لئونارد کوهن شاعر و خواننده مشهور درگذشت

به گزارش وبلاگ سطح دیتا به نقل از آسوشیتدپرس، کوهن که به ویژه برای سبک متقاوت خواندن و نیز ترانه های عاشقانه غمگین خود شهرت جهانی داشت، دیروز چشم از جهان بست.

لئونارد کوهن شاعر و خواننده مشهور درگذشت

در صفحه رسمی فیس بوک وی اعلام شده است: با اندوه عمیق خبر می دهیم شاعر، ترانه سرا و هنرمند افسانه ای، لئونارد کوهن، فوت نموده است.

کوهن در 33 سالگی آغاز به آوازخوانی کرد و در دهه 1960 میلادی در شهر مونترال کانادا آغاز به کار کرد. او پیش از این به عنوان شاعر و نویسنده شناخته می شد.

این چهره مشهور عرصه موسیقی سال 2011 برای مجموعه آثارش و تاثیر آن بر سه نسل در سراسر جهان برنده جایزه پرنس آستوریاس اسپانیا شد. جایزه پرنس آستوریاس که همسنگ جایزه ادبی نوبل در جهان اسپانیایی زبان است در سال 2011 جایزه ادبی خود را به این شاعر و ترانه سرا تقدیم کرد و از لئونارد کوهن به عنوان شاعر و ترانه سرای سرشناسی یاد کرد که به عنوان یکی از نویسندگان تاثیرگذار عصرما برای شعرها و ترانه های الهام بخشش که به زیبایی به بیان دیدگاه ها و دغدعه های اصلی انسان و از عمق آن می گوید، شناخته می گردد.

این ترانه سرا نخستین کتاب شعرش را در سال 1956 با عنوان بگذار با اسطوره ها رقابت کنیم منتشر کرد که با الهام از اشعار فدریکو گارسیا لورکا شاعر اسپانیایی که همواره مورد تحسین کوهن بود، سروده شده بود. کوهن نویسنده 13 کتاب است که جعبه ادویه زمین، رمان بازی مطبوع، مجموعه شعر گل هایی برای هیتلر، رمان گمشدگان زیبا و مجموعه شعر پازاریت هایی از بهشت از جمله آنها هستند. جدیدترین کتاب او با عنوان اشعار و ترانه ها در سال 2011 منتشر شده است.

لئونارد کوهن سال 2005 بعد از آن که متوجه شد مدیر سابقش از صندوق بازنشستگی او پنج میلیون دلار برداشت نموده، مجبور به برگزاری کنسرت های جدیدی در سراسر جهان شد.

در سال 2009 این خواننده در حال انجام روی صحنه از هوش رفت و در بیمارستانی در اسپانیا بستری شد. دلیل این حادثه را مسمومیت غذایی اعلام کردند. او چندماه بعد، به دلیل آسیب دیدگی ستون فقراتش مجبور به فیزیوتراپی شد و تور دور اروپای خود را لغو کرد.

لئونارد کوهن در مراسم گرمی سال 2010 در لس آنجلس جایزه یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد.

دو سال پیش به مناسبت هشتاد ساله شدن لئونارد کوهن کتابی با عنوان لئونارد کوهن: همه او را می شناسند منتشر شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لئونارد کوهن شاعر و خواننده مشهور درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لئونارد کوهن شاعر و خواننده مشهور درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید