شرط پذیرش طرح پژوهشی توسعه ای و کاربردی در جشنواره خوارزمی

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: شرط پذیرش طرح های پژوهشی توسعه ای و کاربردی در جشنواره بین المللی خوارزمی، ورود طرح به صنعت است.

شرط پذیرش طرح پژوهشی توسعه ای و کاربردی در جشنواره خوارزمی

علی الیاسی دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی خوارزمی در گفت وگو با خبرنگار گروه و دانشگاهی وبلاگ سطح دیتا شرط پذیرش طرح هایی توسعه ای و کاربردی در جشنواره بین المللی خوارزمی را تشریح کرد و اظهارداشت: جشنواره بین المللی خوارزمی در بخش داخلی در دسته بندی ماهیت پژوهش دارای سه گروه بنیادی کاربردی و توسعه ای است؛ این جشنواره در بخش خارجی و ایرانی مقیم خارج از کشور هم در دسته بندی ماهیت پژوهش دارای دو بخش بنیادی و کاربردی است.

وی توضیح داد: اساساً شرط پذیرش طرح هایی که در ردیف توسعه ای و کاربردی دسته بندی می شوند در جشنواره بین المللی خوارزمی این است که در صنعت وارد شده باشند.

عضو هیئت علمی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران گفت: این شرط از ملاک های اساسی برای پذیرش طرح ها در دو بخش توسعه ای و کاربردی است.

توسعه طرح های پژوهشی توسعه ای و کاربردی برگزیده جشنواره خوارزمی در طول زمان

به گفته الیاسی، در نتیجه تمامی طرح هایی که در ردیف کاربردی و توسعه ای در این جشنواره پذیرفته شده اند در صنعت وارد شده اند.

وی ادامه داد: همچنین بعد از دوره های جشنواره هم وقتی بسیاری از این طرح ها را پیگیری نموده ایم با تماسی که طی سال ها با مجریان آنها داشتیم متوجه شدیم که این طرح ها با گذشت سالها توسعه هم داشته اند، به طوریکه اگر محصولی فراوری نموده اند در محصولات فراوریی پیشرفته ایجاد نموده اند.

به گزارش فارس، سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متولی برگزاری سی و ششمین جشنواره بین المللی خوارزمی است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "شرط پذیرش طرح پژوهشی توسعه ای و کاربردی در جشنواره خوارزمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط پذیرش طرح پژوهشی توسعه ای و کاربردی در جشنواره خوارزمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید