سهام آسیایی افت کرد، آمازون یک تریلیون دلاری شد

به گزارش وبلاگ سطح دیتا به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، درحالی که نگرانی ها در خصوص جنگ تجاری شدت گرفته و ریسک پذیری سرمایه گذاران را محدود نموده است، سهام آسیایی با پیروی از همتایان جهانی خود، افت کرد. در همین حال دلار به بالاترین سطح 2 هفته ای خود نزدیک شد.

سهام آسیایی افت کرد، آمازون یک تریلیون دلاری شد

گسترده ترین شاخص آسیا اقیانوسیه ام اس سی آی، بدون سهام ژاپن، 0.5 درصد افت کرد.

شاخص کامپوزیت شانگهای در چین 0.4 درصد پایین آمد.

سهام استرالیا 0.75 درصد از ارزش خود را از دست داد، کوسپی کره جنوبی 0.1 درصد افت کرد و نیکی ژاپن 0.35 درصد پایین آمد.

آن چه سرمایه گذاران را نگران و مضطرب نگاه داشته است، تهدیدات تعرفه ای جدید آمریکا است؛ تعرفه های پیشنهادی آمریکا بر 200 میلیارد دلار از واردات چین می تواند در انتها دوره تجدیدنظر خود که روز پنج شنبه است، اجرایی گردد.

سهام آمریکا هم در معاملات دیشب درحالی افت کردند که سقوط سنگین وزن هایی نظیر فیس بوک و نایکی به نگرانی های مربوط به مذاکرات تجاری آمریکا و سایر اقتصادهای مهم دنیای اضافه نمود.

احتمال عدم الحاق کانادا به نفتا/ افت ارزش دلار کانادا

دیشب پس از این که ترامپ گفت هیچ ضرورت سیاسی ای برای نگاه داشتن کانادا در قرارداد نفتا وجود ندارد و آمریکا و مکزیک می توانند بدون کانادا به پیش بروند، دلار کانادا در برابر دلار آمریکا افت کرد.

پس از این اظهارات دلار به نرخ 1.3192 دلار کانادا افزایش یافت که بالاترین سطح آن از 20 جولای تا کنون بود. کمی بعد نرخ برابری دلار با دلار کانادا تا 1.3181 افت کرد.

این توییت و تحولات بازارها در حالی صورت می گیرد که آمریکا و کانادا نتوانستند در مذاکرات هفته گذشته به نتیجه برسند. مذاکرات تجاری دو کشور، روز چهارشنبه از سر گرفته می گردد.

آمازون یک تریلیون دلاری شد اما افت کرد

اتفاق دیگری که دیشب در بازارهای آمریکا افتاد این بود که سهام آمازون رشد کرد و این شرکت برای چند لحظه به دومین شرکت دارای ارزش سهام بیش از 1 تریلیون دلار تبدیل شد و در کنار اپل نهاده شد. سهام با اندکی افت دوباره به پایین مرز 1 تریلیون دلار بازگشت.

با این سرعت رشد سهام آمازون، این شرکت به زودی از لحاظ ارزش سهام، از اپل هم عبور می نماید و به گران ترین شرکت دنیا تبدیل می گردد.

شاخص دلار که دیشب تقویت شد، اندکی افت کرد و به 95.360 واحد رسید اما در نزدیکی بالاترین نرخ 2 هفته ای 95.737 واحد باقی ماند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سهام آسیایی افت کرد، آمازون یک تریلیون دلاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام آسیایی افت کرد، آمازون یک تریلیون دلاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید