درخواست مردی که صاحبکارش را با تبر کشت

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، مرد سرایداری که 13 سال قبل در جریان یک درگیری صاحبکارش را به قتل رسانده است، از دادگاه درخواست معین تکلیف کرد.

درخواست مردی که صاحبکارش را با تبر کشت

به گزارش شرق، ماجرای این پرونده هولناک سال 87 با کشف جسد مرد میان سالی در خانه باغش فاش شد. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، مشخص شد این مرد که کامران نام داشت، در خانه باغی که در شهریار داشت، تنها زندگی می کرد. پدر و مادر کامران به مأموران گفتند پسرشان در آن خانه باغ یک سرایدار داشت که کار های باغ را انجام می داد، اما از زمانی که پسرشان کشته شده است، آن مرد هم دیگر نیست.

در تحقیقات اجرا شده از روی مکالمات تلفنی مشخص شد مرد سرایدار به نام ایمان با کامران اختلاف داشت و با هم جروبحث داشتند. یافته های مأموران و نبود ایمان باعث شد مأموران به این مرد شک نمایند و او را تحت تعقیب قرار دهند.

ایمان یک هفته بعد از این حادثه شناسایی و بازداشت شد. او در تحقیقات به قتل اعتراف کرد و گفت: من مدت ها بود که با کامران جرو بحث داشتم. ما چند سالی می شد که با هم کار می کردیم. من در خانه باغ او سرایدار بودم و همه کارهایش را هم انجام می دادم. تا اینکه به خاطر پول با هم به مشکل برخوردیم. مدتی بود که کامران حقوقم را نمی داد. چندباری سر این موضوع بگومگو کردیم. روز حادثه وقتی کامران دوباره به خانه باغ آمد، به من گفت حالا وقت آن است که از اینجا بروی و دیگر نمی خواهم برایم کار کنی. این حرف من را بسیار تحت تأثیر قرار داد. خیلی عصبانی شدم، به کامران گفتم من سال ها اینجا کار کردم، چطور می توانی به این راحتی من را بیرون کنی. آن قدر عصبانی شدم که کار به درگیری فیزیکی کشید. من به خانه ام رفتم و تبری را که داشتم، برداشتم و سراغ کامران رفتم و با وارد کردن یک ضربه تبر به گردنش، او را به قتل رساندم. بعد از مرگ کامران تازه فهمیدم چه اتفاقی افتاده و چه اشتباه بزرگی کردم. بلافاصله وسایلم را جمع و فرار کردم.

متهم گفت: من قصدی برای کشتن کامران نداشتم و از اشتباهی که کردم، خیلی پشیمان هستم. با توجه به گفته های متهم و بازسازی صحنه جرم و سایر مدارکی که به دست آمد، پرونده برای رسیدگی با صدور کیفرخواست به شعبه 71 وقت دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده، پدر و مادر مقتول به عنوان، ولی دم در صندلی حاضر و خواهان صدور حکم قصاص شدند. آن ها گفتند فرزندشان بی گناه بوده و حاضر به بخشش متهم نیستند.

سپس متهم در صندلی نهاده شد. او گفت: ماه ها بود که با کامران اختلاف داشتم و به خاطر این اختلاف شرایط برایم سخت شده بود. او هم پولم را نمی داد و با مشکل اقتصادی روبه رو بودم. تا اینکه به من گفت خانه را خالی کنم، آن قدر از این حرف تعجب کردم و شرایط روانی ام را به هم ریخت که نفهمیدم چه کردم. با تبر به مقتول زدم و قبول دارم که اشتباه بزرگی کردم و از نموده خودم بسیار پشیمانم.

بعد از گفته های متهم و دفاعیات وکیل مدافع او، هیئت قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. رأی صادرشده در دیوان عالی کشور مورد تأیید نهاده شد و بعد از استیذان اجرا شده، متهم برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت. او با التماس های فراوان در آخرین لحظات قبل از اجرای حکم توانست برای مدت شش ماه اجرای حکم را به تعویق بیندازد و پدر و مادر مقتول را راضی کرد تا شش ماه به او فرصت دهند رضایتشان را جلب کند.

شش ماه گذشت و ایمان نتوانست رضایت اولیای دم را جلب کند و همچنان در زندان ماند. با گذشت 13 سال از این ماجرا، ایمان درخواست کرد تا دادگاه برای او مشخص تکیلف کند. رسیدگی به این درخواست به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران رفت. متهم در جلسه رسیدگی به درخواستش گفت: من در این سال ها خیلی سختی کشیدم. سال های خوب زندگی ام را در زندان ماندم و دیگر هیچ چیز برای از دست دادن ندارم. یک بار هم تا پای چوبه دار رفتم. شرایط بسیار بدی دارم. هنوز کابوس می بینم و شرایط سختی دارم. من درخواست دارم بخشیده شوم، اما نتوانستم خواسته اولیای دم را انجام دهم. ضمن اینکه آن ها دیگر پرونده را پیگیری نمی نمایند و من همچنان بلاتکلیف در زندان مانده ام. تماس هایم با اولیای دم به جایی نرسیده و شرایط زندگی خانواده ام هم کاملا به هم ریخته است؛ آن ها هم پاسوز من شده اند و خیلی سختی می کشند. من درخواست دارم مشخص تکلیف شوم تا حداقل آن ها عذاب نکشند.

با توجه به این درخواست، دادگاه شش ماه به اولیای دم فرصت داد تا درباره سرنوشت این جوان تصمیم بگیرند؛ در غیر این صورت دادگاه درباره او تصمیم خواهد گرفت. هرچند این خواسته دادگاه به اولیای دم ابلاغ شد، اما آن ها از حضور در دادسرا و مشخص تکلیف خودداری کردند. به این ترتیب پرونده ایمان یک بار دیگر برای مشخص تکلیف طبق ماده 429 به دادگاه ارسال شد و او به زودی برای مشخص تکلیف در شعبه 10 حاضر خواهد شد.

منبع: فرارو

به "درخواست مردی که صاحبکارش را با تبر کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مردی که صاحبکارش را با تبر کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید