این خودرو مخصوص اینفلوئنسرها است!، عکس

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، دیجیاتو نوشت: اولین چیزی که در برخورد با کانسپت نیسان هایپر پانک جلب توجه می نماید، حجم های بسیار اغراق آمیز و خطوط تیز بدنه آن است.

این خودرو مخصوص اینفلوئنسرها است!، عکس

شرکت نیسان با دستی پر در نمایشگاه موبیلیتی ژاپن حاضر خواهد شد. این کمپانی میخواهد از چهار کانسپت پیشرفته در نمایشگاه مذکور رونمایی کند که هایپر پانک (Hyper Punk) یکی از آن هاست. کانسپت هایپر پانک طراحی بسیار متفاوتی دارد و طبق انتظار، از یک پیشرانه تمام الکتریکی سود می برد. این کانسپت درواقع برای اینفلوئنسرها و فراورینمایندگان محتوا طراحی شده است.

کانسپت هایپر پانک و طراحی عجیب بدنه

اولین چیزی که در برخورد با کانسپت نیسان هایپر پانک جلب توجه می نماید، حجم های بسیار اغراق آمیز و خطوط تیز بدنه آن است. وقتی به هر نقطه از بدنه این کراس اوور مفهومی نگاه می کنیم، با انواع اشکال هندسی روبرو می شویم. تعداد خطوط اشکال چندضلعی و خطوط شکسته بدنه این خودرو آن قدر زیاد است که می توان آن را به اوریگامی تشبیه کرد!

کانسپت نیسان هایپر پانک به دوربین های متعدد مجهز است. تصاویر دریافتی از این دوربین ها با یاری هوش مصنوعی به کلیپ هایی باکیفیت تبدیل می شوند. این تصاویر و کلیپ ها در سه نمایشگر موجود در پشت فرمان مستطیلی خودرو پخش می شوند. کانسپت پیشرفته نیسان از سنسورهای پایش شرایط جسمانی راننده سود می برد. این سنسورها درون پشت سری ها تعبیه شده اند و با یاری هوش مصنوعی، نورپردازی و فهرست پخش موزیک را متناسب با حالات راننده تنظیم می نمایند.

طراحی داخلی

درست مثل نمای بیرونی، کابین کانسپت نیسان هایپر پانک نیز بسیار مدرن و آینده نگرانه است. در کابین این خودروی مفهومی خبری از المان های سنتی مثل اهرم تعویض دنده و دکمه های فیزیکی نیست و همه چیز فیلم های علمی تخیلی یا بازی های کامپیوتری را در فکر تداعی می نماید. نکته جالب اینکه راننده کانسپت هایپر پانک جایگاه اختصاصی خود را دارد. نیسان از این جایگاه با عبارت استودیوی متحرک یاد می نماید. استفاده از این عبارت خیلی هم جای تعجبی ندارد؛ زیرا همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، خودروی مفهومی تازه نیسان برای اینفلوئنسرها و فراورینمایندگان محتوا توسعه پیدا نموده است.

همچون سایر مفهومی های اخیر کمپانی نیسان، در رابطه با مشخصات فنی کانسپت هایپر پانک نیز اطلاعاتی در دست نیست. شاید بتوان حدس زد که نیروبخش این کراس اوور مفهومی نیز همان پیشرانه موسوم به e-4ORCE باشد. درهرحال، هایپر پانک بیشتر از نظر ایده اهمیت دارد تا مشخصات فنی؛ به همین دلیل نباید منتظر فراوری انبوه این کانسپت مجذوب کننده ماند.

پس از رونمایی رسمی در نمایشگاه خودروی فورتنایت، این خودروی مفهومی پیشرفته در بازی فورتنایت نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است برای استقبال از هایپر پانک و دیگر کانسپت های تازه، شرکت نیسان بیلبوردهای سه بعدی را در ناحیه شینجوکوی توکیو اجاره نموده و کلیپ های مربوط به معرفی آن ها را به عابرین نمایش می دهد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "این خودرو مخصوص اینفلوئنسرها است!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خودرو مخصوص اینفلوئنسرها است!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید