عکس ، طعنه سنگین هادی چوپان به کنایه جنجالی قهرمان آمریکایی ، چطور نقطه تاریک من را دیدی فقط!

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، هادی چوپان چند روز بعد از کسب ساندو در لاس وگاس از سوی یکی از قهرمانان قدیمی مسترالمپیا به چالش کشیده شد.

عکس ، طعنه سنگین هادی چوپان به کنایه جنجالی قهرمان آمریکایی ، چطور نقطه تاریک من را دیدی فقط!

به گزارش وبلاگ سطح دیتا آنلاین، پس از قهرمانی شگفت انگیز هادی چوپان در مستر المپیا 2022، همچنان بحث هایی در مورد اهدای ساندو به این قهرمان ایرانی همچنان دارد. اخیرا ریچ گاسپاری بدنساز بازنشسته در اینستاگرام هادی چوپان را دوریان یتس قهرمان شش دوره مسترالمپیا مقایسه کرد؛ اتفاقی که با استقبال خوبی از سوی چوپان همراه نبود.

ریچ گاسپاری 59 ساله یک بدنساز بازنشسته آمریکایی است که چندین بار در مستر المپیا شرکت نموده. اگرچه او هرگز عنوان قهرمانی را در این رقابت بزرگ کسب ننموده، اما برای سه سال متوالی در سال های 1986، 1987 و 1988 به عنوان دومی مسترالمپیا دست یافته است.

ریچ البته متعلق به دوران طلایی مسترالمپیا است که شاهد افسانه هایی مانند دوریان یتس و رونی کلمن بود. با این حال، وقتی گاسپاری سعی کرد عضلات پشت هادی چوپان و دوریان یتس را با هم مقایسه کند، با واکنش های منفی زیادی روبرو شد.

ریچ گاسپاری در پست اینستاگرامی خود با قرار دادن عکسی از عضلات پشت هادی چوپان در کنار عضلات پشت دوریان یتس آنها را با هم مقایسه کرد و در شرح آن نوشت: اینجا یک چیز جالب برای تماشا است. این مقایسه دوریان یتس است که در سال 1992 برنده مستر المپیا شد و در کنار او هادی چوپان است که به تازگی برنده مستر المپیا شده است. همانطور که می بینید 30 سال پیش، قهرمانان خیلی بهتر از امروز بودند.

به گفته گاسپاری، دوریان یتس در نقش مسترالمپیا نسبت به هادی چوپان، ظاهری مستحکم تر و قوی تر داشت. او عضله پشت یتس که به درخت کریسمس تشبیه شده را با ماهیچه های کمتر عضلانی چوپان مقایسه کرد و اظهار داشت که بدنسازان 30 سال پیش بدنی بسیار منظم و بی نقص تر از الان داشتند.

این مقایسه جالب توجه و پرسروصدا، چندان برای قهرمان ایرانی خوشایند نبود. چوپان در کامنت های همین پست پاسخ گاسپاری را داد و نوشت: این مقایسه مثل مقایسه عکس بازوی تو با بازوی رونی کلمن است. آیا فکر می کنی مقایسه درستی است؟

نکته اینجا بود که به اعتقاد خیلی از کارشناسان هادی چوپان به خاطر عضلات فوق العاده خود از نمای روبرو توانسته از رقبایش در مسترالمپیای 2022 سبقت بگیرد، اما گاسپاری دقیقا دست روی نقطه ضعف چوپان گذاشته است. این موضوع دقیقا مساله ای بود که هادی چوپان در کامنت دوم خود به آن اشاره نمود: شما همواره نقطه تاریک را با نقطه روشن مقایسه می کنید. بیایید نقطه روشن را با نقطه روشن مقایسه کنیم.

با این حال ریچ در سرانجام یادداشت جنجالی خود به این نکته اشاره نموده که اگرچه چوپان پشت خوبی ندارد، قسمت جلویش عالی به نظر می رسد و بهتر از رقبای خود. به گفته این بدنساز بازنشسته، درک لونسفورد عضلات پشت بهتری نسبت به چوپان داشت. البته ریچ گاسپاری پاسخ یکی از کامنت های هادی را هم اینگونه داد: اینجا هیچ نفرتی وجود ندارد این فقط یک مشاهده است فکر می کنم هادی شگفت انگیز به نظر می رسید و بدنساز بهتری بود، اما بعلاوه معتقدم که او می تواند پیشرفت کند و چندین ساندو برنده گردد زیرا اکنون استانداردها را معین نموده است.

اما فیل هیث قهرمان 7 دوره مسترالمپیا نیز در بحث مقایسه ریچ شرکت کرد. با این حال، او هیچ طرفی را انتخاب نکرد. در عوض، فیل هیث شرح داد که چرا نباید تصویر بدنسازان را با هم مقایسه کرد.

به گفته هیث، تصاویر مربوط به گذشته و حال به علت پیشرفت فناوری نورپردازی، متفاوت به نظر می رسد. این قهرمان افسانه ای المپیا معتقد است فناوری نور امروزه به شکلی است که از همه جهات بر بدن بدنسازان می تابد؛ بنابراین مقایسه این دو عکس درست نیست.

آخرین کامنت هادی چوپان زیر پست جنجالی ریچ گاسپاری هم اشاره به همین نکته و تفاوت فناوری نسبت به گذشته داشته است: رنگ ها را مقایسه کنید. نور. کیفیت دوربین ها و سایر زاویه ها. حرفه ای باشید آقای گاسپاری!

منبع: همشهری آنلاین

به "عکس ، طعنه سنگین هادی چوپان به کنایه جنجالی قهرمان آمریکایی ، چطور نقطه تاریک من را دیدی فقط!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، طعنه سنگین هادی چوپان به کنایه جنجالی قهرمان آمریکایی ، چطور نقطه تاریک من را دیدی فقط!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید