جزییات سخت افزاری سوییچ 2 از سوی شرکت سازنده لوازم جانبی چینی به بیرون درز کرد

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، عرضه کنسول نینتندو سوییچ 2 (Nintendo Switch 2) نزدیک است و به همین علت اطلاعات بسیار زیادی از آن در حال انتشار است. شرکت نینتندو نیز به برترین نحو رازداری نموده و تا الان ما شاهد محتوای زیادی از این کنسول نو به بیرون منتشر نشده است. حال اینطور که به نظر می رسد یک شرکت چینی نتوانسته این حجم از رازداری را تحمل کند و اطلاعات مهمی از این کنسول را فاش نموده است.

جزییات سخت افزاری سوییچ 2 از سوی شرکت سازنده لوازم جانبی چینی به بیرون درز کرد

حدود 7 سال از عرضه کنسول نینتندو سوییچ 1 می گذرد. این کنسول در سال 2017 عرضه شد و سخت افزار آن حتی نسبت به زمان خود نیز کمی ضعیف بود. با این حال در این مدت شرکت نینتندو به برترین نحو از کنسول خود پشتیبانی نموده و توانسته کنسول دوست داشتنی سوییچ را به یکی از محبوب ترین کنسول های تاریخ تبدیل کند. با گذشت این مدت زمان نوبت به عرضه کنسول بعدی نینتندو رسیده و به همین علت است که اخبار زیادی از آن در حال انتشار است.

نکته اصلی اینجاست که اگر چیزهایی که این شرکت چینی منتشر نموده درست باشد، ما با یک کنسول بسیار خاص و قوی روبرو هستیم. کنسولی که از لحاظ کاتالوگ بازی به شدت غنی بوده و دارای سخت افزار قدرتمندی نسبت به سوییچ قبلی است. همینطور اینکه کنسول سوییچ 2 قرار است از لحاظ چارچوب کلی مشابه با شماره 1 باشد که یک نکته مثبت به شمار میرود.

اول اینکه چیپ بلوتوث کنسول نینتندو سوییچ 2 همچنان از کنترلر پرو و جوی کان های کنسول سوییچ قبلی پشتیبانی می نماید. در نتیجه شما میتوانید از وسایل جانبی کنسول نینتندو سوییچ 1 نیز برای شماره 2 بهره ببرید. نکته جالب این است که این دستگاه تازه از جویکان های قدیمی پشتیبانی می نماید. البته اینکه این جویکان ها به صورت فیزیکی قابل اتصال به دستگاه هستند هنوز معین نیست ولی به وسیله بلوتوث به راحتی به کنسول سوییچ 2 متصل خواهند شد.

جایگاه کارتریج نینتندو سوییچ 2 توانایی اجرای کارتریج های سوییچ 1 را دارد. در نتیجه این بازی توانایی اجرای عناوین کنسول قبلی را به راحتی داشته ولی به علت تغییری که کارتریج های سوییچ 2 داشتند روی دستگاه قبلی کار نخواهند کرد. در نتیجه شما بازی های سوییچ 2 را نمی توانید روی سوییچ 1 تجربه کنید ولی برعکس این ماجرا به راحتی امکان پذیر است.

در حالت دستی جوی کان ها حالت اتصال ریلی افقی به خود گرفته اند. در نتیجه اتصال آن ها به کنسول بهتر شده و همینطور اینکه سیستم دکمه ها نیز بهتر شده است. در نتیجه شما تجربه بهتری را در کنسول شماره 2 خواهید داشت مخصوصاً اینکه دو دکمه SL و SR دارای مکانیسم فلزی برای کلیک های بهتر شده اند.

سوییچ 2 توانایی اتصال به جایگاه را خواهد داشت. در نتیجه کاربران می توان این دستگاه را به صورت کنسول خانگی هم داشته باشند و نکته اینجاست که جایگاه نیز بهبود داشته است. البته گفتنی است که این بهبودها چندان نبوده و به احتمال زیاد در حد همان ارتقاء رزولوشن و نرخ فریم خواهد بود.

جایگاه تازه دارای یک سیستم فلزی برای تنظیم زاویه خواهد بود و از طرفی رزولوشن آن نیز به 1080p ارتقاء پیدا نموده است. همینطور اینکه این جایگاه مقدار بزرگتری نسبت به قبل داشته و طراحی آن نیز بالغانه تر شده است. در اصل این جایگاه تازه به کاربران نشان خواهد داد که نینتندو در زمینه طراحی کنسول های دوگانه مهارت خاصی پیدا نموده است.

باید این نکته را در نظر داشت که همگی این اخبار در حد شایعه هستند. به علت اینکه نینتندو هنوز به طور رسمی این کنسول تازه را معرفی ننموده و در نتیجه امکان دارد که با چیزی که شاهد آن بودیم تفاوت زیادی داشته باشد. با این حال نینتندو باید به زودی این کنسول تازه را معرفی و عرضه بکند به علت اینکه کنسول قبلی این شرکت دیگر از رده خارج شده و حتی توانایی اجرای عناوین خود نینتندو را نیز با کیفیت بالا ندارد.

منبع: Reddit

منبع: دیجیکالا مگ

به "جزییات سخت افزاری سوییچ 2 از سوی شرکت سازنده لوازم جانبی چینی به بیرون درز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات سخت افزاری سوییچ 2 از سوی شرکت سازنده لوازم جانبی چینی به بیرون درز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید