جبلی: اگر صداوسیما امکانات داشت این اتفاق ها نمی افتاد!

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، رئیس صداوسیما در سخنانی با اشاره به حوادث 70 روز گذشته در کشور، گفت: اگر قدرت، امکانات و اطلاعات لازم به موقع در اختیار صداوسیما قرار می گرفت، بسیاری از این بحران ها یا پیش نمی آمد و یا مدیریت بهتری می شد.

جبلی: اگر صداوسیما امکانات داشت این اتفاق ها نمی افتاد!

به گزارش روابط عمومی صداوسیما، پنجاه و نهمین مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه با حضور روسا و کنندگان رسانه های 72 کشور جهان از جمله رییس سازمان صداوسیما صبح امروز، سه شنبه 8 آذر ماه آغاز به کار کرد.

پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما در سخنانی در این مراسم طرح هنرمندانه و هوشمندانه توانمندی های ایران و هند در صداوسیما را به منظور تقویت و ارتقای بیشتر سطح روابط دو کشور ضروری خواند و از آمادگی صداوسیما برای تسریع و کمک به این فرآیند خبر داد.

جبلی عصر روز دوشنبه، هفتم آذر در جریان سفر به هند برای شرکت در اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه در محل سفارت کشورمان در دهلی نو با سفیر و کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو دیدار کرد و گفت: معرفی توانمندی ها و بازار ایران به فعالان مالی، فرهنگی و رسانه ای هند و بالعکس، می تواند به ارتقای روابط دوجانبه مالی، فرهنگی و رسانه ای منجر شود.

وی از عزم صداوسیما برای طرح مطالبات تجار و بازرگانان ایرانی ساکن در هند و نیز فعالان مرتبط با طرف های هندی نیز سخن گفت و افزود: با تولید و پخش گزارش ها و برنامه های متنوع در زمینه مطالبات تجار ایرانی و نیز چالش های موجود در تکمیل طرح های مالی دو کشور، مسائل را تا دستیابی به نتیجه نهایی پیگیری می کنیم.

رئیس سازمان صداوسیما در ادامه با بیان اینکه شکل گیری فضای مجازی و توسعه شبکه های اجتماعی چالش پیش روی رسانه های مرجع و رسمی در تمام کشورهاست، گفت: در سرتاسر جهان نفوذ، مرجعیت خبری و مصرف رسانه ای شبکه های بزرگ تلویزیونی تنزل پیدا کرده و به مصرف شبکه های اجتماعی و فضای مجازی سوق یافته است.

تا به امروز هیچ یک از رؤسای صداوسیما تحریم نشده بودند

جبلی به حملات پیاپی و گسترده به صداوسیما و برقراری تحریم های اخیر از سوی کانادا، اتحادیه اروپا و وزارت خزانه داری آمریکا علیه شبکه پرس تی وی و مدیران و وبلاگ سطح دیتا این سازمان اشاره کرد و گفت: این حملات نشان از تاثیرگذاری و عملکرد پیروز صداوسیما دارد.

وی اظهار کرد: تا به امروز هیچ یک از رؤسای صداوسیما تحریم نشده بودند، اما این اتفاق در این دوره رخ داد. دشمنان می دانند اگر صداوسیما خوب کار کند، نقشه هایشان نقش برآب می شود، از این رو به هر نحو ممکن با اثرگذاری صداوسیما مبارزه می کنند.

رئیس صداوسیما سپس به زمینه های بروز تأخیر در ارائه روایت اول از برخی حوادث 70 روز گذشته نیز پرداخت و اعلام کرد: اگر صداوسیما به موقع وارد میدان اطلاع رسانی بشود، می توان بحران ها را مدیریت و به حل مسائل کمک کرد. در وقایع اخیر، اگر قدرت، امکانات و اطلاعات لازم به موقع در اختیار صداوسیما قرار می گرفت، بسکمک از این بحران ها یا پیش نمی آمد و یا مدیریت بهتری می شد.

پیمان جبلی در پایان تأکید کرد: لازم است برای اجرای طرح های بزرگ مالی و فرهنگی دولت، یک پیوست رسانه ای در نظر گرفته شود تا پیامد های مختلف آن ها به حداقل برسد.

رئیس صداوسیما علاوه بر حضور در افتتاحیه پنجاه ونهمین دوره مجمع عمومی اجلاس ABU، قرار است طی دیدار هایی با رؤسای شبکه های رادیو و تلویزیونی چند کشور نیز گفتگو کند.

در چند روز گذشته و پیش از آغاز مجمع عمومی، چندین نشست از جمله کمیته فنی و آموزشی برگزار گشت. در جلسه کمیته فنی، داوران پس از ارزیابی و بررسی مقالات تخصصی ارسال شده از 72 کشور عضو، بهترین های این دوره را معرفی کردند که دو مقاله ارسالی از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در این بخش برتر شناخته و به ارائه کنندگان آن ها جوایزی اهدا شد.

آیین گشایش مراسم پنجاه و نهمین دوره مجمع عمومی اجلاس ای بی یو در هتل پولمن دهلی نو با سخنرانی رییس اتحادیه ای بی یو، دبیر کل این اتحادیه و وزیر اطلاعات و رادیو تلویزیون های هند برگزار گشت.

در این مراسم علاوه بر کشور های عضو اتحادیه ABU، کنندگانی از یونسکو (سازمان ملل)، اتحادیه رادیو تلویزیون های اروپا EBU و اتحادیه رادیو و تلویزیون های آفریقا موسوم به AUB حضور داشتند. موضوع مورد بحث در مجمع عمومی امسال خدمت به مردم: نقش رسانه ها در زمان بحران است.

پراساربهارتی سازمان ناظر بر رادیو وتلویزیون های هندوستان میزبانی این مراسم را برعهده دارد. در مجمع عمومی امسال حدود 300 کننده از کشور های جهان حضور دارند. در کنفرانس های بین المللی مجمع عمومی قرار است موضوعاتی از جمله برنامه نویسی، ورزش، فنی، مشارکت زنان، برنامه ریزی و راهبرد برنامه به بحث گذاشته شود.

مدیر عامل سازمان پراسار بهارتی در سخنانی بر نقش مهم رسانه های الکترونیکی در هنگام بحران کووید و ضرورت آمادگی رسانه ها تاکید کرد.

وی گفت: در مدت دو روز، فرصت هایی برای رادیو وتلویزیون ها فراهم می شود تا با یکدیگر گفتگو و چالش ها پیش روی رسانه ها را بررسی کنند.

منبع: فرارو

به "جبلی: اگر صداوسیما امکانات داشت این اتفاق ها نمی افتاد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبلی: اگر صداوسیما امکانات داشت این اتفاق ها نمی افتاد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید