جو بایدن: ترامپ به دلیل سوء استفاده از قدرت باید استیضاح گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، جو بایدن نامزد پیشتاز حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و رقیب احتمالی دونالد ترامپ روز چهارشنبه برای نخستین بار بیان کرد که رئیس جمهور کنونی این کشور به دلیل سوء استفاده از قدرت و اختیارات مقام ریاست جمهوری در جهت یاری به پیروزی مجدد خود در انتخابات باید استیضاح گردد.

جو بایدن: ترامپ به دلیل سوء استفاده از قدرت باید استیضاح گردد

بایدن در یک سخنرانی 25 دقیقه ای در نیوهمپشایر اظهار داشت که بی باکانه با ترامپ رقابت خواهد نمود؛ آنهم در شرایطی که رئیس جمهوری آمریکا به دلیل اتهام زنی به جو بایدن و پسرش، با فرآیند استیضاح از سوی کنگره روبرو است.

جو بایدن در مورد درخواست یاری ترامپ از قدرتهای خارجی برای انجام تحقیقات در مورد فعالیتهای مالی پسرش- هانتر بایدن- در اوکراین و همچنین امتناع ترامپ از همکاری با روند تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح خود گفت: این رئیس جمهوری است که تصور می نماید این کشور (آمریکا) فاقد ابزارها، قدرت و اراده سیاسی برای مجازات کردن رفتارهای نامطلوب است.

بایدن در ادامه فهرستی طولانی از اقدامات نامطلوب ترامپ را که به گفته او تضمین کننده فرآیند استیضاح است، ارائه کرد.

این در حالی است که ترامپ ساعاتی پیش در یک پیغام توئیتری درخواست بایدن برای استیضاح خود را مایه تأسف خواند و مصرانه مدعی شد که هیچ خطایی مرتکب نشده است!

منبع: خبرگزاری مهر

به "جو بایدن: ترامپ به دلیل سوء استفاده از قدرت باید استیضاح گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو بایدن: ترامپ به دلیل سوء استفاده از قدرت باید استیضاح گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید