ابزار تازه گوگل می تواند اطلاعات شخصی شما را در جستجوها نشان دهد

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، سال آینده، گوگل ابزار جالب و کاربردی ارائه خواهد نمود که اگر اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن، ایمیل، یا آدرس شما را در نتایج موتور جستجوی خود پیدا کند، آن را به شما نشان خواهد داد. غول موتور جستجو چند روز پیش این ابزار را به طور رسمی معرفی کرد و از این طریق به کاربران اجازه می دهد به راحتی درخواست های حذف نتایج جستجو را ایجاد نمایند تا گوگل ضمن آنالیز، آن ها را پاک کند. این ابزار هفته گذشته برای بعضی کاربران به صورت آزمایشی در دسترس نهاده شد.

ابزار تازه گوگل می تواند اطلاعات شخصی شما را در جستجوها نشان دهد

این شرکت با انتشار توییتی در این مورد اعلام نموده که سیستم نوتیفیکیشن این ابزار به صورت گزینه ای در اختیار کاربران قرار می گیرد. این به این معنی است که کاربران می توانند به دلخواه خود این سیستم را برای خود فعال یا غیرفعال نمایند. البته این قابلیت چیزی نیست که همه کاربران به آن احتیاج داشته باشند. با این حال فعال بودن این ابزار اطلاع رسانی به ویژه برای کاربرانی که موقعیت شغلی خاصی دارند و یا خود را هدف کمپین های آزار و اذیت می بینند، می تواند بسیار مفید واقع گردد.

البته شایان ذکر است که گوگل فقط نتایج جستجو را حذف می نماید و با محتوای موجود در وب سایت ها کاری ندارد. در حقیقت اطلاعات شما همچنان در هر سایتی که آن را میزبانی می نماید باقی خواهد ماند، اما پیدا کردن این اطلاعات برای کاربران سخت تر از قبل خواهد شد. گوگل پیش تر نیز درخواست حذف این نوع نتایج جستجو را در دسترس کاربران قرار داده، اما کوشش می نماید با ارائه این ابزار فرآیند ایجاد درخواست و پیدا کردن نتایج مربوط به اطلاعات شخصی افراد را آسان تر کند.

گوگل با بهره گیری از این ابزار پس از اینکه اطلاعات شخصی مربوط به شما را در نتایج جستجوها پیدا کرد، آن را در اختیارتان قرار می دهد. شما می توانید این نتایج را آنالیز نموده و در نهایت درخواست حذف آن ها را به وسیله گزینه های ارائه شده ایجاد کنید. ظاهراً گوگل بخشی را برای پیگیری درخواست ها نیز در نظر گرفته تا از آن بخش نیز استفاده کنید. این ابزار فعلا در حال توسعه است و انتظار می رود سال آینده با قابلیت های بیشتری به کاربران ارائه گردد.

منبع: TheVerge

منبع: دیجیکالا مگ

به "ابزار تازه گوگل می تواند اطلاعات شخصی شما را در جستجوها نشان دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزار تازه گوگل می تواند اطلاعات شخصی شما را در جستجوها نشان دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید