شاهد رونق فراوری و توسعه گردشگری در استان اصفهان هستیم

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، استاندار اصفهان در سومین جشنواره گردشگری زعفران طلای سرخ که در روستای دماب برگزار گشت، گفت:تعدد برگزاری جشنواره ها نشان دهنده رونق فراوری و کسب و کار و همچنین توسعه گردشگری در مناطق مختلف استان اصفهان است.

شاهد رونق فراوری و توسعه گردشگری در استان اصفهان هستیم

به گزارش وبلاگ سطح دیتا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان، همزمان با اولین روز از ماه مبارک ربیع الاول، سومین جشنواره گردشگری زعفران طلای سرخ در روستای تاریخی و گردشگری دماب در شهرستان نجف آباد اصفهان، به همت فرمانداری، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نجف آباد و مسئولان شهر دهق و روستای دماب برگزار گشت.

عباس رضایی استاندار اصفهان، در این جشنواره گفت: اکنون با تعدد برگزاری جشنواره های گردشگری در پهنه استان روبرو هستیم که این خود از یکسو نشان دهنده رونق فراوری و کسب و کار و از سوی دیگر نشان از توسعه گردشگری در جای جای استان دارد.

او اضافه نمود: خوشبختانه امروز با رونق فراوری پیروز شده ایم نرخ بیکاری در استان را به پایین ترین سطح برسانیم به گونه ای که هم اکنون آمار متوسط نرخ اشتغال در استان اصفهان بالاتر از متوسط سطح کشوری است.

رضایی گفت: امروز با تغییرات اقلیمی و کمبود شدید آب در فلات مرکزی ایران همگان به این نتیجه رسیده اند که می بایست مشاغلی همچون گردشگری و یا محصولاتی که کمتر به آب احتیاج دارند همچون زعفران، جایگزین کشت محصولاتی شوند که به آب فراوان احتیاج دارند.

او گفت: بکوشیم تا با فراوری کمی و کیفی مناسب محصولاتی همچون زعفران، ضمن ایجاد رقابتی سالم با مناطق دیگر کشور، برند زعفران و به ویژه بسته بندی مناسب این محصول ویژه گردشگران و خریداران آن در استان اصفهان تبیین گردد.

منبع: میراث آریا

به "شاهد رونق فراوری و توسعه گردشگری در استان اصفهان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهد رونق فراوری و توسعه گردشگری در استان اصفهان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید