ورود سامانه نو بارشی به کشور

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، صادق ضیاییان، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: آدینه و شنبه (20 و 21 بهمن) در غالب منطقه ها کشور جوی آرام و پایدار و در نیمه شمالی کشور روند افزایش نسبی دما حاکم است.

ورود سامانه نو بارشی به کشور

وی اضافه کرد: یکشنبه (22 بهمن) با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از جنوب غرب و جنوب کشور ابرناکی، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد رخ می دهد. در جزایر شمال خلیج فارس و شمال بوشهر بارش شدت خواهد داشت و دریا مواج و متلاطم است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: دوشنبه (23 بهمن) گستره فعالیت این سامانه در کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، غرب کرمان و هرمزگان است. در جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز نیز رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می رود.

ضیاییان گفت: سه شنبه(24 بهمن) در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده و وزش باد شدید پیش بینی و بعد از ظهر این موج از جنوب شرق کشور خارج می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا(21 بهمن) کمی ابری، غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (22 بهمن) قسمتی ابری و گاهی وزش باد و در برخی ساعت ها غبار رقیق با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیاییان در خاتمه اظهارکرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای 25 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای 6- و 3- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: گردشبان

به "ورود سامانه نو بارشی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه نو بارشی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید