شورای صنفی نمایش اقشار کم درآمد را از سینما رفتن محروم کرد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، با تصمیم شورای صنفی نمایش برای افزایش قیمت بلیت سینما ها در سال آینده، در عمل اقشار کم درآمد از سالن های سینما محروم خواهند شد و سینما رفتن به یک تفریح فرهنگی مختص اشراف و ثروتمندان تبدیل خواهد شد!

شورای صنفی نمایش اقشار کم درآمد را از سینما رفتن محروم کرد خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ سطح دیتا، با تصمیم شورای صنفی نمایش برای افزایش قیمت بلیت سینما ها در سال آینده، در عمل اقشار کم درآمد از سالن های سینما محروم خواهند شد و سینما رفتن به یک تفریح فرهنگی مختص اشراف و ثروتمندان تبدیل خواهد شد!

پیش بینی می گردد که مطابق قیمت گذاری بلیت سینما برای سال 1400 که برای تایید رئیس سازمان سینمایی به وزارت ارشاد ارسال شده است، قیمت هر بلیت ورود به سالن های سینما بسته به کیفیت آن ها بین 30 تا 40 هزار تومان خواهد شد. با این قیمت، خانواده ای پنج نفره برای تماشای یک فیلم در سینما باید حدود 200 هزار تومان هزینه نمایند. هزینه ای که قطعا برای بسیاری از خانواده ها به ویژه در دهک های پایین درآمدی، بسیار سنگین به نظر می رسد.

این افزایش قیمت، علاوه بر جنبه مالی، تبعات فرهنگی هم خواهد داشت. مخاطب سینما همیشه عامه مردم به لحاظ مالی بوده اند؛ حتی در دهه 60 و تا اوایل دهه 70 سینما اصلی ترین تفریح اقشار فقیر جامعه بود. اما بالا رفتن هزینه سینما رفتن، موجب می گردد که مخاطب سینما بیش از پیش خاص گردد. با توجه به اینکه سلیقه و تقاضای مشتری تأثیر مستقیم بر کیفیت و محتوای آثار سینمایی دارد، وقتی مخاطب فیلم ها به اقشار متوسط و مرفه جامعه منحصر گردد، مضامین و جهت گیری این فیلم ها نیز به سمت احتیاج های این اقشار متمایل خواهد شد.

یکی از دلایل دور بودن بخش اعظم تولیدات سینمایی ایران با مسائل اصلی جامعه در دو دهه اخیر نیز، فاصله گیری انبوه مردم و اقشار مختلف از سالن های سینما بوده است. با گران تر شدن این فعالیت فرهنگی- تفریحی، شاهد دورتر شدن سینما از مردم خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شورای صنفی نمایش اقشار کم درآمد را از سینما رفتن محروم کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای صنفی نمایش اقشار کم درآمد را از سینما رفتن محروم کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید