تمهیدات پلیس اماکن در گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از چگونگی فعالیت صنوف در گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و تمهیدات پلیس اماکن در این طرح اطلاع داد.

تمهیدات پلیس اماکن در گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ سطح دیتا، نادر مرادی با اشاره به اجرایی شدن گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی از 30 فروردین ماه در شهر تهران، در مورد جزئیات این طرح، گفت: تمام مالکان و متصدیان صنفی برای فعالیت مجدد می بایست به سایت وزارت بهداشت (Salamat.gov.ir) مراجعه و با ثبت مشخصات کلی واحد صنفی خود نسبت به تکمیل فرم تعهد نامه مبنی بر رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: صنوفی که اطلاعات خود را در سایت وزارت بهداشت وارد ننمایند امکان فعالیتشان وجود نخواهد داشت چرا که فاصله گذاری اجتماعی به معنای ساده یعنی هر واحد صنفی که در حال ارائه خدمت به شهروندان می باشد هم باید متضمن سلامت خود و مشتریانش باشد و هم به فعالیت مالی بپردازد.

این مقام انتظامی ادامه داد: بازرسان معاونت اماکن و اتاق اصناف به همراه اتحادیه ها و دفاتر خدمات سلامت در بخش خصوصی و همچنین کارشناسان اداره بهداشت در این طرح ناظر بر اصناف هستند.

وی با بیان این که اصنافی که در سایت (Salamat.gov.ir) ثبت نام می نمایند تعهداتی را می پذیرند، شرح داد: یکی از این تعهدات رعایت پروتکل ها است و تمام صنوف باید فرم تعهد نامه را تکمیل و به مبادی مربوطه ارائه دهند و در غیر این صورت برابر قوانین و مقررات با آنها برخورد قانونی می گردد.

مرادی در ادامه با اشاره به این که یکی از بندهای این پروتکل ها عدم دریافت وجوه نقد از مشتریان است، اظهار کرد: به متصدیان پیشنهاد شده با نصب اپلیکیشن های بانکی و یا تهیه دستگاه های کارتخوان، وجوه را از مشتریان خود دریافت نمایند.

وی اعلام نمود: از دیگر مواردی که صنوف می بایست رعایت نمایند رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از ازدحام افراد به داخل واحدهای صنفی، استفاده از موانعی همچون میز برای جلوگیری از ورود افراد به داخل صنوف است.

این مقام انتظامی تأکید کرد: متصدیان واحد صنفی به رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک، دستکش، ضدعفونی نماینده های الکلی و یا آب ژاول ملزم می باشند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت در مورد نحوه و چگونگی فروش الکترونیکی محصولات خانگی نیز شرح داد: با توجه به تعاملات سازمان بهداشت با بخش الکترونیک سازمان صمت مقرر شده است تمام کسانی که بخواهند در فضای مجازی فعالیت نمایند می بایست دارای جواز کسب از اتحادیه، اتاق اصناف و اماکن باشند و هرگونه فعالیت زیر زمینی و خانگی بدون جواز فعالیت ممنوع است.

مرادی پیرامون فعالیت صنوف اغذیه، فست فود و رستوران ها گفت: متصدیان این صنوف فقط در صورت دارا بودن شرایط و امکانات غذایی بیرون بر با رعایت مقررات بهداشتی تا اطلاع ثانوی اجازه فعالیت دارند در غیر این صورت هرگونه خدمات دهی از سوی این صنوف که منجر به تجمع افراد در محل های کسب و کارشان گردد بر اساس گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی ممنوع بوده و با صنوف متخلف برخورد خواهد شد.

انتهای پیغام/4076/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "تمهیدات پلیس اماکن در گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات پلیس اماکن در گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید