مصائب ریز و درشت شهروندان کیش

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، خبرنگاران : جام جهانی فوتبال، آبان ماه در قطر برگزار می گردد و قرار است بعضی هتل های جزیره کیش میزبان مسافران جام جهانی باشند. به علت نزدیکی به قطر و ارزانی نسبی هتل های کیش، احتمالا این جزیره می تواند بعضی مسافران را در ایام جام جهانی به خود جذب کند اما به راستی این مساله تا چه میزان دغدغه ای جدی برای شهروندان کیش است؟ علیرغم درآمدزایی مسافران جام جهانی، نمی توان از مصائب و مسائل مردم جزیره به سادگی عبور کرد.

مصائب ریز و درشت شهروندان کیش

ایلنا به قلم مرتضی بلوکی نوشت : دغدغه عمده شهروندان کیش در حال حاضر، بحث مسکن است که قیمت خرید و اجاره مسکن در این جزیره، بی رویه در حال افزایش است؛ گرانی مسکن، مسائل بسیار برای مردم کیش به خصوص اقشار کم عایدی به وجود آورده است؛ گروه های بسیاری از شهروندان این جزیره دیگر نمی توانند از پس اجاره های بسیار سنگین بربیایند. ظاهراً هیچ دستگاه نظارتی بر این مساله نظارت نمی کند؛ هرکدام از طرفین ماجرا توجیهات خود را دارند؛ سازندگان مدعی هستند زمین و مصالح و مجوزهای ساخت گران است؛ و این در حالیست که در سالهای اخیر، از طرح های بسیاری برای تامین مسکن اقشار فرودست و کارگری کیش رونمایی شده اما متاسفانه تا امروز هیچ کدام از این طرح ها به خاتمه نرسیده است.

دود گرانی مسکن و حمل و نقل در چشم شهروندان کیش

به خردادماه و فصل جابجایی مردم نزدیک می شویم. دغدغه مردم گرانی مسکن است نه جام جهانی؛ در مرحله بعدی، دغدغه شهروندان کیش خودروهای فرسوده ناوگان حمل و نقل عمومی کیش است؛ هزینه های نگهداری و اورهال خودروها بسیار بالاست و رانندگان تاکسی این هزینه ها را از مردم می گیرند. یکی از جاذبه های کیش، خودروهای مرتب و به روز در ناوگان حمل و نقل عمومی بود که این جاذبه امروز در حال کمرنگ شدن است و این خود یک نشانه خطر جدی است. مساله بعدی، ورود کالاهای بی کیفیت به جزیره کیش است که نیازمند مدیریت و نظارت جدی است. باید از ورد کالاهای بی کیفیت به جزیره جلوگیری گردد.

هتل های پنج ستاره با تانکر، آب برای مسافران خود می آورند!

نرخ خدمات ارائه شده در کیش، بسیار بالاست و دود این مساله به چشم مردم می رود؛ چرا یک مسافر کیش باید اینهمه گرانی را تحمل کند؛ چرا هیچ نظارتی بر خدمات توریستی و گردشگری نیست. در مرحله اول باید به این دغدغه ها رسیدگی گردد.

اینکه مسافران جام جهانی به کیش بیایند، خیلی خوب است اما باید به این دغدغه های جدی رسیدگی گردد؛ بایستی بسترها برای ورود مسافران فراهم گردد؛ عید سال جاری دیدیم با هجوم مسافران به جزیره چه مسائلی به وجود آمد؛ خدمات مناسب ارائه نشد و حتی در تامین آب به مشکل برخوردیم. هتل های پنج ستاره با تانکر، آب برای مسافران خود می آورند! بنابراین می توانیم با قاطعیت بگوییم بستر ورود مسافر بیش از مقدار به کیش، اصلاً فراهم نیست.

مسائل زیرساختی کیش باید رفع گردد

در چنین شرایطی اگر همه هم و غم خود را صرف جام جهانی و مسافران آن بکنیم، درست نیست؛ مسائل زیرساختی کیش باید رفع گردد؛ باید به دغدغه های جدی مردم در زمینه مسکن، خودرو و هزینه های خدمات، رسیدگی گردد؛ خردادماه رسید و هنوز هیچ فکری برای جابجایی مستاجرین نشده است؛ اگر کیش از قشر زحمتکش و کارگر خالی گردد، این جزیره از محتوای اصلی خود تهی می گردد؛ کارگران و نیروهای خدماتی هستند که بار اصلی مسئولیت جزیره و سرویس دهی به مردم و مسافران را برعهده دارند و نباید در مضیقه و تنگنا باشند.

مدیران و مسئولان باید خدمتگزار مردم باشند. امیدواریم مدیرعامل محترم جزیره کیش، فکری به حال این نارسایی ها و کاستی ها بکند و برنامه های جدی در دستور کار داشته باشد؛ جشنواره تابستانی کیش نزدیک است؛ اول فکری به حال مسکن و سایر مسائل بکنید بعد در خیال جذب مسافران جام جهانی باشید!

منبع: توریسم آنلاین

به "مصائب ریز و درشت شهروندان کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصائب ریز و درشت شهروندان کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید