فروش اعتباری پوشاک به کجا رسید؟

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت که پیشنهاد بانک ها برای پرداخت تسهیلات خرید پوشاک برای بخش خصوصی مجذوب کننده نبوده و تا این لحظه برنامه اجرایی برای فروش اعتباری پوشاک در شب عید صورت نگرفته است.

فروش اعتباری پوشاک به کجا رسید؟

به گزارش ایسنا، در سال های اخیر که با توجه به تورم، تقاضا در برخی بازار ها مثل پوشاک کاهش یافته، تولیدکنندگان چندین بار پیشنهاد خرید اعتباری پوشاک را به عنوان راه تحریک تقاضا ارائه کردند و برآورد های هم برای پیشنهاد چنین طرحی برای نوروز 1402 مطرح شده بود. اما به نظر می رسد هنوز طرحی در این رابطه اجرا نشده است.

در این رابطه مجید افتخاری با بیان اینکه جلساتی برای فروش اعتباری پوشاک برگزار شده، شرح داد: یکی از بانک ها در این جلسه پیشنهاد داد که بعد از پرداخت تسهیلات به مردم و خرید آن ها از تولیدکنندگان و فروشندگان، این پول در حساب فرد بلوکه شود و بعد دو تا 10 درصد (در مجموع 20 درصد) به عنوان هزینه های پول و تبلیغات از آن کسر شود.

وی با بیان اینکه این پیشنهاد برای بخش خصوصی مجذوب کننده نبود، اظهار کرد: بنابراین این موضوع به جمع بندی نرسید و تا این لحظه برنامه اجرایی برای فروش اعتباری پوشاک صورت نگرفته است.

افتخاری با بیان اینکه بخش های خصوصی که فروش اعتباری را انجام می دهند، شرایط بهتری از این بسته پیشنهادی داشتند، گفت: فروش اعتباری یکی از مهمترین عوامل تحریک تقاضا است، اما باید مبنا و منطق داشته باشد و درصد آن متعارف باشد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه نساجی و پوشاک ایران با بیان اینکه فروش اعتباری برای کمک به اصناف و بخش خصوصی مطرح شد، شرح داد: بنابراین نباید طرحی ارائه شود که امکان همکاری برای بخش خصوصی در آن نباشد.

گفتنی است؛ اخیرا مدیرکل دفتر نساجی و پوشاک وزارت صمت هم از عملیاتی شدن طرح کارت اعتباری خرید پوشاک برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان پوشاک، در بهار سال آینده خبر داده است.

منبع: فرارو

به "فروش اعتباری پوشاک به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش اعتباری پوشاک به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید