پیشنهاد تغییر در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی ، فرمول حقوق بازنشستگان تغییر می نماید؟

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: تغییر در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان و تاثیر حقوق سه سال پایانی خدمت آن ها روی حقوق بازنشستگی در برنامه هفتم آمده است اما بر اساس پیشنهاد وزارت کار قرار بود تغییراتی در این زمینه اعمال گردد.

پیشنهاد تغییر در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی ، فرمول حقوق بازنشستگان تغییر می نماید؟

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، میثم لطیفی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا فرمول و نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان تغییری پیدا خواهد نمود یا خیر؟ اظهار کرد: پیشنهاد اعمال این تغییرات از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شده است و صحبت هایی در این زمینه شده بود.

وی اضافه کرد: البته روش منطقی و درست آن این است که میانه 30 سال حقوق یا دستمزد مبنای محاسبه حقوق بازنشستگان و البته بر مبنای نرخ روز باشد. در گذشته به علت اینکه محاسبه این عدد برای همه بازنشستگان از نظر فنی سخت و سخت بود میانه دو یا سه سال آخر در نظر گرفته می شد. اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی می توان این کار را به راحتی انجام داد که البته باید دید قانون چنین اجازه ای را می دهد؟

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: قرار بود وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهادی را در این زمینه ارائه دهد و در برنامه هفتم نیز آورده گردد.

در ماده 67 لایحه برنامه هفتم توسعه که اخیرا رونمایی شد، آمده است: اندازه مستمری بازنشستگی در تمامی صندوق ها و سازمان های بازنشستگی از سال اول برنامه عبارت است از یک سی ام میانه حقوق یا دستمزد ماهیانه مشمول کسور فرد در پنج سال آخر بیمه پردازی ضرب در سنوات پرداخت حق بیمه مشروط بر آنکه سی و پنج سی ام میانه مذکور بیشتر نباشد. معادل یک دوم جمع قدر مطلق درصد افزایش ضریب سالانه حقوق یا دستمزد طی سه سال آخر به حقوق یا مستمری محاسبه شده فوق اضافه می گردد.

در صورت تصویب این ماده از برنامه هفتم توسعه، حقوق بازنشستگان بر اساس میانه حقوق در پنج سال آخر محاسبه خواهد شدو البته درصد افزایش ضریب سالانه در سه سال آخر نیز به آن اضافه می گردد. این درحالی است که نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان در ماده 82 قانون برنامه ششم توسعه میانگین دو سال آخر دریافتی دارای کسور بازنشستگی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیشنهاد تغییر در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی ، فرمول حقوق بازنشستگان تغییر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد تغییر در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی ، فرمول حقوق بازنشستگان تغییر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید