ویروس کرونا؛ تعطیلی مراکز آموزشی و دغدغه ای با طعم کنکور، برگزاری کنکور 99 منوط به تصمیم گیری ستادملی کرونا

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، با شیوع ویروس کرونا مراکز آموزشی تا خاتمه فروردین ماه تعطیل شد، این تعطیلی دغدغه چگونگی برگزاری کنکور 99 را برای داوطلبان به ارمغان آورده است، سازمان سنجش و مجلس تاکید دارند که زمان برگزاری این آزمون را ستاد ملی مبارزه با کرونا باید اعلام کند.

ویروس کرونا؛ تعطیلی مراکز آموزشی و دغدغه ای با طعم کنکور، برگزاری کنکور 99 منوط به تصمیم گیری ستادملی کرونا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ سطح دیتا، با توجه به شیوع کرونا در کشور مدارس و دانشگاه ها از اوایل اسفند ماه تعطیلی را بر اثر این ویروس منحوس تجربه نموده اند و بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام دانشگاه ها و مدارس تا خاتمه فروردین امسال تعطیل هستند از سوی دیگر این روزها چگونگی برگزاری کنکور یکی از دغدغه های دانش آموزان و خانواده های آنها شده است به طوری که این موضوع را در فارس من هم مطرح نموده اند و خواهان پیگیری وبلاگ سطح دیتا شده اند.

در این راستا خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ سطح دیتا گفت وگویی با مدیران و مسئولان آموزشی درباره زمان برگزاری کنکور سال 99 و نحوه برگزاری آن داشته است.

کنکور سراسرس امسال نباید برگزار گردد

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره برگزاری کنکور امسال می گوید: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، کنکور سراسری 99 نباید برگزار گردد و جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی انجام گردد.

وی درباره جزئیات پیشنهاد مجلس برای عدم برگزاری کنکور سراسری در سال 99 گفت: آنچه الان اهمیت دارد، سلامت جوانان است. هیچ آزمونی مهم تر از جان فرزندان ما نیست و قرار نیست که یک آزمونی، چون سال ها برگزار شده است تغییر نکند.

برگزاری کنکور 99، 20 روز پس از امتحانات نهایی دانش آموزان

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش کشور نیز در این باره می گوید: طبق مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا 20 روز پس از امتحانات نهایی، کنکور سراسری برگزار می گردد و هنوز زمان دقیق تعیین نیست.

وی می افزاید: مجدد تاکید می کنم ما در بحث کنکور سراسری زمانی می توانیم تصمیم گیری کنیم که تقویم آموزشی و تاریخ امتحانات نهایی تعیین شده باشد و اگر بخواهیم براساس سوابق تحصیلی کار کنیم در این زمینه دو مشکل اساسی وجود دارد که اصولا باید سوابق تحصیلی برای سال آخر ایجاد گردد که هنوز ایجاد نشده و سوابق تحصیلی برای دریافت رشته و دانشگاه جوابگو نیست.

و اما محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست وزیر آموزش و پرورش با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: از کوشش و زحمات وزیر آموزش و پرورش و همکاران وی قدردانی می کنم که در ایام تعطیلی مدارس برای اینکه آموزش تعطیل نگردد، اقداماتی خوبی انجام دادند هرچند که انتظار نداریم به طور صد درصدی صورت گرفته باشد. باید کوشش کنیم تا در یک همکاری دوجانبه با وزارت آموزش و پرورش خواسته های مردم را پیگیری کنیم چرا که مردم دسترسی راحت تری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارند و درخواست های خود را به ما منتقل می نمایند.

وی می افزاید: کاری که آموزش و پرورش شروع نموده، بسیار خوب است اما باید برای بهتر شدن آن اقدامات دیگری هم صورت گیرد. پیشنهاد می کنم برای این اقدام یک افق بلند مدت داشته باشید تا به سمت آموزش بر بستر فضای مجازی گام برداریم و برای چنین شرایطی از آن استفاده کنیم.

زاهدی با اشاره به شرایط پساکرونا می گوید: در هفته آینده با برگزاری جلسات لازم با نهادهای مربوطه، برای دانش آموزانی که امسال کنکور دارند تصمیماتی اتخاذ خواهد شد. نظرات تخصصی وزارت بهداشت ملاک ما در بازگشایی مدارس است چرا که سلامت دانش آموزان برای ما بسیار مهم است. پوشش همگانی در کشور برای استفاده از فضای مجازی نداریم چرا که در بعضی از خانواده ها امکان تهیه وسایل ارتباطی نیست یا حتی بعضی از مناطق پوشش اینترنتی ندارند.

ستاد ملی مبارزه با کرونا باید زمان برگزاری کنکور را بگوید

در خاتمه علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز می گوید: هنوز زمان برگزاری کنکور 99 مبهم است. با وزیر علوم، وزیر آموزش و پرورش و دکتر خدایی صحبت کردیم و هنوز تعیین نیست برای برگزاری کنکور چه کاری باید انجام گردد و ستاد ملی مبارزه با کرونا باید زمان بدهد که بتوان به خوبی برنامه ریزی کرد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "ویروس کرونا؛ تعطیلی مراکز آموزشی و دغدغه ای با طعم کنکور، برگزاری کنکور 99 منوط به تصمیم گیری ستادملی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ تعطیلی مراکز آموزشی و دغدغه ای با طعم کنکور، برگزاری کنکور 99 منوط به تصمیم گیری ستادملی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید