انتقاد فرماندار خلخال از عملکرد مدارس غیردولتی

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، فرماندار خلخال گفت: مدارس غیردولتی این منطقه از اهداف پیش بینی شده آموزشی و پرورشی راه اندازی این گونه مدارس منحرف شده و از آن فاصله گرفته اند.

انتقاد فرماندار خلخال از عملکرد مدارس غیردولتی

به گزارش وبلاگ سطح دیتا انلاین به نقل از ایرنا، فریدون بابایی در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال در استان اردبیل اضافه نمود: ساختمان های استفاده شده برای مدارس غیردولتی در این شهرستان کهنه، فرسوده و فاقد استحکام بنا بوده و کیفیت آموزش و پرورش نیز در بیشتر این مدارس در سطح پایینی قرار گرفته است.

وی هدف از راه اندازی مدارس غیردولتی را ایجاد رقابت سالم در بین مدارس دولتی و غیرانتفاعی دانست و گفت: کیفیت آموزش در مدارس غیردولتی تعریفی ندارد و ضعف در صدور مجوزهای راه اندازی این گونه مدارس از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و نبود نظارت کافی بر فرایند فعالیت این گونه مدارس موجب شده تا بیشتر مدارس غیردولتی خلخال از اداره مطلوب آن فاصله بگیرند.

رئیس شورای آموزش و پرورش خلخال همچنین اظهار کرد: زمانی که مجوز تخریب ساختمان یک مدرسه قدیمی برای یک مدرسه دولتی از سوی اداره کل نوسازی مدارس استان صادر و حق استفاده از این مکان برای مدرسه دولتی ساقط شده، اجاره این محل برای راه اندازی مدرسه غیردولتی مفهوم ندارد.

وی اضافه نمود: توجه صاحبان امتیاز مدارس غیردولتی به سودآوری و استفاده از فضای ساختمان های مسکونی فرسوده و فاقد محوطه، حیاط و یا هرگونه امکان هواخوری و بازی دانش آموزان در کنار بی توجهی به کیفیت آموزش به دلیل بکارگیری دبیران بازنشسته بی انگیزه و یا فارغ التحصیلان فاقد تجربه کافی موجب افت کیفیت تحصیل دانش آموزان در این گونه مدارس غیردولتی شده است.

رئیس شورای آموزش و پرورش خلخال گفت: با راه اندازی مدارس غیردولتی نه تنها باری از روی دوش دولت برداشته نشده بلکه با اضافه شدن مشکل تهیه ساختمان مدارس غیردولتی، سایر مسائل مربوط به تامین نیروی انسانی و مخارج اداره مدارس و اختلاف سلیقه مدیران با صاحب امتیاز آن بار جدیدی بر دوش مسوولان گذاشته است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار گرفته است، 17 مدرسه غیردولتی با هزار و 531 دانش آموز در سه مقطع ابتدایی، متوسطه دور اول و متوسطه دور دوم در منطقه آموزش و پرورش خلخال فعالیت دارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتقاد فرماندار خلخال از عملکرد مدارس غیردولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد فرماندار خلخال از عملکرد مدارس غیردولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید