپشن های پشمی در برابر عناصری مانند باد و باران مقاومت بیشتری دارد. علاوه براین، پارچه های این کاپشن های بهاری طوری ساخته شده اند که از قطره های آب خیس نمی شوند، بلکه این قطره ها روی سطح آن ها می لغزند.

ضد آب بودن کاپشن های سافت شل این مدل های کاپشن بهاره را از کاپشن های پشمی متمایز می نماید. این مدل کاپشن بهاری در مقایسه با کاپشن پشمی، معمولا دوام بیشتری دارد و با مراقبت خوب می تواند سال ها دوام بیاورد. بااین حال، کاپشن سافت شل لطافت کاپشن پشمی را ندارد، به مقدار این مدل کاپشن بهاری گرم نیست و به طور میانه، گران تر است.

3. لایه بیرونی لباس ها

یکی از الزامات لباس پوشیدن برای گردش های بهاری، انتخاب لباس هایی ضد آب است. همان طور که احتمالا خودتان از نام این لایه حدس می زنید، این لایه از لباس ها اجازه نمی دهد که حتی یک قطره آب به لباس های دیگر برسد و حتی در شدیدترین بارندگی ها نیز از شما محافظت می نماید. این لایه ضد آب تقریبا در تمام طول سال جزو تجهیزات اصلی برای طبیعت گردی یا کوهنوردی است. این لایه از لباس برای محیط های کوهستانی که شرایط آب و هوایی آن ها در فصل بهار بسیار متغیر است، اهمیت بیشتری دارد.

کاپشن های بهاری که برای این لایه انتخاب می شوند، اغلب از جنس بارانی هستند. برای محافظت از خود در برابر باران های بهاری می توانید یکی از انواع مدل های کاپشن بهاره با قیمت کمتر یا بیشتر را انتخاب کنید. این موضوع کاملا به بودجه شما بستگی دارد اما فراموش نکنید که کاپشنی که برای لایه بیرونی لباس ها انتخاب می کنید، باید قابلیت تنفس داشته باشد.

انواع مدل های کاپشن بهاره

کت ها و کاپشن های بسیاری را به عنوان کاپشن بهاری می شناسند. این کاپشن ها معمولا بخش اصلی کمد لباس های بهاری هر خانم و آقای شیک پوشی را تشکیل می دهند. شما می توانید یکی از این مدل های کاپشن بهاره را بسته به استایل و موقعیتی که در آن قرار دارید انتخاب کنید.

کاپشن کارگو

کاپشن کارگو یکی از برترین مدل های کاپشن بهاره و پاییزی است. این کاپشن که با نام کاپشن نظامی نیز شناخته می گردد، هم مدل های زنانه دارد و هم می تواند به عنوان یکی از مدل های کاپشن بهاره برای مردان به کار رود. کاپشن کارگو معمولا چندین جیب، یقه ای صاف و گاهی بندهای کشی برای استایل غیررسمی دارد. کاپشن کارگو جیب های متعددی دارد. در نتیجه، می توانید از آن برای حمل وسایل ضروری نیز بهره ببرید.

کاپشن کارگو را می توانید با هر لباسی ست کنید. بااین حال، بهتر است این کاپشن را با یک تی شرت سفید، خاکستری، مشکی یا راه راه ست کنید. بژ نیز یکی دیگر از رنگ های عالی برای استایل با کاپشن کارگو است. به هرحال، اگر در پی ساده ترین راه برای استایل با کاپشن کارگو هستید، باید لباس هایی به رنگ های خنثی، شلوار جین و بوت انتخاب کنید.

کاپشن بمب افکن

کاپشن بمب افکن یک مدل کاپشن بهاره مردانه و زنانه است. این کاپشن برای چندین دهه به عنوان لباسی نمادین بر تن خلبانان، پرسنل نظامی و مردم معمولی دیده می شد. کاپشن های بمب افکن اصل از جنس چرم بودند و به طور خاص برای خلبانانی طراحی شده بودند که در طول جنگ جهانی دوم در ارتفاعات بادخیز پرواز می کردند. کاپشن های بمب افکن امروزی از جنس پارچه های مختلف چرم، پلی استر، پنبه و نایلون درست می شوند و ویژگی های متفاوتی دارند.

اگر قصد خرید یک کاپشن بمب افکن را دارید، باید جنس، دوام، بافت پارچه، رنگ و موقعیتی که این لباس را می پوشید را در نظر بگیرید.

کاپشن چرم مصنوعی

این کاپشن بهاره مردانه و زنانه هم می تواند به شما برای گذر از سرمای بهاری یاری کند. این مدل کاپشن در سال 2024 هنوز یکی از مدل های کاپشن بهاره ترند است و هنوز هواداران خاص خود را دارد. چه سراغ یک کاپشن چرم مصنوعی مدل موتورسواری بروید و چه یک کاپشن بمب افکن یقه دار را انتخاب کنید، این لباس یکی از لایه های بیرونی در لباس های مخصوص گردش بهاری خواهد بود. اگر هم قصد گردش و طبیعت گردی ندارید، می توانید این کاپشن را با یک تاپ و شلوار جین ست کنید.

کاپشن جین

هیچ کسی نمی تواند منکر مجذوب کنندهیت کاپشن های جین بهاری گردد. این مدل کاپشن یکی از برترین و محبوب ترین کاپشن های بهاره مردانه است که مدل های زنانه زیبایی نیز دارد. کاپشن جین برای فصل بهار که به یک لباس رویی با قابلیت تنفس بالا احتیاج دارید، برترین انتخاب است. این کاپشن را می توانید با یک شلوار جین هم رنگ ست کنید. یک دامن میدی ساتن نیز انتخاب خوبی برای استایل با این مدل کاپشن بهاری است. کاپشن جین زنانه را می توانید با یک پیراهن بهاری زیبا ست کنید و همراه با آن یک جفت کفش کتانی سفید بپوشید تا به معجزه لباس های جین ایمان بیاورید.

کاپشن بارانی

روزهای ابتدایی فصل بهار همواره به عنوان روزهایی بارانی شناخته می شوند. بنابراین، موقع انتخاب لباس برای این روزها باید برای بارانی ترین روزهای سال آماده شوید. بارانی را باید با توجه به موقعیت و لباس هایی که می خواهید با این کاپشن ست کنید، انتخاب کنید. مدل های مختلف کاپشن بارانی می توانند یک استایل مجذوب کننده به شما هدیه بدهند و در عین حال شما را برای باران های شدید بهاری آماده نمایند.

کاپشن مخملی

اگر در پی یک کاپشن سبک برای پوشیدن روی لباس های بهاری هستید، به شما کاپشن های مخملی را هم پیشنهاد می دهیم. این مدل کاپشن ها می توانند به لباس های محبوب شما برای پنج سال آینده تبدیل شوند. فرقی نمی نماید که ترندهای بهاری به کدام سمت بروند، کاپشن های مخملی برای همواره یکی از محبوب ترین مدل های کاپشن بهاره خواهند بود. این مدل کاپشن با یقه مجذوب کننده و جیب های مختلف برای موقعیت های متفاوتی که در پیش دارید، مناسب است. چه در حال قدم زدن باشید و چه به فکر باغبانی یا حتی دیدار با دوستان برای ناهار باشید، کاپشن ساخته شده از پارچه های مخمل می تواند به شما ظاهری مجذوب کننده و در عین حال، غیررسمی بدهد.

کاپشن پافر

احتمالا در آخرین روزهای زمستان به بسته بندی پافرها برای سال آینده فکر می کنید اما دست نگه دارید. به جای خرید کاپشن مردانه یا زنانه بهاره، این مدل کاپشن ها را در روزهای ابتدایی بهار بپوشید. این کاپشن های نسبتا سبک می توانند به شما عایق لازم برای محافظت در برابر باران های بهاری را بدهند. برای پیاده روی و طبیعت گردی نیز می توانید به این مدل کاپشن فکر کنید. از آنجایی که این مدل کاپشن اسپرت و در عین حال شیک است، می توانید آن را با هر لباسی که دوست دارید بپوشید. از شلوار جین مشکی گرفته تا شلوار کتان، همگی با این مدل کاپشن به خوبی ست خواهند شد.

کاپشن مدل استیتمنت

یک کاپشن استیتمنت دقیقا همان چیزی است که می تواند ظاهر ساده بهاری شما را به ظاهری واقعا خاص تبدیل کند. این مدل های کاپشن بهاره چشم نواز با هر مدل لباس و استایلی به خوبی ست می گردد. کافیست یکی از این مدل ها با طرح استیتمنت مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا در کنار سایر لباس ها به شما استایلی منحصربه فرد ببخشد.

کلام آخر

آغاز فصل بهار به معنای آغاز روزهایی است که در آن ها دما به سرعت تغییر می نماید. ممکن است صبح ها هوا به شدت سرد گردد، عصرها و ظهرها هوا گرم باشد و در شب دوباره سرمای سوزان به سراغ شما بیاید. وقتی تکلیف آب و هوا تعیین نیست، بهتر است لباس پوشیدنتان را به آن وابسته نکنید. پالتو، بارانی و کاپشن زنانه و مردانه می توانند لباس های ایده آلی برای فصل بهار باشند. بااین حال، باید برای انتخاب برترین مدل های کاپشن بهاره به مسائل مختلفی مانند جنس پارچه این لباس ها و موقعیتی که در آن قرار دارید، فکر کنید. به عنوان مثال، اگر قصد گردش در طبیعت یا کوهنوردی دارید، بهتر است یک کاپشن بهاری پشمی انتخاب کنید. برای دید و بازدید عید و استایل های عادی برای دورهمی های غیررسمی در فصل بهار نیز کاپشن جین مناسب است. این مدل کاپشن می تواند لباس های ساده شما را مجذوب کننده تر نشان دهد.

استایل با مدل های کاپشن بهاره نیز به موقعیتی که در آن قرار دارید، بستگی دارد. برای موقعیت های مهم تر، باید سراغ کاپشن هایی مانند کاپشن بارانی یا چرم بروید. در موقعیت های عادی و غیررسمی هم کاپشن جین یا پافر مناسب خواهد بود.

در این مقاله، با مدل های مختلف کاپشن بهاری آشنا شدید. به نظر شما برترین مدل از این مدل های کاپشن بهاری برای موقعیت های مختلف چیست؟ شما برای انتخاب این مدل کاپشن ها به چه معیارهای دیگری توجه می کنید؟ آیا برای فصل بهار به خرید کاپشن سبک تر فکر می کنید یا همان کاپشن های زمستانی را در مواقع سردتر روز می پوشید؟

منبع: zajo

منبع: دیجیکالا مگ

به "8 مدل محبوب از میان انواع مدل های کاپشن بهاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 مدل محبوب از میان انواع مدل های کاپشن بهاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید