شرح داروغه زاده درباره اسپانسر و داوران جشنواره فجر

به گزارش وبلاگ سطح دیتا، دبیر جشنواره فیلم فجر با تاکید بر حضور همه سینماگران در این رویداد و همراهی با مردم عزادار و سیل زدگان سیستان درباره همکاری شهرداری تهران با جشنواره فجر و انتخاب داوران شرح داد.

شرح داروغه زاده درباره اسپانسر و داوران جشنواره فجر

ابراهیم داروغه زاده در گفت وگو با وبلاگ سطح دیتا در حاشیه مراسم قرعه کشی فیلم های نمایش دهنده جشنواره در سینمای رسانه ها تاکید نمود: دست اندرکاران جشنواره و سینماگران، همدرد و همراه مردم عزادار و خانواده های حوادث اخیر و نیز سیل زدگان هستند و حضور همه در این جشنواره، نه برای برگزاری جشن، بلکه برای همراهی و تسکین آلام به وسیله سینما است.

وی ضمن تاکید دوباره به حضور جمعی سینماگران درباره اسپانسر جشنواره و همراهی شهرداری تهران اعلام کرد:همه شهرداری های جهان پشتیبان برنامه های فرهنگی و هنری هستند و از آنجا که آقای حناچی هم شخصیتی فرهنگی است، سال جاری شهرداری تهران حامی اصلی جشنواره خواهد بود. البته بخشی از یاری های شهرداری به صورت نقدی و بخشی هم به صورت غیرنقدی است.

او درباره رقم هشت میلیاردی که برای این اسپانسری در خبرها ذکر شده اضافه کرد: هنوز رقمی نهایی نشده ضمن اینکه برای یاری های اقتصادی بخش های دیگری هم درخواست داده اند که در حال آنالیز هستیم ولی درکل رقمی هنوز نهایی نشده، چون قرار است از امکانات شهری شهرداری هم استفاده کنیم.

داروغه زاده درباره انتخاب داوران و اینکه خبرهایی از نپذیرفتن این مسئولیت توسط چند سینماگر منتشر شده است، هم گفت: هیچ کدام از عزیزانی که در خبرها آمده بود خودشان رسمی چنین خبری را منتشر نکرده بودند و در صحبتی که با آنها داشتم هم این موضوع را تکذیب کردند. اساسا تا وقتی اسم فیلم ها معرفی نگردد با داوری صحبت نمی کنیم و با وجود شایستگی هایی که هر کدام از این هنرمندان دارند و از چهره های شاخص سینمایی هستند، هنوز صحبت قطعی با کسی انجام نشده است.

وی همچنین درباره اینکه آیا برای همه فیلم ها بویژه مستند و کوتاه در سالن رسانه ها (پردیس ملت) نشست پرسش و پاسخ برگزار می گردد، اعلام کرد: در این باره باید با صاحبان فیلم های مستند و کوتاه برای برگزاری نشست مطبوعاتی صحبت کنیم چون هیچ کدام از این فیلم ها نمایش اول شان نیست و قبلا رونمایی شده اند. البته ما برای برگزاری نشست مسئله ای نداریم و این بسته به نظر خودشان است. با این حال حتما مراسم خوش آمدگویی و اصطلاحا فرش قرمز برای آنها نیز حتما خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرح داروغه زاده درباره اسپانسر و داوران جشنواره فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح داروغه زاده درباره اسپانسر و داوران جشنواره فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید