وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک از فردا در تهران

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار هواشناسی سطح زرد از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در این استان طی فردا آدینه اول اردیبهشت تا یکشنبه سوم اردیبهشت اطلاع داد.

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک از فردا در تهران

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد از فعالیت سامانه گذر امواج تراز میانی جو، ناپایداری محلی و وزش باد شدید در این استان از فردا آدینه اول اردیبهشت ماه تا یکشنبه (سوم اردیبهشت) اطلاع داد.

بر اساس این هشدار، فردا آدینه (اول اردیبهشت ماه) فعالیت این سامانه شروع می گردد و تا روز یکشنبه سوم اردیبهشت ماه ادامه دارد. بعلاوه منطقه اثر آن تمام استان تهران به ویژه مرکز، غرب و نیمه جنوبی این استان است.

بر این اساس استان تهران طی بازه زمانی یاد شده، در بعضی ساعات وزش باد شدید (گاهی خیلی شدید)، خیزش گرد و خاک در منطقه ها مستعد با احتمال باد و گرد و خاک به ویژه در مرکز و نیمه جنوبی استان را تجربه می نماید و با توجه به ناپایداری محلی، رگبار و رعد و برق در بعضی نقاط استان نیز پیش بینی می گردد.

وزش باد شدید موقتی (گاهی وزش باد خیلی شدید)، خیزش گرد و خاک در منطقه ها مستعد با احتمال باد و گرد و خاک، کاهش موقتی دید، احتمال شکستن نهال ها و درختان، سقوط اجسام از ارتفاع، خسارت به سازه های سست و موقت مانند پوشش گلخانه ها یا داربست های ساختمان، احتمال خسارت به تجهیزات واقع در ارتفاعات مانند کابل و ترانس های برق و بنرها و تابلوهای تبلیغاتی از اثرات مخاطره یاد شده هستند.

به همین دلیل اداره کل هواشناسی استان تهران به شهروندان تهرانی توصیه نموده است که در ترددهای شهری و برون شهری خود احتیاط داشته باشند. بعلاوه این اداره به حصول اطمینان از استحکام سازه های موقت و پوشش گلخانه ها و تجهیزات واقع در ارتفاع و احتیاط در فعالیت های عمرانی و عدم استقرار در نواحی مرتفع، احتیاط در کوهنوردی، عدم پارک خودرو در حاشیه سازه های موقت و نیمه کاره و درختان، عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع و استفاده از قیم برای درختان فرسوده و نهال ها توصیه نموده است.

به گزارش ایسنا، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو

به "وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک از فردا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک از فردا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید