دستگیری سارقین سردیس قیصر امین پور

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران از دستگیری سارقین سردیس قیصر امین پور و کشف این سردیس اطلاع داد.

دستگیری سارقین سردیس قیصر امین پور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار بیات امروز یکشنبه در یک نشست خبری در خصوص سرقت تابلو های تبلیغاتی شهری مجسمه ها و سردیس های سطح شهر گفت: 44 مورد سرقت پایه های بنر های تبلیغاتی سطح شهر وجود داشت که همگی کشف و ضبط شدند و دزدین آن ها نیز دستگیر شدند. همچنین سردیس قیصر امین پور در منطقه 2 برای بازسازی میدان این سردیس از وسط میدان جابجا و در مکانی نصب شده بود که از دید دوربین ها خارج بود و نظارت دوربینی وجود نداشت.

وی اضافه کرد: مکان جدید این سردیس خارج از دید دوربین بود و نمی توان برای یک سردیس نگهبان فیزیکی گذاشت؛ لذا دزدین از این فرصت استفاده نموده بودند و نسبت به سرقت این سردیس اقدام نموده بودند که خوشبختانه دزد و همدست او و حتی همدست دوم وی در بومهن دستگیر شدند.

وی ادامه داد: خود سردیس هم کشف شده و در خصوص تابلو های تبلیغاتی که به سرقت رفته بود افرادی که با کارفرمای خود اختلافی داشتند از این موقعیت استفاده نموده بودند که همگی دستگیر شدند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص سرنوشت مجسمه هایی که در سال های گذشته در تهران به سرقت رفته بود گفت: مجسمه های قبلی در سال های قبل به سرقت رفته بودند. در چند سال اخیر چنین مواردی نداشتیم و من در جریان پیگیری های گذشته برای مجسمه های قبلی نیستم.

به گفته بیات، گزارشی در خصوص سرقت سردیس قیصر امین پور و با هدف پیشگیری از بروز چنین حوادثی به شهردار تهران ارائه شده تا تمهیدات لازم لحاظ گردد. البته به گشت های انضباط شهری و یگان حفاظت هوشیاری دادیم که اگر کسی نسبت به جابجایی این مجسمه ها اقدام کرد حتما از افراد مجوز اخذ گردد.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران در خصوص سرقت دیوار های حائل صوتی حاشیه اتوبان ها نیز گفت: همه افرادی که در این سرقت ها دخیل بودند دستگیر و به جرم خود اعتراف کردن. البته در این مورد تحقیقات ادامه دارد.

وی تاکید نمود: اینکه حفاظت از مجسمه ها و سردیس های سطح شهر وظیفه کدام ارگان است قطعا وظیفه پلیس در حوزه کشف و دستگیری و همچنین اقدامات پیشگیرانه بر عهده شهرداری است. در حال حاضر مسئولین همه تمهیدات لازم را باید مد نظر قرار دهند که دیگر این اقدامات تکرار نگردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دستگیری سارقین سردیس قیصر امین پور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری سارقین سردیس قیصر امین پور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید