آقایان به این 7 علت، سیب زمینی زیاد بخورند!

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، سیب زمینی منبع عالی ویتامین C و پتاسیم است که می تواند به سلامت قلب شما یاری کند. سیب زمینی بعلاوه دارای مواد معدنی لازم است، به این معنی که منبع خوبی از آهن و سایر مواد مغذی است که در مطلب خواص سیب زمینی کامل به آن ها اشاره داشتیم.

آقایان به این 7 علت، سیب زمینی زیاد بخورند!

در خصوص ویتامین های سیب زمینی لازم است بدانید که، سیب زمینی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین C، پتاسیم، منگنز، آهن، فسفر، روی، مس، ویتامین B 6، فولات و نیاسین است. این مواد مغذی به درخشندگی پوست و تقویت سیستم ایمنی شما یاری می نمایند. محتوای کربوهیدرات بالای سیب زمینی باعث سیری آن ها می گردد و به کاهش هوس یاری می نماید.

1. سیب زمینی منبع عالی ویتامین C است

ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که به مبارزه با رادیکال های آزاد یاری می نماید، که می تواند به سلول های شما آسیب برساند و باعث بیماری گردد. بعلاوه به عملکرد عضلات، بهبود زخم و سیستم ایمنی یاری می نماید که خود مورد مهمی برای سلامت مردان محسوب می گردد. لازم به ذکر است ویتامین C به سلامت پوست یاری می نماید و به حفظ جوانی شما یاری میکند.

2. سیب زمینی آبرسان است

سیب زمینی منبع خوبی از آب است و با تامین فیبر، ویتامین C و سایر مواد مغذی که باعث می گردد مدت طولانی تری احساس سیری کنید به هیدراته نگه داشتن بدن شما یاری می نماید.

3. سیب زمینی پر از پتاسیم است

پتاسیم یک ماده معدنی مهم است که به تنظیم تعادل مایعات بدن یاری می نماید و بعلاوه برای انقباض صحیح عضلات، لازم است. پتاسیم بعلاوه در عملکرد اعصاب و سلامت قلب و بعلاوه عملکرد کلیه ها در مردان نقش دارد.

4. سیب زمینی مواد معدنی ضروری بدن را فراهم می نماید

سیب زمینی سرشار از پتاسیم که یک ماده معدنی ضروری برای حفظ عملکرد عضلات، اعصاب و سلامت قلب است، می باشد. پتاسیم بعلاوه یک الکترولیت است، ماده ای که بدن شما به آن احتیاج دارد تا مایعات موجود در بدن را با تامین میزان مناسب اسیدیته یا قلیایی بودن آن ها متعادل کند. پتاسیم علاوه بر اینکه یک ماده معدنی ضروری برای بسیاری از عملکرد های بدن است، اگر در هوای گرم فعال هستید (مانند دویدن یا ورزش کردن)، می تواند از گرفتگی عضلات جلوگیری کند.

5. سیب زمینی سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید

همانطور که قبلا ذکر شد، سیب زمینی حاوی ویتامین C است که از عملکرد سیستم ایمنی حمایت می نماید. ویتامین C گلبول های سفید خون را که با عفونت مبارزه می نمایند، تقویت می نماید.

6. سیب زمینی کالری کمی دارد

سیب زمینی کالری کمی دارد؛ یک سیب زمینی میانه پخته تنها 110 کالری دارد و می توانید بدون افزایش وزن آن را به طور نامحدود بخورید. یک سیب زمینی حاوی حدود 100 کالری (1/2 فنجان) و حدود 4 گرم کربوهیدرات است.

این حقایق سیب زمینی را به یک مکمل عالی برای هر رژیم غذایی تبدیل می نماید. سیب زمینی منبع خوبی از فیبر است و مردان به طور میانه تنها 15 تا 20 درصد از فیبر توصیه شده روزانه خود را مصرف می نمایند، درحالی که برایشان یک ماده مغذی لازم است و به عملکرد روان سیستم گوارش آن ها یاری می نماید و باعث می گردد بین وعده های غذایی طولانی تر احساس سیری کنید.

سیب زمینی حاوی پتاسیم، ویتامین C و آهن است و این یعنی همه مواد مغذی مهم برای سلامت مردان. پتاسیم با کاهش جذب سدیم در بدن به تنظیم سطح فشار خون یاری می نماید؛ ویتامین C از عملکرد سیستم ایمنی حمایت می نماید و آهن به فراوری گلبول های قرمز خون یاری می نماید که اکسیژن را در سراسر بدن شما انتقال می دهند. منیزیم ریتم قلب را با انقباض بافت ماهیچه ای تنظیم می نماید که در صورت احتیاج خون را به وسیله شریان ها پمپاژ می نماید (و در صورت احتیاج آن ها را آرام می نماید).

7. سیب زمینی می تواند به تسکین گرفتگی عضلات یاری کند

سیب زمینی منبع خوبی از پتاسیم است، ماده معدنی که به انقباض عضلات که در مردان رایج تر است، یاری می نماید. هنگامی که گرفتگی عضلات را تجربه می کنید، بدن شما در کوشش است تا با انقباض عضلات، آن ها را شل کند. ادامه انقباض می تواند منجر به اسپاسم و سایر احساسات دردناک گردد، بنابراین سیب زمینی می تواند با تامین پتاسیم به شکل طبیعی آن (برخلاف مصرف مکمل) این احساس گرفتگی را کاهش دهد.

سیب زمینی بعلاوه ویتامین C و بعلاوه مواد معدنی ضروری مانند آهن و منیزیم را فراهم می نماید که همه مواد مغذی هستند که به علت نقششان در تنظیم عملکرد عضلات و یاری به مدیریت درد در حین ورزش یا پس از آسیب شناخته شده است. اگر گرفتگی هایی در بافت های آلت تناسلی دارید که ممکن است باعث ایجاد مانع در نعوظ شما گردد، سیب زمینی میتواند برایتان مفید باشد.

منبع: بهترین ها

منبع: فرارو

به "آقایان به این 7 علت، سیب زمینی زیاد بخورند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقایان به این 7 علت، سیب زمینی زیاد بخورند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید