فدراسیون فوتبال: در حذف استقلال، پرسپولیس و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا دخیل نبودیم

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، سخنگوی فدراسیون فوتبال تأکید کرد، این فدراسیون در حذف استقلال، پرسپولیس و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا دخیل نبوده است.

فدراسیون فوتبال: در حذف استقلال، پرسپولیس و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا دخیل نبودیم

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ سطح دیتا، حسین شریفی پس از خاتمه جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: از ساعت 9 امروز (چهارشنبه) جلسه هیئت رئیسه برگزار گردید و اعضا درباره بحث های مختلف صحبت کردند و تصمیم های مختلفی گرفته شد که متنوع بود. مهمترین آنها، بحث سیستم ویدئویی VAR بود که مورد آنالیز واقع شد. به زودی فراخوان شرکت های واجدشرایط را منتشر خواهیم کرد و یکی از آنها انتخاب خواهد شد. نکته قابل توجه این است که VAR یکی از احتیاجهای داوری به شمار می آید و شخص رئیس فدراسیون روی این مسئله تأکید داشت. فیفا نیز دو ماه پیش شرایط را در حوزه VAR تغییر داد و اعلام نمود هر کشوری که می تواند VAR را توسعه بدهد، درخواست بدهد. اگر در این مدت شرکت ایرانی نیز بتواند این اتفاق را رقم بزند باعث افتخار خواهد بود و در اولویت قرار می گیرد. بحث حضور شرکت های خارجی به صورت مستقیم یا حضور نمایندگان شان متفاوت خواهد بود.

وی اضافه نمود: کمیته فنی و توسعه یکی از بحث های امروز بود و در نهایت بیژن ذوالفقارنسب به عنوان رئیس این کمیته معرفی گردید. این کمیته تشکیل جلسه خواهد داد تا فرایند تیم های ملی را مورد آنالیز قرار دهد. با توجه به شرایطی که برای ما در حوزه زیرساخت پیش روست تصمیم اعضای هیئت رئیسه بر این بود تا کمیته موقتی تحت عنوان کمیته عمران و توسعه زیرساخت تشکیل گردد که مسئولیت آن به عباس صوفی واگذار شد. ایشان رئیس هیئت فوتبال همدان است و قبلاً شهردار این شهر بوده. علی صانعی نیز به عنوان سرمربی زیر 19 سال پسران فوتسال انتخاب شد. جا دارد به شکل ویژه از دوست خوبم سیدمحمد ناظم الشریعه تشکر کنم که در این سال ها به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال فعالیت کرد. با تصمیم هیئت رئیسه و آنالیز عملکرد تیم ملی در جام جهانی در لیتوانی تصمیم بر این شد که وحید شمسایی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب گردد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در واکنش به اظهارات حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان مبنی بر اینکه فدراسیون جوابگو نیست، گفت: روز گذشته به اتفاق عزیزی خادم در سفر استانی به گیلان بودیم و متأسفانه توفیق نبود که خدمت وزیر ورزش باشیم. فدراسیون خودش را متولی فوتبال می داند و هر جایی احتیاج به جوابگویی باشد، حضور خواهیم داشت. اگر در این مورد کم و کاستی وجود داشته است و پاسخ هایی داده شده از سوی کمیته بدوی یا استیناف کاستی داشته است، عذرخواهی می کنم، ولی فرایندی نبوده که فدراسیون فوتبال دخیل بوده باشد. مثال نقض آن، گل گهر سیرجان است. این باشگاه از سوی کمیته بدوی فدراسیون تأیید شد و به این باشگاه مجوز دادند، ولی وقتی مورد آنالیز های AFC نهاده شد، مجوز لغو شد. فدراسیون در این مدت کوشش خود را نموده است تا باشگاه ها در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند، ولی از باشگاه ها نیز خواهش می کنیم پای کار بیایند و اقدامات لازم را انجام دهند و یک بار برای همواره موارد الزام رفع گردد. نباید سال بعد در این زمان درگیر چنین بحثی باشیم که چه تیمی مجوز می گیرد یا نمی گیرد. نمی دانم وزیر ورزش کدام بخش را مدنظر واقع شده است، ولی ایشان به عنوان مقام عالی ورزش هر بخشی را مدنظر داشته باشند که شفاف نبوده است، شرح داده خواهد شد.

شریفی درباره حضور اینفانتینو در ایران خاطر نشان کرد: در حال فراهم کردن شرایط حضور او در ایران هستیم. دفتر اینفانتینو با فدراسیون فوتبال در حال ارتباط است و پس از جمع بندی در خصوص مسائلی مثل شرایط کرونا تاریخ حضور در ایران را اعلام خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دیدارهای ایران با حضور تماشاگران به خصوص تماشاگران بانو برگزار خواهد شد یا نه، گفت: مثل بازی با کره جنوبی آمادگی حضور تماشاگران را داریم و امیدوارم جشن مقرون به صرفه ترین و سریع ترین صعود به جام جهانی را با حضور تماشاگران بگیریم، ولی تأکید می کنیم ما در این خصوص به تنهایی تصمیم گیرنده نیستیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در واکنش به بحث عدم دعوت محمدحسین کنعانی زادگان به تیم ملی گفت: در جریان نیستیم، چون فهرست تیم ملی هنوز اعلام نشده است.

شریفی راجع به استعلام از فیفا درباره شرایط محرومیت اسکوچیچ توضیح داد: روزی که تیم ملی از اردن به تهران بازگشت، پیگیر بودم هر چه سریع تر نتیجه حکم اسکوچیچ را بگیرم و آن را اعلام کنم. در کمترین زمان ممکن اعلام نمودیم اسکوچیچ به خاطر رفتارش پنج هزار فرانک جریمه شد و محرومیتش بابت کارت قرمز را نیز پشت سر گذاشت. در پی محرومیتی که با تأخیر اعلام شد از بخش بین الملل پرسیدیم موضوع جدیدی اعلام شده است که گفتند نه. استعلام دیگری هم گرفتیم که هنوز جوابش را دریافت ننموده ایم.

وی درباره نامه ای که درباره هزینه سفر همراهان رئیس فدراسیون به لیتوانی منتشر شده، گفت: شرکتی ادعا نموده که بابت این سفر 32 هزار یورو از فدراسیون طلب دارد، اما یک سفر 4 روزه با کدام تور 32 هزار یورو هزینه در بر دارد؟ یک برگ سند و فاکتور بدهید. مطرح شدن این موضوع جز تخریب چه علت دیگری دارد؟

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فدراسیون فوتبال: در حذف استقلال، پرسپولیس و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا دخیل نبودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال: در حذف استقلال، پرسپولیس و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا دخیل نبودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید