ظریف: هدف ایران برقراری صلح پایدار و خاتمه درگیری ها در افغانستان است

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، وزیر امور خارجه ایران گفت: هدف جمهوری اسلامی یاری به برقراری صلح پایدار و سرانجام درگیری ها در افغانستان است.

ظریف: هدف ایران برقراری صلح پایدار و خاتمه درگیری ها در افغانستان است

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، محمد جواد ظریف که به منظور شرکت در نهمین کنفرانس قلب آسیا - فرایند استانبول و مذاکرات با مقامات عالی تاجیکستان وارد دوشنبه شد مورد استقبال معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان و سایر مقامات این کشور نهاده شد.

این دیپلمات عالی رتبه ایران در بدو ورود در رابطه با برنامه این سفر گفت: بسیار خوشحالم فرصتی پیدا شد تا برای اجلاس قلب آسیا و یک سفر دوجانبه به کشور دوست، همسایه، همزبان و همکیش تاجیکستان سفر بکنم و با مقامات تاجیکستان و سایر کشورهای که نسبت به افغانستان که آن هم یک کشور هم کیش، هم زبان و همسایه است، اشتراک مساعی بکنیم تا بتوانیم به برادران خواهران خود در افغانستان برای برقراری صلح پایدار و سرانجام درگیری ها در افغانستان یاری بکنیم.

وی با اشاره به برنامه ملاقات و مذاکرات خود با مقامات عالی تاجیکستان، اظهار کرد: روابط ایران و تاجیکستان روابط دیرینه و برادرانه است. امیدوارم این سفر بتواند برای تقویت و گسترش همکاری ها در همه زمینه ها سهم خوبی ایفا نماید.

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، علاوه بر شرکت و سخنرانی در این کنفرانس و مذاکرات با مقامات تاجیکستان، ظریف همچنین با وزرای امور خارجه تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، هند و آذربایجان نیز ملاقات خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ظریف: هدف ایران برقراری صلح پایدار و خاتمه درگیری ها در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: هدف ایران برقراری صلح پایدار و خاتمه درگیری ها در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید