مازندران میزبان همایش ملی روز گردشگری کشور می گردد

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، معاون مالی استاندار مازندران گفت: بر اساس هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی مازندران قرار شد مراسم ملی جهانگردی یا گردشگری که هر ساله به وسیله وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می شود سال جاری به میزبانی و مدیریت مازندران برگزار شود.

مازندران میزبان همایش ملی روز گردشگری کشور می گردد

به گزارش وبلاگ سطح دیتا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران؛ حسن خیریانپور شامگاه سه شنبه 14 شهریور در جلسه هماهنگی برگزاری همایش ملی گردشگری مازندران با تاکید بر اینکه باید یک برنامه ریزی دقیق و کامل در دستور کار قرار گیرد، توضیح داد: با دستور استاندار مازندران و همکاری هتل میزبان بابلسر، براساس توافق در سفر روسیه و نشست در نوشهر، 5 مهر امسال روز جهانی گردشگری و رویداد ملی گردشگری به میزبانی مازندران برگزار می گردد،

وی اعلام کرد: با ابلاغ استاندار مازندران، برزگر، مدیر کل میراث فرهنگی استان به عنوان دبیر ستاد همایش ملی گردشگری مازندران در مهرماه امسال منصوب شد.

معاون هماهنگی امور مالی استانداری مازندران با بیان اینکه همایش با اهمیت و مهم باید از بٌعد شکل گیری همه دستگاه های اجرایی، مرتبط و شهرستانی در دستور کار قرار گیرد، اضافه کرد: از جهت محتوا باید نهایت دقت و برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

خیریانپور، اهم برنامه های جانبی را مذاکرات دوجانبه، چند جانبه (B2B)، پنل های تخصصی، نمایشگاه های صنایع دستی، کشاورزی و علوم پزشکی و بازدیدها مطرح نمود.

وی در مورد برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، گفت: در نمایشگاه صنایع دستی باید از تولیدات شاخص و صنعتگران برتر استان با برنامه ریزی های مناسب بهره گرفت.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار مازندران تاکید نمود، در نمایشگاه صنایع دستی همایش ملی گردشگری باید 22 شهرستان حضور فعال داشته باشند.

خیریانپور، یکی از ابعاد همایش گردشگری را گردشگری کشاورزی مطرح نمود و گفت: باید همه شهرستان ها در قالب های مختلف گردشگری کشاورزی غرفه داشته باشند.

وی ادامه داد: یک بخش از گردشگری به حوزه صنعت، کشاورزی و سلامت سوق داده گردد.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه ظرفیت ها و اولویت های سرمایه گذاری خارجی در دستور کار قرار گیرد، اضافه کرد: کارشناسان حوزه سرمایه گذاری و گردشگری باید در مورد ظرفیت های استان اطلاعات کامل داشته و در این همایش ارائه دهند.

خیریانپور به مستندسازی از صفر تا 100 این رویداد اشاره و توضیح داد: باید ظرفیت ها و پتانسیل های استان به صورت پکیج، مستند، تیزر، بروشور، کتابچه و دفترچه، آماده و در اختیار مهمانان گذاشته گردد.

وی اعلام کرد: در کنار نمایشگاه های صنایع دستی باید برپایی جشنواره غذاهای محلی هم برنامه ریزی گردد.

سایت سه زبانه و پوستر همایش آماده و طراحی شد

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران نیز در این نشست با بیان اینکه برای برگزاری این همایش گردشگری برنامه ریزی های متعددی اجرا شده، گفت: سایت 3 زبانه و پوستر آماده و طراحی شده است.

صادق برزگر ادامه داد: بسته های پیشنهادی سرمایه گذاری و گردشگری به وسیله معاونت های مربوطه ارائه داده شد.

وی تاکید نمود: باید آژانس های دیگر کشورها را برای معرفی ظرفیت های مازندران دعوت کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواهان ارائه داده ها و اطلاعات دستگاه ها به این اداره کل شد.

منبع: دنیای سفر

به "مازندران میزبان همایش ملی روز گردشگری کشور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مازندران میزبان همایش ملی روز گردشگری کشور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید